Son Dakika
Trendyol, Dünya Kadınlar Günü filmiyle ‘Eşit Değilsek Eksiğiz’ diyor!

Trendyol, Dünya Kadınlar Günü filmiyle ‘Eşit Değilsek Eksiğiz’ diyor!

Trendyol, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde #EşitDeğilsekEksiğiz diyor. Türkiye ortalamasının üzerinde kadın istihdamı ve onbinlerce kadın girişimcisiyle kadınların iş hayatındaki konumuna katkı sağlayan Trendyol, 8 Mart’a özel hazırladığı filmiyle de eşitliğin önemini vurguluyor.

Türkiye’nin dört bir yanında üreten ve geleceğe güç katan kadınların her zaman yanında olan Trendyol, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’ne özel hazırladığı filmi yayınladı. Trendyol, #EşitDeğilsekEksiğiz mottosuyla yayınlandığı film ile, beraber çalışmanın ve üretmenin önemine vurgu yaparak, cinsiyet eşitliğinin altını çiziyor.

Trendyol, işgücünde cinsiyet eşitliğine katkı sağlıyor

Trendyol kendi bünyesinde %41, satıcılarındaki %54 kadın çalışan oranlarıyla Türkiye ortalamasının üzerinde kadın istihdamı yaratarak işgücünde cinsiyet eşitliğine önemli katkı sağlıyor. Türkiye’de kadın işverenlerin oranı %10 iken, Trendyol satıcılarının %25’i kadınlardan oluşuyor.

Kadınları dijital ekonomide etkin bir şekilde var olmaları için teknoloji, eğitim, pazarlama ve finansman gücüyle destekleyen Trendyol’da sadece pandemi döneminde 17 bin kadın girişimci satışa başladı. Ayrıca Trendyol’un ikinci el platformu Dolap’taki 1.1 milyon bireysel satıcıdan yaklaşık 400 bini ev kadını ve Dolap üzerinden kullanmadıkları eşyaları satarak ev ekonomisine destek oluyorlar. Trendyol, daha fazla kadının ekonomiye katılması ve ekonomideki yerinin güçlenmesi için tüm olanaklarıyla çalışmaya devam ediyor.

hakkında Özgür Karip

Ayrıca Kontrol Et

Trendyol ve Yapı Kredi’den KOBİ’lere Avantajlı Kredi Desteği

Trendyol ve Yapı Kredi’den KOBİ’lere Avantajlı Kredi Desteği

Trendyol ve Yapı Kredi işlerini e-ticarete taşıyan ve taşıyacak olan KOBİ’leri desteklemeye devam ediyor. Yeni …