Son Dakika
Farmasi, 26 ülkede yıldızlaştı, Türkiye'de 10. fabrikasını açıyor

Farmasi, 26 ülkede yıldızlaştı, Türkiye’de 10. fabrikasını açıyor

Şu an dokuz fabrikasıyla Avrupa’nın en büyük entegre tesislerinden biri konumuna gelen, ABD’de müthiş bir yatırım atağı yapan Farmasi, sene sonuna kadar gıda takviye tesisi olarak planladığı 10. fabrikasını da açmış olacak. İhracattan elde ettiği karın tamamını üretim ve tesis yatırımına ayıran marka, her yıl bütçesinin yüzde 10’unu yeni ürün geliştirmek üzere Ar-GE için kullanıyor.  

Farmasi Yönetim Kuru Üyesi Emre Tuna “Pandeminin derinleştirdiği ekonomik kriz birçok şirketi küçülmeye sürüklerken, biz Farmasi Ailesi olarak yenilikçi yaklaşımımızla büyüme ivmemizi sürdürdük. Bu başarının en büyük nedeni, üretim hacmimizin çok güçlü olması ve katma değeri yüksek ürün ihraç ediyor oluşumuzdu. İhracat rakamlarımızı covidin tüm olumsuz şartlarına rağmen iki kat arttırdık” dedi.

Yıl sonuna kadar 10 fabrika

Yıl sonunda bitmesi planlanan yeni gıda takviyesi tesisi ile fabrika sayısını 10’a çıkaracak olan Farmasi her yıl daha büyük büyüme hedefleri belirliyor.

Beyaz yaka çalışan sayısı gün geçtikçe artan Farmasi, Şubat ayı sonunda Ömerli’de fabrikayla aynı mekanda inşa edilen yeni plaza binasına geçiyor. Yeni bina

markanın kurumsal kimliğini yansıtan renklilikte, aynı zamanda çalışanların motivasyonunu ve üretkenliğini arttırmayı hedefleyen doğallıkta tasarlanmış.

ABD’de hızlı büyüme

2019 yılında Amerika’ya da açılan marka, 2020 yılını Amerika’nın en hızlı büyüyen Türk güzellik şirketi olmanın gururu ile kapadı.

Bu yıl Nisan ayında dünyanın en büyük beş pazarından biri olan Meksika’ya girmeye hazırlanan Farmasi, daha sonra sırasıyla Kanada, Almanya, Japonya, Kore ve Çin pazarlarına girmeyi hedefliyor. Olduğu ülkelerde yüksek başarılara imza atan markanın uzun vadeli hedefleri arasında, dünyanın en büyük 10 kozmetik firmasından biri olmak ve dünya markası haline gelmek var.

hakkında Özgür Karip