Son Dakika
MetLife çalışanları sürdürülebilir bir dünya için çöp topladı

MetLife çalışanları sürdürülebilir bir dünya için çöp topladı

Sürdürülebilir kalkınma ilkeleri doğrultusunda çalışmalarını sürdüren MetLife, Türkiye’de ilk defa düzenlenen “Büyük EMEA Çöp Toplama” etkinliği kapsamında MetLife Türkiye gönüllülerinin katılımıyla çöp topladı.

 

Dünya genelinde 40’tan fazla pazarda faaliyet gösteren MetLife, Türkiye pazarına girdiği 2012 yılından günümüze kadar müşterilerine değer katmak için çalışmalarını sürdürürken, şirket için en önemli başarı kriterinin sürdürülebilirlik olduğunun altını çiziyor.

 

Daha çevreci bir dünya için sorumlu bir şekilde yatırımlarını sürdüren, aynı zamanda tüm paydaşlarına değer sunan MetLife, atıklardan arındırılmış yaşanabilir bir çevre sunmak adına EMEA bölgesi genelinde “Büyük EMEA Çöp Toplama” etkinliği düzenledi. Etkinlik, MetLife Türkiye gönüllülerinin katılımıyla ormanlık alanda yapılırken gönüllüler 3 saat boyunca başta tek kullanımlık plastikler olmak üzere, plastik poşetler, plastik şişeler, plastik kapaklar, kahve kupaları, ambalaj kutuları, kumaş parçaları, izmarit, fast food kutuları, cam şişeler, gazete kağıtları ve teneke kutu gibi birçok atığı toplayarak doğadan temizlediler.

 

Büyük EMEA Çöp Toplama etkinliği hakkında konuşan MetLife Emeklilik ve Hayat Genel Müdürü Deniz Yurtseven; “MetLife olarak sürdürülebilir kalkınma çalışmalarımıza büyük önem veriyoruz. Bu kapsamda EMEA bölgesinde bu yıl düzenlenmeye başlayan Büyük EMEA Çöp Toplama etkinliğinin ilkini ülkemizde gerçekleştirdik. Gönüllülerimiz aracılığıyla gelecek nesillere örnek bir model oluşturarak atığını dönüştürebilen, sürdürülebilir bir dünya bırakmayı amaçlıyoruz” dedi.

 

MetLife Türkiye çalışanları bireysel olarak da Temmuz sonuna kadar bulundukları illerde bireysel çöp toplama etkinlikleri gerçekleştirerek EMEA genelindeki etkiyi artıracaklar.

hakkında Çağrı Karip

Genel Haber Editörü.

Ayrıca Kontrol Et

MetLife, Teknoloji Desteğim Ferdi Kaza Sigortası ile KOBİ’lerin yanında

MetLife, Teknoloji Desteğim Ferdi Kaza Sigortası ile KOBİ’lerin yanında

MetLife Emeklilik ve Hayat’ın KOBİ’lere özel olarak hazırladığı ‘Teknoloji Desteğim Ferdi Kaza Sigortası’ kapsamında KOBİ’ler …