Son Dakika
Zepp Health, 2021’in İlk Çeyreğinde Akıllı Saat Sevkiyatında Dünyada İlk 4’te Yer Aldı

Zepp Health, 2021’in İlk Çeyreğinde Akıllı Saat Sevkiyatında Dünyada İlk 4’te Yer Aldı

Zepp Health, 2021’in İlk Çeyreğinde Akıllı Saat Sevkiyatında Dünyada İlk 4’te Yer Aldı

Türkiye’deki kullanıcılar da Amazfit’i seviyor

Zepp Health International Data Corporation (IDC) verilerine göre 2021’in ilk çeyreğinde küresel akıllı saat pazarında giyilebilir cihaz sevkiyatında Amazfit ve Zepp markalarıyla yüksek bir performans sergileyerek dünyada ilk 4 sırada yer aldı. Zepp Health yıllık %68,8 büyümeye imza atarak, Brezilya, Rusya ve İspanya’da pazar lideri oldu. Yakın bir zamanda Türkiye pazarına Amazfit markasıyla giren teknoloji devinin Türkiye Ülke Müdürü Murat Sungur Özkan da yaptığı açıklamada, dünyada sektörüne öncülük eden, sevilen markalardan biri olarak Türkiye pazarına çok yakın zamanda giriş yapmalarına rağmen çok hızlı bir şekilde satış ağlarını genişlettiklerini ve Türkiye’deki kullanıcıların da büyük ilgisinin olduğunu belirtti.

Zepp Health (NYSE: ZEPP), International Data Corporation (IDC) Worldwide Quarterly Wearable Device Tracker verilerine göre kendi markaları Amazfit ve Zepp ile 2021’in ilk çeyreğinde küresel akıllı saat pazarında dünyada ilk 4 sırada yer aldı. İlk çeyrekte 1,65 milyondan fazla Zepp ve Amazfit marka akıllı saat satan Zepp Heath, yıllık %68,8 büyüme oranına ulaşarak akıllı saat markaları arasında en yüksek performansa imza attı.

Dünya çapındaki tüketici elektroniği endüstrisini etkileyen zorlu piyasa koşullarına rağmen Zepp Health güçlü satış performansını sürdürdü. Zepp Health, akıllı saat sevkiyatlarında Brezilya (%40,9), Rusya (%28,9) ve İspanya’da (%23,5) birinci sıraya yerleşirken, İtalya’da 2’nci, Polonya’da 3’üncü, Almanya, Hindistan, Endonezya ve Tayland’da 4’üncü sırada yer aldı. Zepp Health, Meksika, ABD, Fransa ve İngiltere pazarlarında 6’ıncı sırada yer alıyor. Yükselen satış ivmesi, moda ve yaşam tarzına yönelik Amazfit GTR 2 ve GTS 2 serisi gibi kendini kanıtlamış tasarımların yanı sıra Amazfit T-Rex Doğa Sporları serisi gibi ürünler sayesinde sağlandı.

Çok olumlu yorumlar alıyoruz

Amazfit Türkiye Ülke Müdürü Murat Sungur Özkan konuya ilişkin yaptığı kısa değerlendirmede; “Türkiye pazarına çok yakın zamanda giriş yapan bir marka olarak çok hızlı bir şekilde satış ağımızı genişlettik. Satışlarımız iyi gidiyor ve ürünlerimizi kullananlar memnuniyetlerini bizimle paylaşıyorlar. Böylesine kısa bir zamanda elde ettiğimiz başarılar doğrultusunda şunu söyleyebilirim ki Amazfit’in Türkiye pazarında da tüketicilerin en çok tercih ettiği akıllı saat markalarından biri haline gelmesi artık kaçınılmaz. Amazfit Türkiye ekibi olarak Türk tüketicisine de Zepp Health Corporation’ın dünya genelinde sunmuş olduğu üst düzey kaliteli sağlık hizmetleri çözümlerini sunarak içinde bulunduğumuz topluma daha fazla değer katmak hedefimize çok daha yakınız.” dedi.

Kullanıcılarla yakın olan marka

Amazfit markası, macera dolu doğa sporlarına dair dünya genelindeki sponsorluklarıyla profilini yükseltiyor. Mart ayında Amazfit T-Rex Pro’nun piyasaya sürülmesini kutlayan marka, saatin ruhunu somut biçimde ortaya koyan üç zorlu mücadeleye sponsor oldu. Şirket ayrıca bu yılın başlarında dünyanın önde gelen spor ve sağlıklı yaşam markası Spartan ile duyurduğu ortaklık çerçevesinde Amazfit markasıyla bu sezon dünya çapında bir dizi Spartan etkinliğinde faaliyet gösterecek. Amazfit aynı zamanda Eskişehir’deki ESOK Rallisi’nin ve dünyanın en iyi beş SUP yarışmasından biri olan Rusya Zavidovo SUP Challenge’ın da sponsorluğunu üstleniyor.

hakkında Çağrı Karip

Genel Haber Editörü.

Ayrıca Kontrol Et

Covid 19 Döneminde Küresel Akıllı Saat Pazarı %35 Büyüdü

Covid 19 Döneminde Küresel Akıllı Saat Pazarı %35 Büyüdü

Yapılan araştırmalar son yıllarda giyilebilir teknolojik cihazların tüketiciler arasında popülerlik kazanarak ilgi odağı haline geldiğini …