Son Dakika
OPPO, Hızlı Şarj İçin Gerçekleştirdiği Ortaklıkları Duyurdu

OPPO, Hızlı Şarj İçin Gerçekleştirdiği Ortaklıkları Duyurdu

The Flash Initiative adını verdiği ortaklık yapısı ile VOOC hızlı şarjını otomobillere, kamusal alanlara ve yeni ürünlere sunacak olan OPPO’nun yeni iş ortakları Anker, FAW-Volkswagen ve NXP Semiconductors oldu.

Dünyanın önde gelen lider akıllı ürün markası OPPO, bugün, mobil şarj teknolojisinde yeni bir döneme işaret eden ‘The Flash Initiative‘ adlı hızlı şarj projesini duyurdu. OPPO’nun öncü VOOC hızlı şarjına dayalı girişimdeki vizyoner kurumlar, tüketicilere hayatın her alanında daha hızlı şarj sunmaya yardımcı olmak için OPPO lisanslı teknolojiler kullanacak.

OPPO’nun yeni iş ortakları arasında otomobil, taşınabilir şarj ve çip üretimi alanlarında lider şirketlerden FAW-Volkswagen, Anker ve NXP Semiconductors bulunuyor. İş ortaklarının ürünleri, ev, araç ve kamusal alanlar gibi sık sık şarj gerektiren üç farklı alanda tüketicilerle buluşuyor. Girişimde yer alan her ortak, dünya çapında 2.950’den fazla patent başvurusu olan ve 1.400’den fazla hızlı şarj patenti alan OPPO’nun geliştireceği özel teknik tasarımlar üzerinde çalışacak.

Bugün MWCS’de konuşan OPPO Fikri Mülkiyet Kıdemli Direktörü Adler Feng şunları söyledi: “The Flash Initiative, OPPO’nun günlük yaşamda fark yaratan insan merkezli teknolojilere olan inancını yansıtıyor. Yeni ortaklarımız sayesinde, tescilli teknolojilerimiz her zamankinden daha fazla insana ulaşabilecek. Bu, dünyanın neresinde olursa olsunlar, cihazlarını istedikleri gibi kullanma konusunda tüketicileri özgürleştiren hayati bir adımdır.”

Anker Innovations China Marka Direktörü Cynthia Tan ise şunları söyledi: “Anker’de her zaman en yüksek öncelik kullanıcılarımız olmuştur ve bu anlayışımız OPPO’nun insan merkezli felsefesine mükemmel bir şekilde uyum gösteriyor. İlk günden itibaren, elimizden gelen en iyi şarj teknolojisini olabildiğince çok kişiye ulaştırmak için inovasyonlarımızdan faydalanıyoruz. OPPO ile çalışarak, müşterilerimize yeni hızlı şarj deneyimleri yaşatmak için sabırsızlanıyoruz.”

NXP Semiconductors APAC Akıllı Güç ve IoT Çözümleri Başkanı Will Wang ortaklıkla ilgili şu yorumda bulundu: “Daha akıllı teknolojilerle donatılmış bir dünya için çalışıyoruz ve daha hızlı şarj teknolojisi de bunun önemli bir parçası. İnsanların hayatını teknoloji yoluyla iyileştireceksek, günlük deneyimleri daha kolay ve daha rahat hale getirmeliyiz. İşte, OPPO’nun VOOC hızlı şarj teknolojisi tam olarak bunu yapıyor.”

VOOC hızlı şarj teknolojisiyle yapılan tüm ortak ürünler, teknoloji sertifikasyon laboratuvarı CTTL (Çin Telekomünikasyon Teknolojisi Laboratuvarı) tarafından test edip onaylanacak. Çin’in en büyük teknoloji sertifikasyon laboratuvarlarından biri olan CTTL, hızlı şarj teknolojisinde güvenlik standartlarının belirlenmesine öncülük etti ve OPPO’nun VOOC hızlı şarjını beş yıldızla derecelendirdi. OPPO ayrıca, özellikle cihaz ve tüketici güvenliği konusunda hızlı şarj teknolojisine dair değerli bilgiler sunan bir teknik doküman geliştirmek için CTTL ile birlikte çalıştı. Bu çalışma, Şangay’da gerçekleşen Mobil Dünya Kongresi’nden kısa bir süre sonra yayımlanacak.

Şarj teknolojisinde lider

OPPO’nun 2014 yılında piyasaya sürdüğü VOOC teknolojisi ve VOOC özelliğine sahip 30’dan fazla akıllı telefon modeli, şimdiye kadar dünya çapında 175 milyondan fazla kullanıcıya ultra hızlı şarj deneyimi sundu.

OPPO’nun en yeni hızlı şarj ürünleri, hızlı şarjı daha kullanışlı hale getiriyor. Sadece 10,05 mm inceliğe ve 82,2 mm uzunluğuna sahip ve bu sayede cebinize kolayca sığan 50W Mini SuperVOOC şarj cihazı, akıllı telefonları, tabletleri ve hatta dizüstü bilgisayarları şarj edebiliyor. Diğer yandan, 65W AirVOOC kablosuz şarj cihazı, 4.000mAh telefon pilini 30 dakikada tam olarak şarj ederken 125W hızlı şarj cihazı bunu yalnızca 20 dakikada başarabiliyor. Tüm ürünler, voltajı otomatik olarak düzenlemek ve ısıyı dağıtmak için, çift hücreli yapıya sahip düşük voltajlı şarj, çoklu şarj pompaları ve sıcaklık sensörleri kullanıyor.

Hızlı şarjın en yeni ortakları

OPPO’nun en yeni iş ortaklarıyla birlikte hedefi, daha fazla senaryoyla hızlı şarja erişim sunmak ve tüketicilerin hayatlarını daha kolay, daha verimli hale getiren teknolojilerle güçlendirmek…

  • Dünyanın önde gelen tüketici elektroniği markalarından Anker, taşınabilir şarj cihazlarından şarj aletlerine, elektrikli süpürgelerden kulaklıklara kadar yenilikçi teknolojiler üretiyor. Anker, OPPO ile çalışarak milyonlarca insana hızlı şarj sunulmasına yardımcı olacak.
  • FAW Grubu ve Volkswagen Grubu ortak girişimi FAW-Volkswagen, Çin’de üretilen Volkswagen otomobillerine hızlı şarj teknolojisini dahil etmek için OPPO’nun benzersiz şarjını kullanacak; otomobil sürücülerine ve yolculara hareket halindeyken güç sağlayacak.
  • Çip üreticisi NXP Semiconductors, akıllı şehirlerden endüstri ve otomotive kadar birçok sektöre, mobil cihazlara, konutlara akıllı ve bağlantılı çözümler sunuyor. OPPO ile uzun zamandır sürdürdüğü iş ortaklığının bir devamı olarak NXP, baskılı devre kartı düzeneklerinde VOOC hızlı şarjını desteklemek için OPPO patentli teknolojiler kullanacak. Böylece hızlı şarj, daha fazla otomotiv uygulamasına, kamusal alana ve endüstriyel ortamlara daha kolay entegre edilebilecek.

hakkında Özgür Karip

Ayrıca Kontrol Et

OPPO A16 ve OPPO Enco Air Fırsat Garajı Kampanyasında İndirimli Fiyatlarıyla Turkcell Mağazalarında

OPPO A16 ve OPPO Enco Air Fırsat Garajı Kampanyasında İndirimli Fiyatlarıyla Turkcell Mağazalarında

OPPO’nun 5000mAh uzun ömürlü pil, HD+ Göz Koruyucu Ekran ve Yapay Zeka Üçlü Kameraya sahip …