Son Dakika
MSA’nın Restoranı’nda derse siz de eşlik edin!

MSA’nın Restoranı’nda derse siz de eşlik edin!

Bugün dünyanın en iyi aşçılık okulları arasında yer alan Mutfak Sanatları Akademisi (MSA), Sakıp Sabancı Müzesi içinde yer alan restoranında yeme-içme tutkunlarına benzersiz bir restoran deneyimi sunuyor. Boğaz’ın ilham veren manzarası eşliğinde,  MSA eğitmen şeflerinin ve öğrencilerinin maharetli elleriyle hazırlanıp servis edilen menüler, hem dünya mutfakları hem yerel reçetelerle her tabakta MSA dokunuşunu hissettiriyor. Kahvaltı, ara öğün, ana yemek, tatlı ve bar menüsüyle günün her saatinde nefis lezzetleri sevenleriyle buluşturan MSA’nın Restoranı’ndaki özgün serüven, hazırlıktan servise hız kesmeden devam ediyor.

 

 

2004 yılından beri Profesyonel Aşçılık, Profesyonel Pasta-Ekmekçilik, Profesyonel Yiyecek-İçecek İşletmeciliği, Profesyonel Barmenlik ve Miksoloji, Profesyonel Barista gibi pek çok başlıkta uluslararası standartlarda mesleki eğitim veren MSA,   Sakıp Sabancı Müzesi içinde yer alan restoranıyla da ayrıcalıklı yerini koruyor. Hem müze ziyaretçilerinin hem de   iyi yemek peşinde koşanların müdavimi olduğu restoran; benzersiz konumu, büyüleyici atmosferi, dinamik ekibi ve güçlü menüsüyle  İstanbul’un gözde  yeme-içme mekanlarından biri olarak kabul ediliyor. MSA ekibinin maharetli elleriyle hazırlanıp servis edilen menüler; kahvaltıdan iştah açıcılara, ara öğünden akşam yemeğine uzanan birbirinden farklı lezzetleri sevenleriyle buluşturuyor!

Her tabakta MSA’nın kendine has yorumu var!

Restoran menüsünde mevsimsellik ve yöresellik ön plana çıkarken dünya mutfakları ve farklı sofra kültürleri de uygulanıyor. MSA ekibi tarafından bizzat tadılarak ve test edilerek geliştirilen, kahvaltıdan akşam yemeğine kadar tüm öğünleri içeren menüler,  MSA şeflerinin yorumlarıyla ve okuldaki müfredata uygun bir içerikle misafirlere sunuluyor.

Restoranda MSA’nın eğitmen şeflerine, MSA’da profesyonel eğitimlerini sürdüren, geleceğin parlak şefleri de eşlik ediyor. Türkiye’nin lider mutfak okulunda profesyonel eğitimlerine devam eden öğrenciler, hem mutfak hem de serviste çalışarak, aldıkları eğitimi pekiştirmek üzere gerçek bir staj süreci geçiriyor. Misafirlerin tercih ettiği yemekleri MSA dokunuşuyla sofralara taşıyan,  şarabını servis eden, kokteylini ya da kahvesini hazırlayan öğrenciler, aynı zamanda servis edilen yemeklerini özelliklerini ve hikayelerini anlatarak yeme-içme tutkunlarının farklı bir restoran deneyimi yaşamalarını sağlıyor.

Salgın süreci nedeniyle Covid-19 tedbirlerinin uygulandığı restoran, haftanın 6 günü, 08.00 – 00.00 saatleri arasında hizmet veriyor. Restoranda saat 23.00 itibariyle de mutfak servisi kapanıyor.

 

Adres: Emirgan Mahallesi, Sakıp Sabancı Caddesi No:42 Sarıyer – İstanbul

Telefon numarası: 0 212 323 30 30

hakkında Çağrı Karip

Genel Haber Editörü.