Son Dakika
Vaillant’ın 700 kat daha çevreci ısı pompası aroTHERM plus’a “En İyi Isı Pompası” Ödülü

Vaillant’ın 700 kat daha çevreci ısı pompası aroTHERM plus’a “En İyi Isı Pompası” Ödülü

Daha yaşanabilir bir dünya için kaynaklarının büyük bölümünü sürdürülebilirliğe ayıran Vaillant’ın, bu doğrultuda geliştirdiği ısı pompası aroTHERM plus, İngiltere’de düzenlenen Green Home Awards’da “En İyi Isı Pompası” ödülünün sahibi oldu.  

Yeni ürün geliştirme çalışmalarında tüm yaşam döngüleri boyunca enerji verimli ve çevre dostu ürünlere öncelik veren Vaillant’ın bu doğrultuda geliştirdiği, benzerlerine göre 700 kat daha çevreci ısı pompası aroTHERM plus, İngiltere’nin önde gelen ev dekorasyon dergisi Homebuilding & Renovating Magazine’in düzenlediği Green Home Awards’ da ödüle layık görüldü. Green Home Awards, daha sürdürülebilir bir gelecek yaratma yolunda gezegenimizi koruma hedefiyle, yeşil çözümlerde öncülük eden üreticileri ve tedarikçileri takdir etme hedefiyle tasarlandı. Uzman bir jüri heyeti tarafından incelenen aroTHERM plus, benzersizlik, verimlilik, çevresel referanslar ve kullanım için uygunluk gibi çeşitli kriterlere göre değerlendirildi ve oyunun kurallarını değiştiren teknolojisiyle “En İyi Isı Pompası” kategorisinin kazananı oldu.

 

Isı pompalarının hem verimlilikleri hem de doğa dostu yapıları ile öne çıktığını belirten Vaillant Group Türkiye CEO’su Alper Avdel, “Bize göre gerçekten devrim yaratacak bir cihaz olan aroTHERM plus’ın uluslararası otoriteler tarafından da takdir edilmesinden büyük mutluluk duyuyoruz. Günümüzde hibrit, hidrojen, hava, su, toprak kaynaklı ısı pompaları gibi çok çeşitli yeni nesil teknolojiler gündemdedir. İklimlendirme sektörü bu anlamda kuvvetli bir gelişim içinde. Gelecekte özellikle ısı pompaları ve hidrojen ile çalışan cihazlar öne çıkacak. Biz de geleceğin ısıtma sistemleri olarak değerlendirdiğimiz ısı pompalarını uzun süredir tüketicilerle buluşturuyoruz. aroTHERM plus ısı pompamız bu doğrultuda yaptığımız yatırımlardan biri” diye konuştu.

 

Vaillant’ın 147 yıllık deneyimi ve teknolojisinin sonucu 

Geleceğin ısıtma sistemleri olarak değerlendirilen ısı pompalarına yatırıma devam eden Vaillant, aroTHERM plus ile şu anda piyasada yaygın olarak kullanılan soğutucu akışkanlara sahip diğer sistemlerle karşılaştırıldığında, CO2 emisyonu açısından yaklaşık 700 kat daha çevreci bir çözüm sunuyor. Buna ilave olarak aroTHERM plus ısı pompası, tüm kapasitelerinde sunduğu A+++ verimlilik değeri ile sınıfının en tasarruflu cihazı konumunda bulunuyor. Yeni nesil doğal soğutucu akışkana sahip aroTHERM plus, hem ısıtma, hem soğutma hem de sıcak su kullanımını tek bir cihazda sunuyor. 4,5,8,12 ve 15 kW olarak beş farklı kapasiteye sahip olan ürün, 75 °C su sıcaklığına ulaşabilme özelliği ile evlerde var olan sistemlerin yenilenmesine gerek kalmadan cihaz kurulumu yapılmasını da mümkün kılıyor. aroTHERM’de dış ünitenin ses seviyesi üç metre mesafede 28 dB olarak hesaplanıyor. Bu ses seviyesi fısıltı düzeyinde bir ses seviyesine tekabül eder. Bu sayede dış ortamda da dahi sessizliğin konforu yaşanır.

 

hakkında Çağrı Karip

Genel Haber Editörü.

Ayrıca Kontrol Et

Vaillant’ın Küçük Akbabaları Koruma Projesi altıncı yılında farkındalık ve biyoçeşitlilik çalışmaları ile devam ediyor

Vaillant’ın Küçük Akbabaları Koruma Projesi altıncı yılında farkındalık ve biyoçeşitlilik çalışmaları ile devam ediyor

Vaillant Türkiye, Doğa Derneği iş birliğinde 2015’ten bu yana yürüttüğü Küçük Akbabaları Koruma Projesi ile …