Son Dakika
Boyner ve Green Heroes Türkiye ‘Dünya Temizlik Günü’nde Güçlü Bir Mesaj Verdi: “Daha Temiz Bir Dünya İçin El Ele Veriyoruz”

Boyner ve Green Heroes Türkiye ‘Dünya Temizlik Günü’nde Güçlü Bir Mesaj Verdi: “Daha Temiz Bir Dünya İçin El Ele Veriyoruz”

Sürdürülebilirlik ve doğa dostu odaklı çalışmalarıyla dikkat çeken, müşterileriyle birlikte iyiliği yaymayı ilke edinen Boyner, 18 Eylül Dünya Temizlik Günü’nde Green Heroes Türkiye ile Bağdat Cadde’sinde çöp toplama etkinliği düzenledi.  “Daha Temiz Bir Dünya İçin El Ele Veriyoruz” diyen Boyner’in Green Heroes  Türkiye iş birliğinde gerçekleştirdiği ve yoğun ilgi gören “plogging” etkinliğine Boyner çalışanlarının yanı sıra çevreye duyarlı pek çok kişi katıldı.

Kısa bir süre önce İsveç’te başlayıp tüm dünyaya yayılan “plogging”, çevreye duyarlı kişilerin açık havada koşu ya da yürüyüş yaparken yol üzerinde karşılarına çıkan çöpleri toplamaları ve yürüyüş, koşu sonunda topladıkları malzemeleri ayrıştırarak çöp ve geri dönüşüm kutularına atmaları esasına dayanıyor.

“Daha Temiz Bir Dünya İçin El Ele Veriyoruz” sloganıyla 18 Eylül Dünya Temizlik Günü’nde gerçekleştirilen ve Boyner Cadde önünden start alan etkinliğe katılanlar bir yandan yürüyüş ya da koşu yaparken bir yandan da pet şişe, cam, plastik kapak, Covid-19 dönemi nedeniyle yoğun olarak kullanılan ıslak mendil ve maske, izmarit gibi çeşitli atıkların yer aldığı toplam 21 kg çöp topladı. Toplanan çöpler arasında izmarit atıklarının yoğunluğu dikkat çekti.  Bunun dışında, 5 kg evsel atık,  13 kg geri dönüştürülebilir atık ve 2 kg plastik kapak toplandı.

İyi yaşama dair farkındalık yaratmaya ve aslında küçük değişimlerle iyi bir yaşamın mümkün olduğuna dikkat çeken Boyner, sürdürülebilir bir dünya için hem çalışanları hem müşterileri hem de moda sektörünü harekete geçirmeyi hedeflediği proje ve etkinliklere hız kesmeden devam ediyor.

 

hakkında Çağrı Karip

Genel Haber Editörü.

Ayrıca Kontrol Et

Mağazacılıkta geleceğe dönüş: Boyner Cadde

Mağazacılıkta geleceğe dönüş: Boyner Cadde

Elektrik üreten, atık su arıtan yepyeni bir anlayışı getiriyor!  Mağazacılıkta geleceğe dönüş: Boyner Cadde Boyner …