Son Dakika
TKG Otomotiv Bursa’nın yeni Genel Müdürü Hakan Yüksel oldu

TKG Otomotiv Bursa’nın yeni Genel Müdürü Hakan Yüksel oldu

Otomotiv Tedarik Sanayi metal şekillendirme sektörünün öncü firmalarından TKG Otomotiv Grup bünyesinde yer alan TKG Otomotiv Bursa’da Genel Müdürlük görevine, Genel Müdür Yardımcısı Hakan Yüksel getirildi. Yüksel görevi TKG Otomotiv Grup İcra Kurulu Başkanlığı ve TKG Otomotiv Bursa Genel Müdürlüğü görevlerini bir süredir bir arada yürüten Tayyar Katrancı’dan devralacak.

Otomotiv endüstrisindeki 44 yıllık tecrübesi ve yerli üretim gücüyle sektörün öncü firmalarından TKG Otomotiv Grup’ta üst düzey bir atama gerçekleştirildi. Grup şirketlerinden TKG Otomotiv Bursa’nın Genel Müdürlüğüne, Genel Müdür Yardımcısı Hakan Yüksel getirildi. Görevi TKG Otomotiv Grup İcra Kurulu Başkanlığı ve TKG Otomotiv Bursa Genel Müdürlüğü görevlerini bir süredir bir arada yürüten Tayyar Katrancı’dan devralacak olan Yüksel, 1 Haziran 2021 itibarıyla yeni görevinin başına geçecek. Genel Müdürlük bayrağını devreden Katrancı ise görevine TKG Otomotiv Grup İcra Kurulu Başkanı olarak devam edecek.

Otomotiv tedarik sanayinde deneyimli isim

Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) Makine Mühendisliği Bölümünü bitiren Hakan Yüksel, Arçelik Global ve Teklas gibi şirketlerin ardından kariyerine Toyota Motor’da devam etti. Yaklaşık 20 yıl boyunca Toyota Motor Avrupa’nın Brüksel ve Türkiye ofislerinde çeşitli yöneticilik pozisyonlarında görev alan Yüksel, 1,5 yıldır TKG Otomotiv Bursa’da Genel Müdür Yardımcılığı görevini yürütüyordu. Hakan Yüksel yeni görevinde de endüstri uzmanlığı ve deneyimi ile TKG Otomotiv Bursa’nın başarılı konumunu ileriye taşıyacak çalışmalara imza atacak.

hakkında Çağrı Karip

Genel Haber Editörü.