Son Dakika
Türkiye ile Azerbaycan arasındaki para transferinin altyapısını UPT

Türkiye ile Azerbaycan arasındaki para transferinin altyapısını UPT sağlayacak

UPT, Azerbaycan ile mesafeleri kaldırıyor. Türkiye’nin ilk yerli, global para transferi ve ödeme platformu UPT, Türkiye ile Azerbaycan arasındaki mesafeleri kaldırıyor. PTT, AzerPost (Azerbaycan Postanesi) ve Aktif Bank arasında imzalanan anlaşma aracılığıyla artık iki ülke arasındaki para transferleri UPT’nin sağladığı altyapı ile doğrudan, hızlı, ucuz ve güvenilir bir şekilde gerçekleştirilecek.

Türkiye ile kardeş ülke Azerbaycan arasındaki mesafeler kalkıyor. Türkiye’nin ilk yerli, global para transferi ve ödeme platformu UPT, PTT, AzerPost ve Aktif Bank arasında imzalanan anlaşma çerçevesinde iki ülke arasındaki para transferlerinin altyapısını sağlayacak. Azerbaycan’ın başkenti Bakü’de imzalanan anlaşma ile birlikte Türkiye ile Azerbaycan para transferinde tek sistem ile bağlanacak.

Özat: İki ülkeye de katkı sağlayacak

İki kardeş ülke arasında köprü görevi görmekten mutluluk duyduklarının altını çizen UPT Genel Müdürü Hakan Özat, “Türkiye ile Azerbaycan postanelerinin para transferlerini doğrudan gerçekleştirmek için kurduğumuz bu sistem bize gurur veriyor. Her iki ülkede de müşterilerimiz bu sistem ile Postanelerin sağladığı doğrudan, hızlı, ucuz para transferi hizmetinden faydalanabilecek. Bu hizmetin her iki ülkenin ekonomisine de katkı sağlayacağına inanıyoruz” dedi.

hakkında admin

Ayrıca Kontrol Et

PTT AŞ ANTALYA’DA YENİ KONSEPTLİ İŞ YERİNİ HİZMETE SUNDU

PTT AŞ ANTALYA’DA YENİ KONSEPTLİ İŞ YERİNİ HİZMETE SUNDU

PTT AŞ Genel Müdürü Hakan Gülten: “Erişilebilir ve modern bir ortam sağlayan yeni iş yerlerimiz …