Son Dakika
Dinçer Lojistik’ten Yeni Nesil Rota Optimizasyonu Çözümü Optiyol’a Yatırım

Dinçer Lojistik’ten Yeni Nesil Rota Optimizasyonu Çözümü Optiyol’a Yatırım

Dinçer Lojistik’ten Yeni Nesil Rota Optimizasyonu Çözümü Optiyol’a Yatırım

 

Dinçer Lojistik, bulut tabanlı yeni nesil rota optimizasyonu çözümleri sunan Optiyol’a yatırım yaptı. Optiyol, Dinçer Lojistik ile birlikte, Ford Otosan’ın kurumsal girişim sermaye şirketi Driventure, Fark Holding, Coşkunöz Holding ve Arya Kadın Yatırım Platformu’nun da katılımıyla toplamda 810 bin dolarlık yatırım turunu kapamış oldu.

 

Türkiye lojistik sektörünü geleceğe taşıma vizyonuyla faaliyetlerini sürdüren Dinçer Lojistik, girişimci ekosisteminin gelişimini destekleyen yatırım ve iş birliklerine Optiyol ile bir yenisini ekledi. Türkiye’de 81 il ve 973 ilçeye yayılmış dağıtım ağı ile dikkat çeken Dinçer Lojistik, yaptığı yeni yatırımın katkısı ve özellikle son dönemde hız kanan e-ticarette yaşanan değişimin etkisiyle lojistik operasyonlarında rota ve yük optimizasyonu ile verimliliğini arttırmayı hedefliyor. Optiyol; Dinçer Lojistik, Ford Otosan’ın kurumsal girişim sermaye şirketi Driventure, Fark Holding, Coşkunöz Holding ve Arya Kadın Yatırım Platformu’nun da yatırım turuna katılımıyla toplamda 810 bin dolarlık yatırım hacmine ulaştı.

 

“Lojistik sektöründe dijital entegrasyonlar kritik değerde”

 

18 yıldır Türk lojistik sektörünün liderleri arasında yer alan Dinçer Lojistik, 1000’in üzerinde çalışanıyla sektöre deneyimi yansıtırken, 50 kişilik uzman bir ekipten oluşan AR-GE merkezinde de yeni yöntem, uygulama, hizmetlerle farklı iş modelleri sunuyor ve ürün yelpazesini teknolojik imkânlarla geliştiriyor. Bugün, lojistik sektöründe dijitalleşmenin rekabette öne geçmenin temel koşulu olduğunu söyleyen Dinçer Lojistik Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Dinçer, “Hızlı tüketim ürünlerinden perakendeye, e-ticaretten taşımacılığa, lojistik operasyonları yürüten pek çok sektöre rota ve yük optimizasyon çözümleri sağlayan Optiyol, işletmelerin tedarik zinciri ihtiyaçlarına yönelik özel tasarlanmış algoritmalar ile müşterileri için hem mikro dağıtım hem de makro dağıtım operasyonlarını dijitalleşme ile optimize ederek verimlilik sağlıyor. Dinçer Lojistik olarak lojistik sektöründe dijital entegrasyonların kritik değerde olduğunun bilinciyle 81 il ve 973 ilçeye yayılmış komple ve parsiyel dağıtım ağımızın etkin yönetiminde Optiyol’un rota optimizasyon çözümlerinden faydalanıyoruz” açıklamasında bulunuyor.

 

Start-up’ları takip eden uzman bir ekibimiz var”

 

Dünyada olduğu gibi ülkemizde de giderek canlanan start-up’lara nitelikli yatırımcılardan gelen desteklerin ekosistemin büyümesindeki etkin faktörlerin başında geldiğini belirten Mustafa Dinçer, “Dinçer Lojistik bünyesinde ülkemizdeki ve dünyadaki bütün lojistik start-up’larını takip eden bir ekip bulunuyor. Bu ekiple birlikte dünyadaki ortaklıklar, stratejiler, ekipmanlar, projeler gibi konu başlıklarının detaylı olarak takip ve analiz ediyoruz. Sektörün geleceğinin yenilikçi teknolojik altyapılar üzerinde yükseleceğine inanıyor ve bu kapsamda çalışan start-up kuruluşları destekliyoruz. 2021 yılı start-up yatırım planlarımız dahilinde, sektörü ileriye taşıyacağına inandığımız akıllı rota optimizasyonu çözümleri sunan Optiyol’a yatırım yapmış bulunuyoruz. 2021 yılında bir start-up yatırımı daha yapacağız. Önümüzdeki dönemde start-up yatırımlarımız devam edecek” sözlerini kaydediyor

hakkında Çağrı Karip

Genel Haber Editörü.

Ayrıca Kontrol Et

Dinçer Lojistik’ten teknoloji tabanlı atık yönetimi firması Fazla Gıda’ya destek

Dinçer Lojistik’ten teknoloji tabanlı atık yönetimi firması Fazla Gıda’ya destek

Dinçer Lojistik; sektöre, topluma, ekonomiye ve çevreye değer katma misyonuyla faaliyetlerini sürdürüyor. Şirket, Birleşmiş Milletler’in ‘2030 …