Son Dakika
Airbus, Birleşik Krallık Kraliyet Donanması için uydu tabanlı deniz gözetim hizmetleri sağlayacak

Airbus, Birleşik Krallık Kraliyet Donanması için uydu tabanlı deniz gözetim hizmetleri sağlayacak

Birleşik Krallık Kraliyet Donanması, Airbus’a Ortak Deniz Güvenlik Merkezi (JMSC) için uydu tabanlı deniz gözetim hizmetlerinin sürekli sağlanmasını kapsayan 12 aylık sözleşme süresini uzattı.

Sözleşme, konseptte anlaşma aşamasının tamamlanması ile beraber, Birleşik Krallık sularındaki ilgili alanlarının sürekli izlenmesini sağlayacak ve nihayetinde Birleşik Krallık sınırlarını şüpheli gemi faaliyetlerinden koruyacak. Optik ve radar görüntüleme ile AIS (Otomatik Tanımlama Sistemi) verilerini kullanan Airbus, Birleşik Krallık Münhasır Ekonomik Bölgesi’ndeki gemiler hakkında raporlar ve olası yasadışı faaliyetlerin önlenmesine yardımcı olacak bilgiler sağlayacak.

Birleşik Krallık hükümetinin deniz güvenliği için mükemmellik merkezi olan JMSC, kendi gözetim faaliyetlerini artırmak için istihbarat sağlayacak bir dizi hizmete ihtiyaç duyuyordu. Anlaşmaya göre JMSC, Airbus’ın çok çeşitli gözetim ve analitik yeteneklerinden faydalanacak.

Sözleşme, SAR veri analizini kullanan Gemi Tespit Raporlarını içermekle birlikte hem dünya çapında şüpheli gemileri izlemek için gerek duyulan uydu görevinin acil durumda gerçekleştirilmesini ve günde iki kez genel gemi tanımlaması ve önemli ilgi alanlarındaki ‘karanlık’ gemilerin sınıflandırılmasını sağlayacak. Ayrıca, gemilerin tespiti, tanınması ve tanımlanması için optik görüntülere uygulanan otomatik algoritmaları kullanan Savunma Sahası İzleme hizmeti, liman faaliyetinin gelişimini detaylandıracak ve anormal bir faaliyet meydana geldiğinde uyarı verecek.

Airbus gözetim hizmetleri, JMSC’ye Birleşik Krallık sularındaki çeşitli faaliyetler hakkında, özellikle de potansiyel olarak işbirliği yapmayan gemilere odaklanarak, güvenlik sorunlarının daha iyi ele alınmasına yardımcı olacak ve elde edilen bilgiler ışığında hızla müdahale edip hızla detaylandıracak.

hakkında Çağrı Karip

Genel Haber Editörü.

Ayrıca Kontrol Et

%100 sürdürülebilir havacılık yakıtlı ile ilk A319neo uçuşu

%100 sürdürülebilir havacılık yakıtlı ile ilk A319neo uçuşu

Airbus, Dassault Aviation, ONERA, Fransa Ulaştırma Bakanlığı ve Safran, karıştırılmamış sürdürülebilir havacılık yakıtı (SAF) ile …