Son Dakika
Muratbey “çevreye saygı” anlayışıyla çalışıyor

Muratbey “çevreye saygı” anlayışıyla çalışıyor

Muratbey “çevreye saygı” anlayışıyla çalışıyor

Türkiye’nin yerli peynir markası Muratbey, çevreye saygılı üretim yaparak daha yeşil ve yaşanılası bir dünya için çalışmalarına devam ediyor. Muratbey Yönetim Kurulu Başkanı Necmi Erol, “Tüm çalışmalarımızın odağına inovatif çevreci yaklaşımlar var” dedi.

Türkiye’de doğup büyüyerek dört kıtaya yayılan Türkiye’nin milli peynir markası Muratbey, üretim metodlarında çevreci yaklaşımları benimsemeye devam ediyor. Dünya Çevre Günü dolayısıyla bir açıklama yapan Muratbey Yönetim Kurulu Başkanı Necmi Erol, “Tüm çalışmalarımızın odağına inovatif çevreci yaklaşımlar var. Sürdürülebilirliğin en önemli boyutlarından biri olan çevre için her işimizde hassas davranıyor, üretim yaklaşımlarımızı bu odakla geliştiriyoruz” diye konuştu.

Hem üründe hem üretimde inovasyon

Muratbey Üretim Teknolojileri Ar-Ge Merkezi’nin sıfır kimyasal atık hedefiyle  su ve enerji tasarrufu projelerine odaklandığını anlatan Necmi Erol şöyle konuştu:
“Muratbey olarak sadece peynirde inovasyon yapmıyoruz. Tüm üretim süreçlerimizde çevreyi de düşünerek bunun için inovatif çözümler geliştiriyoruz. Üretim ortamlarımızın dezenfeksiyonunda kimyasallar yerine ağırlıkla ozon kullanıyoruz. Ozon kullanımında sektörümüze de öncü olmuştuk. İşletmeye alınan tüm suların dezenfektasyonu için tüm gelişmiş ülkelerde olduğu gibi klordioksit kullanıyoruz. Böylece çevreye zararlı bir çok maddeden güvenli bir biçimde kurtulmuş oluyoruz. Enerji kaybını minimize edebilmek amacıyla termal kameralar kullanıyoruz. Bu sayede tesislerde bütün ısı kaybı olan yerleri çok hızlı tespit edip kısa sürede çözüm üretebiliyor, üretimde verimliliği artırıyoruz. Bu amaçlar için birçok yazılım ve akıllı sistemler geliştiriyoruz. Önümüzdeki süreçte sürdürülebilirlik anlayışımızın da katkısıyla çevreci projelere imza atacağız.”

hakkında Çağrı Karip

Genel Haber Editörü.

Ayrıca Kontrol Et

Yaşlı Bireyler Dikkat! D Vitamini Eksikliği Hastalıklara Karşı Riski Arttırıyor

Yaşlı Bireyler Dikkat! D Vitamini Eksikliği Hastalıklara Karşı Riski Arttırıyor

Kış mevsiminin kendini göstermesiyle birlikte risk grubunda olan ileri yaştaki insanların bağışıklığını koruması için D vitamini, …