Son Dakika
İnteraktif Çevre, geri dönüşümden elde edilen geliri sosyal sorumluluğa aktaracak
İnteraktif Çevre, geri dönüşümden elde edilen geliri sosyal sorumluluğa aktaracak

İnteraktif Çevre, geri dönüşümden elde edilen geliri sosyal sorumluluğa aktaracak

İnteraktif Çevre, Dünya Çevre Günü kapsamında geri dönüşüm projesi başlatıyor

İnteraktif Çevre, geri dönüşümden elde edilen geliri sosyal sorumluluğa aktaracak

İnteraktif Çevre, 5 Haziran Dünya Çevre Günü kapsamında, Kibar Holding ve Grup şirketlerinin çalışanlarına yönelik bir geri dönüşüm projesini hayata geçiriyor. Geri dönüşümden elde edilecek gelir, Kibar Gönüllüleri tarafından yürütülen sosyal sorumluluk projelerinde kullanılacak.

İnteraktif Çevre, 5 Haziran Dünya Çevre Günü çerçevesinde, 5 Haziran – 31 Temmuz tarihleri arasında bir geri dönüşüm projesini hayata geçiriyor.

Proje kapsamında Kibar Holding ve Grup şirketlerine elektronik atık kumbaraları yerleştirilecek. Çalışanlar, atıl durumdaki elektrikli ve elektronik eşyalarını geri dönüşüme gitmesi için bu kumbaralara atabilecek. Evden çalışanlar için de kargo ile gönderim imkanı sunulacak.  Cihazların geri dönüşümünden elde edilen gelir ise Kibar Gönüllüleri tarafından yürütülen sosyal sorumluluk projelerinde değerlendirilecek.

İnteraktif Çevre Genel Müdürü Volkan Ural yaptığı açıklamada, küresel ısınma, hava kirliliği, sulardaki kirlilik, ormansızlaşmanın vb. birçok çevre probleminin büyük oranda insanların doğaya karşı sorumluluklarını yerine getirmemesinden kaynaklandığını söyledi. “Son günlerde Marmara Denizi’nde yaşanan müsilaj, doğaya karşı daha sorumlu davranmamız gerektiğinin altını çizerken, hem katı hem de sıvı atık yönetiminin önemine bir kez daha vurgu yapıyor. İnteraktif Çevre olarak, döngüsel ekonomi bakış açısıyla, atıkları çözülmesi gereken bir sorun yerine kazanılması gereken bir değer ve kaynak olarak görüyoruz” dedi.

Kibar Holding ve Grup şirketleri bünyesindeki proje hakkında yaptığı açıklamada Ural, “Kibar Holding bünyesinde çalışan arkadaşlarımıza, atıl durumdaki elektrikli ve elektronik eşyaları geri dönüşüm kumbaralarında biriktirmeleri için çağrıda bulunduk. Grup şirketlerimizde çalışan arkadaşlarımızın kampanyaya katılımının yüksek olacağına inanıyoruz. Unutmayalım ki yaşayacak bir tane dünyamız var ve bu dünya bizim olduğu kadar diğer canlıların da evi. Artık sorunun değil, çözümün bir parçası olmalıyız” ifadelerini kullandı.

İnteraktif Çevre, Bisikletliler Derneği’nin organize ettiği 3-4-5 Haziran tarihlerinde düzenlenen Dünya Bisiklet Günü ve Dünya Çevre Günü arasında bir köprü kurarak etkinliğin ana sponsoru da oldu.

hakkında Çağrı Karip

Genel Haber Editörü.