Son Dakika
Param Büyümede Hız Kesmiyor!

Param Büyümede Hız Kesmiyor!

Ödeme sistemleri sektörüne öncülük eden ve Türkiye’nin ilk dijital bankası olmaya aday markası Param, hızlı büyümesini sürdürüyor. 2020 yılında ParamPOS’ta işlem hacmi %95, işlem adedi %340 artarken; ParamKart’ta da işlem hacmi %20 artış gösterdi. Lansmanı geçtiğimiz yıl ekim ayında gerçekleşen ParamKredi ise 2020 yılında 80 milyon TL kredi başvurusu aldı. 

Geliştirdiği yenilikçi ürünlerle ödeme sistemleri sektörüne öncülük eden TURK Elektronik Para AŞ’nin Türkiye’nin ilk dijital bankası olma yolunda emin adımlarla ilerleyen markası Param büyümede hız kesmiyor. 2020 yılında ParamPOS’un işlem adedi yüzde 340 artarken, işlem hacmi yüzde 95 yükselerek toplam 3.4 milyar TL’ye ulaştı. ParamKart işlem hacmi ise yüzde 20 artış ile toplam 3.1 milyar TL olarak gerçekleşti. Ayrıca 2020 yılının ekim ayında lansmanı gerçekleşen Türkiye’nin ilk dijital kredisi ParamKredi’ye ilgi yoğun oldu. ParamKredi 2020 yılında 80 milyon TL kredi başvurusu alırken, 20 milyon TL kredi hacmine ulaştı.

MÜŞTERİ SAYISI ve MÜŞTERİ MEMNUNİYETİ ARTTI

Param müşteri sayısındaki ve müşteri memnuniyetindeki artış da sürüyor. Söz konusu dönemde ParamPOS’ta başarılı işlem adedi 4 katına çıkarken, müşteri memnuniyeti oranı da yüzde 100’e yakın arttı. ParamPOS’un müşteri sayısı da 2020 yılında 2 katına çıktı.

ALIŞVERİŞİ AKŞAM YEMEĞİNDEN SONRAYA BIRAKTIK 

Özel günler kapsamında büyük indirim ve kampanyaların devreye alındığı ve alışveriş çılgınlığının yaşandığı kasım ayı Param tarafında da en çok işlem hacminin gerçekleştiği ay oldu. Kasım ayında dakikada 8 bin 500’ün üzerinde işlem ve 736 milyon liralık işlem hacmi gerçekleşerek rekor kırıldı. 2020 yılı genelinde en çok alışveriş yapılan üç sektör ticaret, gıda ve tekstil olurken, en çok alışveriş yapılan saatler ise 20.00-23.00 arası oldu.

“TRENDLERİN TAKİPÇİSİ DEĞİL, ÖNCÜSÜYÜZ”

Konuya ilişkin değerlendirmede bulunan Param Kurucusu Emin Can Yılmaz “2020 yılı kuşkusuz dünya genelinde çetin sınavların verildiği hafızalara kazınan bir yıl oldu. Pandemi nedeniyle evlere kapandığımız süreçte, pek çok şey gibi tüketici alışkanlıkları da değişti. E-ticaretin yükselişe geçmesi ile Param olarak bizler de çalışmalarımızı hızlandırdık. Bir yandan çözümlerimizi geliştirirken, bir yandan da sektörde bir ilk olan ParamKredi’yi devreye aldık ve neredeyse her gün yeni rekora imza attık. Bugün mevduat dışında bankaların sunduğu tüm hizmetleri sunabilen yapımızla sektör oyuncuları arasından sıyrılıyor ve adeta dijital bir banka gibi konumlanıyoruz. Tüm bu çalışmalarımız neticesinde başarılı büyüme grafiğimiz 2021 yılında da devam ediyor. 2021 yılının ocak ayında   ParamPOS’ta işlem adedimiz 2020 yılının aynı ayına kıyasla 22 kat artarken, işlem hacmimiz de 6 kat artış gösterdi. 2021 yılının ilk ayında ParamPOS’ta işlem hacmimiz 800 milyon TL’yi aşarken, ParamKart tarafında ise işlem adedimiz geçen yılın aynı ayına kıyasla 2,5 kat arttı. ParamKredi tarafında da yılın ilk ayında 20 milyon liralık kredi başvurusu aldık. 2021 yılında da trendleri takip eden değil, yeniliklerin öncüsü olan bir marka olarak ürün ve hizmetlerimizi geliştirmeye devam edeceğiz” dedi.

hakkında Özgür Karip

Ayrıca Kontrol Et

SİEMENS’TE BENZERSİZ İNDİRİM GÜNLERİNİ KAÇIRMAYIN

SİEMENS’TE BENZERSİZ İNDİRİM GÜNLERİNİ KAÇIRMAYIN

Yenilikçi ve teknolojik ürünlerle hayatı kolaylaştıran Siemens Ev Aletleri’nin vazgeçilmezi olan Siemens EQ300 Tam Otomatik Kahve …