Son Dakika
BigChefs ile hayatı farkındalıkla, özenle ve sağlıkla sürdür!

BigChefs ile hayatı farkındalıkla, özenle ve sağlıkla sürdür!

BigChefs ile hayatı farkındalıkla, özenle ve sağlıkla sürdür!

 

Dünyadan lezzetlere, kültürümüzden izlere, büyük değerlere ve hatırda kalıcı anılara ev sahipliği yapan BigChefs, İlkbahar-Yaz menüsünü “hayatı farkındalıkla, özenle ve sağlıkla sürdür” mottosuyla hazırladı. Birbirinden farklı ve nefis kahvaltı çeşitleri, sağlıklı ve doğal salataları, dolu dolu kase seçenekleri, lezzetli ve doyurucu vegan ürünleri, sokak lezzetleri, ızgaraları, fırında hazırlanan yemekleri ve uluslararası enfes tatlarının yer aldığı yeni menüsü ile hem göze hem damağa hitap ediyor. Ayrıca menüye ilk defa giren şinitzel, mükemmel tadıyla damaklarda iz bırakıyor.  İlkbahar-Yaz menüsünde hafif lezzetleri tercih edenlere Uzman Diyetisyen Ulaş Özdemir tarafından hazırlanan beslenme önerilerine yer veren BigChefs, sürdürülebilir bir dünya için sağlıklı ve kaliteli yaşam ilkesini destekliyor.

 

Günümüzde dünyada iklim değişiklikleri yaşanıyor, sağlık problemleri artıyor, biyolojik çeşitlilik azalıyor. Küresel ısınma sorunu gün geçtikçe geri dönülmez bir boyuta taşınıyor. Ekosistemimizin düzenini bozan nedenler arasında beslenme büyük rol oynuyor. Bu sebeple, sürdürülebilir bir dünya için sürdürülebilir bir beslenme tarzını benimsemek büyük önem taşıyor. BigChefs de Birleşmiş Milletler’in Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları doğrultusunda gerçekleştirdiği çalışmalarla hayatın birçok alanında sürdürülebilir değerler yaratmayı amaçlıyor. Dünyadan lezzetlere, kültürümüzden izlere, büyük değerlere ve hatırda kalıcı anılara ev sahipliği yapan BigChefs, sahip olduğu bakış açısını yeni İlkbahar-Yaz menüsüne de yansıtarak “hayatı farkındalıkla, özenle ve sağlıkla sürdür’’ mottosu ile öne çıkardı.

 

Birbirinden farklı ve nefis kahvaltı çeşitleri, sağlıklı ve doğal salataları, dolu dolu kase seçenekleri, doyurucu vegan ürünleri, sokak lezzetleri, ızgaraları, fırında hazırlanan lezzetleri ve uluslararası enfes tatlarının yer aldığı yeni menüsü ile hem göze hem damağa hitap ediyor. Ayrıca menüye ilk defa giren şinitzel, mükemmel tadıyla damaklarda iz bırakıyor. İlkbahar-Yaz menüsünde hafif lezzetleri tercih edenlere Uzman Diyetisyen Ulaş Özdemir tarafından hazırlanan beslenme önerilerine yer veren BigChefs, sürdürülebilir bir dünya için sağlıklı ve kaliteli yaşam ilkesini destekliyor.

 

Hafif tercih edenlere uzmanından eşsiz lezzetler 

Her damağa hitap eden birbirinden lezzetli yemeklerin mimarı BigChefs, hafif tercih edenler için İlkbahar-Yaz menüsünde Uzman Diyetisyen Ulaş Özdemir’in sağlıklı beslenme önerilerine yer veriyor. Sağlıklı, hafif ve her öğüne hitap eden önerilerde; Keçi & Lor Peynirli Brushetta, Izgara Köfte, Tavuklu ve Avokadolu Taco, Fit Burger ve Avokado Poşe Yumurta gibi birbirinden doyurucu ve lezzetli yemekler yer alırken, Cherrydox içeceği ile sıcak yaz günlerinde kalorisiz serinleme imkanı sunuyor. Kilo almadan tatlı yiyelim diyenlerin yüzünü de yağsız, şekersiz ve düşük kalorili Hurmalı ve Muzlu Mozaik Pasta güldürüyor.

 

Şinitzeli yiyen tadına doyamıyor 

BigChefs, İlkbahar-Yaz menüsünde yer verdiği birbirinden lezzetli dışı çıtır içi yumuşacık her damağa hitap eden üç şinitzel tadıyla da müdavimlerinin kalbini fethediyor. Düşük kolesterol ve yağ oranına sahip lezzetlerden Peynirli Dana Şinitzel ve Tavuk Şinitzel patates salatası, roka ve domates ile servis edilirken, Kadınbudu Şinitzel’e patates püresi ya da patates tava eşlik ediyor. BigChefs’in menüye yeni dahil olan şinitzel grubu nar gibi kızarmış mükemmel tadıyla farkını ortaya koyuyor.

 

40 kadına destek veriyor

Mutfaklarında Türkiye’nin dört bir yanındaki kadın üreticilerden tedarik ettiği taze ve yöresel ürünler kullanan BigChefs, yerel ürünlerin sahiplenildiği bir kültürel değeri de ortaya çıkarıyor.  BigChefs severlere en taze ve doğal ürünleri sunarken, yerel kadın üreticileri de destekleyerek, onların ekonomik ve sosyal özgürlüklerini kazanmalarına yardımcı oluyor. Menüsünü yerel kadın üreticilerden temin edilen mevsimin taze ürünleriyle hazırlıyor. “Toprağın Kadınlarından Sofralara” adıyla hayata geçirdiği projesiyle 40 kadına destek veriyor. Bu desteği her sene yüzde 10 kadar artırmayı hedefliyor.

 

Birleşmiş Milletler’in 5 küresel amacını, sosyal sorumluluk varlık alanı olarak belirleyen BigChefs, bu amaçlar doğrultusunda yaptığı çalışmaları her fırsatta BigChefs severlerle paylaşıyor. Çünkü biliyor ki farkındalık da sevgi gibi paylaştıkça büyüyor ve çoğalıyor.

 

hakkında Çağrı Karip

Genel Haber Editörü.