Son Dakika
Samsun Merkezli Medikal Ekipmanlar Üreticisi Aygün’ün Çoğunluk Hisse Devri TSKB Danışmanlığında Tamamlandı

Samsun Merkezli Medikal Ekipmanlar Üreticisi Aygün’ün Çoğunluk Hisse Devri TSKB Danışmanlığında Tamamlandı

Yatırım bankacılığı ve danışmanlık alanındaki hizmetleriyle Türkiye’nin sürdürülebilir büyümesine katkı sağlayan TSKB, satıcı taraf finansal danışmanlığı görevini üstlenerek, önemli bir hisse devrine aracılık etti.  Samsun merkezli medikal ekipmanlar üreticisi Aygün Cerrahi Aletler Sanayi ve Ticaret A.Ş.’nin çoğunluk hisselerinin özel sermaye fonu CEECAT Capital’e devri tamamlandı.

 

Kurumsal bankacılık hizmetlerinin yanı sıra yatırım bankacılığı ve danışmanlık hizmetleriyle ülke ekonomisine katkıda bulunmayı sürdüren TSKB, Aygün Cerrahi Aletler Sanayi ve Ticaret A.Ş. (“Aygün”) ve CEECAT Capital şirketleri arasında gerçekleşen önemli bir hisse devrinin satıcı taraf finansal danışmanlığını üstlendi. CEECAT Capital’in, Aygün ailesine ait Aygün Cerrahi Aletler Sanayi ve Ticaret A.Ş.’nin hisselerinin çoğunluğunu satın aldığı süreç, 9 Haziran’da tamamlandı.

 

Medikal ekipmanlar sektöründe faaliyet gösteren şirket, steril konteynır sistemleri, cerrahi motor sistemleri, tek kullanımlık ürünler ve cerrahi aydınlatma sistemleri üretiyor. 1988 yılında kurulan Samsun merkezli Aygün, uluslararası standartlarda imal ettiği ürünlerini aralıksız devam ettirdiği Ar-Ge faaliyetleri ile geliştirerek dünyanın her yerine ihraç ediyor.

 

Birçok ilki beraberinde getiren satış işlemi son 3 yıl içinde Türk medikal ekipmanlar ve hizmetler sektöründeki en büyük çapta işlem olma özelliğini taşıyor. Hisse devri, özel sermaye fonlarının, Türk medikal ekipmanlar sektöründe son 10 yılda yaptığı en büyük satın alma işlemi olarak dikkat çekiyor. Ayrıca, CEECAT Capital özel sermaye fonunun yeni kurulan fonundaki ilk yatırımı olması bakımından da önem taşıyor. Başarıyla gerçekleştirilen bu işlem TSKB Kurumsal Finansman ekibinin 2019-2021 dönemindeki başarılı satıcı ve alıcı taraf M&A işlem kapanışlarına ilave olarak, 2021 yılında gerçekleşen teknoloji alanındaki satıcı taraf işlemi, doğalgaz dağıtım sektöründeki alıcı taraf işlemlerinden sonra medikal sektöründe yılın ilk satıcı taraf işlemi olması itibarıyla da öne çıkıyor.

 

TSKB Kurumsal Finansman ekibi, sahip olduğu geniş ilişki ağı, derin sektörel bilgisi ve uzun yıllara dayanan deneyimi ile müşterileri adına gerek M&A, gerekse sermaye piyasası işlemlerinde, sürecin etkin bir şekilde yönetilmesine dönük hizmetleriyle değer yaratmaya devam ediyor.

hakkında Çağrı Karip

Genel Haber Editörü.

Ayrıca Kontrol Et

TSKB’den Enterprise Türkiye’ye Elektrikli Araç Alımı İçin 15 Milyon TL Finansman

TSKB’den Enterprise Türkiye’ye Elektrikli Araç Alımı İçin 15 Milyon TL Finansman

İklim değişikliği ve çevre alanında somut çözümler sunan TSKB, dünyanın en büyük araç kiralama şirketi …