Son Dakika
Women I Future webinar serisi başlıyor

Women I Future webinar serisi başlıyor

İş hayatında kadınların varlığını artırmanın ve konumunu iyileştirmenin ekonomik ve sosyal göstergelerde yaratacağı etkiye odaklanan Sürdürülebilirlik Akademisi, geleceği kadınlarla birlikte ve eşitlik ile inşa etmek için Women I Future webinar serisini başlatıyor. Serinin ilk buluşması, 8 Temmuz’da Hepsiburada’nın sponsorluğunda gerçekleşecek.

 

İş hayatında kadınların varlığını artırmanın ve konumunu iyileştirmenin verimliliğe olan katkısı ve kadınların güçlenmesinin ekonomik göstergelerde yaratacağı olumlu ilerleme, kurumlarda daha çok kabul görmeye başladı. Kadının ekonomik alanda güçlenmesine ilişkin iyi uygulama örnekleri giderek artmaya başlamış olsa da etkiyi büyütmek için daha çok çalışılması gerekiyor.

Diğer yandan kadınların, hızla büyüyen teknolojik ve dijital dünyada fırsatlardan yararlanmasını sağlamak kadar, teknoloji ve otomasyonun yarattığı zorluklar karşısında güçlendirilmesi de önem taşıyor.

Geleceği kadınlarla birlikte ve eşitlik içinde inşa etmek gereğine inanan Sürdürülebilirlik Akademisi, bu alanda harekete geçerek öncü çalışmalara imza atmış markalarla birlikte Women I Future webinar serisini başlatıyor.

Serinin ilk buluşması, Türkiye ve bölgesinin lider e-ticaret platformu Hepsiburada’nın sponsorluğunda, 8 Temmuz Perşembe günü 14.00-15.30 saatleri arasında çevrimiçi etkinlik olarak gerçekleşecek. Gazeteci – yazar Şelale Kadak’ın moderatörlüğünde yapılacak ilk oturuma, Hepsiburada Ticari Grup Başkanı Mutlu Erturan konuk olacak; Teknoloji ve Dijital Dönüşümde Kadınının Güçlendirilmesi konusundaki görüşlerini açıklayarak, Girişimci Kadınlara Teknoloji Gücü programı kapsamında şirket olarak yaptıkları çalışmalar hakkında da bilgi verecek.

Webinarda ayrıca Schneider Electric İnsan Kaynaklarından sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Berna Galipoğlu, KAGİDER Başkan Yardımcısı Tijen Mergen, Egon Zehnder Yönetici Ortağı Murat Yeşildere, Related Digital CEO’su Sedat Kılıç, Anadolu Efes Kurumsal İletişim ve İlişkiler Direktörü Selda Susal ve Sürdürülebilirlik Akademisi Yönetim Kurulu Üyesi Arzu Deniz Aksoy da görüşleriyle yer alacak.

hakkında Çağrı Karip

Genel Haber Editörü.

Ayrıca Kontrol Et

Hepsiburada’dan Efsane Kasım’da, “Efsane 11” İndirimleri

Hepsiburada’dan Efsane Kasım’da, “Efsane 11” İndirimleri

Hepsiburada’nın ‘Efsane Kasım’ında, beyaz eşyadan kitaplara, giyimden elektronik eşyalara kadar birçok kategoride 11 Kasım saat …