Son Dakika
KEŞFETMEYİ SEVEN BABALAR İÇİN EN GÜZEL HEDİYELER PAŞABAHÇE MAĞAZALARI’NDA

KEŞFETMEYİ SEVEN BABALAR İÇİN EN GÜZEL HEDİYELER PAŞABAHÇE MAĞAZALARI’NDA

Paşabahçe Mağazaları, her sene olduğu gibi bu Babalar Günü’nde de birbirinden özel hediye alternatiflerini bir araya getiriyor. Piri Reis serisi, tarihe ve seyahat etmeye merakı olan babalar için en iyi seçenekler arasında.

Paşabahçe Mağazaları, bu Babalar Günü’nde de tarih ve seyahat meraklısı babalara çok özel bir seçenek sunuyor; Piri Reis serisi.

Osmanlı amirali Piri Reis’in 1513’te çizdiği ilk dünya haritasından ilham alınarak tasarlanan Piri Reis Dekoratif Kum Saati, Piri Reis Harita Vazo ve Piri Reis Harita Gülü Kağıt Ağırlığı keşfetmeye meraklı babanız için alacağınız en güzel hediye olacak. El yazısının en güzelini yazan babanız için ise Piri Reis Yazı Seti öne çıkan ürünler arasında ilk sırada yer alıyor.

Kristof Kolomb’un bugün kayıp olan haritasının da aralarında bulunduğu yirmi haritanın doğruları ve yanlışları bütünleştirilerek hazırlanmış Piri Reis Dünya Haritası, 16. yüzyıl Avrupa ve Müslüman denizcilerinin coğrafya bilgilerini içeren değerli bir tarihi belge olarak karşımıza çıkıyor.

Piri Reis’in çizdiği ilk dünya haritası, Amerika kıtasını gösteren en eski haritalardan biridir. Sağ tarafından boydan boya kopmuş olan harita, Avrupa ve Afrika’nın batı kıyılarını ve Güney Amerika’nın doğu kıyılarını gösteriyor. Ceylan derisi üzerine çeşitli renkler, resimler ve yazılarla bezenerek çizilmiş haritanın orijinali 90 x 65 cm boyutundadır. Haritanın aslı bugün Topkapı Sarayı’nda bulunmaktadır.

Babalar Günü’nde babanıza sevginizi anlatabileceğiniz bir hediye seçmek için Paşabahçe Mağazaları’na uğrayabilir ya da online mağaza www.pasabahcemagazalari.com adresinden ürünleri inceleyebilir ve 7 gün 24 saat alışverişinizi kolayca yapabilirsiniz.

hakkında Çağrı Karip

Genel Haber Editörü.

Ayrıca Kontrol Et

EN KEYİFLİ BAYRAM ALIŞVERİŞİ PAŞABAHÇE MAĞAZALARI’NDA

EN KEYİFLİ BAYRAM ALIŞVERİŞİ PAŞABAHÇE MAĞAZALARI’NDA

Paşabahçe Mağazaları bayram coşkusu yaşatmaya devam ediyor. Kendine has reçeteleri ile dikkat çeken Vanilla Rococo …