Son Dakika
Migros’tan dünyada bir ilk: Artık Clubhouse’u işitme engelliler de takip edebilecek

Migros’tan dünyada bir ilk: Artık Clubhouse’u işitme engelliler de takip edebilecek

Migros, işitme engelli müşterilerinin Clubhouse’u takip edebilmeleri için, bu platformdaki sohbetlerini Migros TV ve Youtube kanalı üzerinden 

işaret dili ile paylaşmaya başladı.

Her zaman trendleri yakından takip eden ve öncü çalışmalara imza atan Migros, son dönemin en gözde sosyal ağ platformlarından Clubhouse’u işitme engelli müşterilerinin kullanımına açtı.

Migros, Clubhouse’da düzenlediği sohbetleri Migros TV ve Youtube kanalı üzerinden işaret dili ile aktararak, işitme engelli müşterilerinin bu platformu takip edebilmesine imkan sağladı.

İlk olarak 3 Mart akşamı, Ekolojik Yaşam Uzmanı Erkan Şamcı ve Migros Ticaret A.Ş. Ürün Güvenliği ve Çevre Yönetimi Grup Müdürü Serpil Ürek’in katılımıyla gerçekleştirilen ve özellikle evler daha çok vakit geçirdiğimiz bu dönemde artan gıda imhalarının ve atıkların önüne geçmek için neler yapılabileceğinin ele alındığı sohbet, Migros Tv ve youtube kanalı üzerinden eşzamanlı olarak işaret dili ile yayınlandı.

Mağazalarının ve online kanallarının yanı sıra müşterilerine 360 derece iletişim stratejisiyle sosyal medyanın her alanından ulaşmayı hedefleyen Migros, Clubhouse’a ilk katılan şirketlerden biri oldu. Clubhouse sohbetlerine, ilk olarak sağlık ve e-spor konularıyla start veren Migros, önümüzdeki dönemde kadın, eğitim, tarım, sürdürülebilirlik gibi birçok konuda alanında uzman isimleri konuk etmeyi planlıyor. Migros, bu platformdaki sohbetlerinin gördüğü yoğun ilgi sebebiyle, toplumun her kesiminin katılımına imkan sağlayacak çözümler geliştirmeyi hedefliyor.

hakkında Özgür Karip

Ayrıca Kontrol Et

Duracell ve Migros’tan örnek sürdürülebilirlik projesi

Duracell ve Migros’tan örnek sürdürülebilirlik projesi

Dünyanın bir numaralı alkalin pil üreticisi Duracell, 67 yıldır perakende sektörüne yön veren Migros ile …