Son Dakika
Yolcu360'a Social Media Awards Turkey'den Altın Ödül

Yolcu360’a Social Media Awards Turkey’den Altın Ödül

Marketing Türkiye & BoomSonar iş birliğiyle bu yıl 5’incisini düzenlenen Social Media Awards Turkey 2021’in Social Brands Veri Analitiği Bölümü’nde kazanan markalar belli oldu. Araç kiralama kategorisinde altın ödülün sahibi olan Yolcu360 Dijital Pazarlama Müdürü Gökhan Karaoğlu “Yaptığımız her işte veri analizine odaklanıyoruz ve dijital ekosistemin en hızlı büyüyen markalarından biri olarak bu ödülün anlamı bizim için çok büyük” ifadelerini kullandı.

Marketing Türkiye ve BoomSonar işbirliğiyle bu yıl beşincisi düzenlenen Social Media Awards Turkey 2021’de 24 kategoride başvuran 810 iş arasında kazananlar belirlendi. Yolcu360, Social Media Awards Turkey 2021 Veri Analitiği Bölümü’nde araç kiralama kategorisinde altın ödülün sahibi oldu. Social Media Awards Turkey 2021’de kazanan markalar 9 Haziran’da gerçekleşen online törenle sahiplerini buldu.

Social Media Awards Turkey 2021’in Veri Ödülleri bölümü için her yıl olduğu gibi bu yıl da 55 binden fazla sosyal medya marka hesabı Social Brands puanlarına göre tamamen analitik olarak incelendi. 1 Mart 2020 – 1 Mart 2021 dönemini kapsayan değerlendirmede hayran sayısı, hayran artışı, paylaşılan ileti sayısı, ileti türleri, elde edilen etkileşim ve etkileşim türleri gibi birçok farklı veri ele alındı. Deloitte’un uzmanlığıyla dahil olduğu kapsamlı değerlendirme sonucuna göre her kategorinin en başarılı markaları belli oldu. Geniş portföyü ve karşılaştırmalı çözümleriyle misafirlerine en uygun aracı kolaylıkla kiralama fırsatı sunan Yolcu360, sosyal medya iletişimine yönelik kesintisiz yatırımlarının bir karşılığı olarak Veri Analitiği Bölümü’nde araç kiralama kategorisinde altın ödülün sahibi oldu.

“Verinin ışığında büyümeye devam”

2020 yılında Türkiye’nin en hızlı büyüyen teknoloji şirketi olan Yolcu360 Dijital Pazarlama Müdürü Gökhan Karaoğlu, şirketin sosyal medya yatırımlarıyla ilgili, “Pazarlama iletişim yatırımlarımızın içinde dijitalin payı yüzde 75’in üzerinde. Bir teknoloji şirketi olarak üzerinde yükseldiğimiz değerin veri olduğunun farkındayız ve her adımda verilerin ışığında hareket ediyoruz. Social Media Awards Turkey 2021’de Veri Analitiği alanında altın ödül işte bu nedenle çok önemli çünkü en hızlı olmanın en önemli nedeni çağın en önemli kaynağı olan büyük veriyi doğru kullanmak” ifadelerini kullandı.

“Yatırımı akıllı yönetmek için veri analizi şart”

2020 yılı rakamlarına göre 22 milyon ziyaretçiye ulaşan dev bir operasyon haline gelen Yolcu360, Nisan ayı sonunda, 30 milyon dolar değerleme ile hisselerinin yüzde 20’si karşılığında Eksim Holding’e bağlı Eksim Ventures’tan 6 milyon dolarlık Seri A Yatırımı almıştı. Bu yatırımı getiren somut başarının altında etkin veri madenciliğinin yattığını belirten Gökhan Karaoğlu, “Yolcu360’ın 2017 yılında 700 bin tekil ziyaretçisi varken bu sayı 2020 yılında rekor bir büyüme ile 22 milyon ziyaretçi trafiğine ulaştı. Paralel olarak da gelirler büyüdü ve 2017 yılında 6 milyon TL olan gelir 2020 yılında 100 milyon TL olarak gerçekleşti. 2022 yılında hedef, 500 milyon TL’yi aşmak. Bunu veriyle sağlayacağız. Dijital dünyada müşterinin sizi fark etmesini ve sizi bulmasını beklemek en stratejik hata olur. Siz müşterinizin kim olduğunu analiz edecek, onu nerede nasıl bulacağınız ile ilgili veriyi izleyecek, onu bulacak ve bulduğunuzda da doğru mesajı vererek ihtiyacını anımsatacaksınız. Bu da yetmez, ona öyle bir hizmet sunacaksınız ki sizi bulduğu yere geri dönüp bunu ifade edecek, puanlayacak. Yani siz çalışacaksınız, bizim misafir demeyi tercih ettiğimiz müşteri sadece hizmet alacak ve memnuniyet duyacak” dedi.

“Mutluluk saplantımızı ödüller besliyor”

Misafir memnuniyeti ile ilgili tutumlarını “Misafir mutluluğu saplantısı” olarak tanımlayan Gökhan Karaoğlu, “Biz saplantı kavramını olumladık ve yaptığımız her işe yansıtıyoruz. Sosyal medya ve veri ekiplerimiz bu ödülle daha odaklı ve neredeyse saplantılı bir memnuniyet yakalamak konusunda iştahlanacaklar. Bunu biliyor olmak, gelecekle ilgili tüm planlarımızı tutturacağımızın da garantisi” ifadelerini kullandı.

“Temel ilkelerimiz pozitif, yaratıcı ve çözüm odaklı olmak”

Kazanılan ödülde Yolcu360’ın ilkelerinin ve misafirlerine olan bakış açısının büyük bir etkisi olduğunu belirten Yolcu360 Sosyal Medya Yöneticisi Başak Ulusoy Satıcı “Yolcu360 olarak temel ilkelerimiz pozitif, yaratıcı ve çözüm odaklı olmak. Bu bakış açımızla sosyal medya platformlarımızı şeffaflıkla yönetiyor, takipçilerimiz ve misafirlerimizle samimi bir iletişim kuruyoruz. Altın ödüle layık görülmekten gurur duyuyoruz. Aldığımız bu ödül, büyük bir emeğin ve misafirlerimizle aramızdaki güçlü iletişimin güzel bir sembolü oldu. Önümüzdeki dönemde de farklı ve inovatif projeleri hayata geçirmek için heyecanla çalışıyoruz” dedi.

Tüm Türkiye’de 2 binden fazla lokasyonda misafirlerine hizmetlerini ulaştıran Yolcu360 ve araç kiralama seçenekleri hakkında ayrıntılı bilgi için www.yolcu360.com ve www.yolcu360.com/blog adresleri ziyaret edilebilir, Yolcu360 mobil uygulaması indirilebilir ya da 0850 360 5 360 numaralı Yolcu360 Misafir Merkezi aranabilir.

hakkında Çağrı Karip

Genel Haber Editörü.

Ayrıca Kontrol Et

Yolcu360 Global Marka Çalışmalarının Başına Önemli Atama

Yolcu360 Global Marka Çalışmalarının Başına Önemli Atama

Deloitte tarafından 2021 yılında Türkiye’nin en hızlı büyüyen teknoloji şirketi seçilen Yolcu360’ın yurtiçi ve yurtdışı …