Son Dakika
TIPA World Awards 2021’in kazananı ViewSonic

TIPA World Awards 2021’in kazananı ViewSonic

Fotoğrafçıların tercihi ViewSonic oldu

Dünyanın önde gelen görsel ürün çözümleri sağlayıcısı ViewSonic, profesyonel monitör serisi içerisinde yer alan VP2768a modeliyle Technical Image Press Association (TIPA) World Awards 2021’de “En İyi Üst Seviye Fotoğrafçılık Monitörü” ödülünü kazandı.

1 Haziran 2021

ViewSonic, ColorPro profesyonel monitör serisinden VP2768a modelinin Technical Image Press Association (TIPA) World Awards 2021 kapsamında En İyi Üst Seviye Fotoğrafçılık Monitörü ödülünü kazandığını duyurdu. Yaratıcı profesyoneller için geliştirilen VP2768a, sunduğu yüksek renk doğruluğu standardı, renk tutarlılığı ve kalibrasyon özellikleriyle yüksek seviye grafik sanatları uygulamaları için üst düzey bir monitör olarak kabul ediliyor. Sektördeki şirketlerin ve ürünlerinin takdir edilip onurlandırılmasını hedefleyen TIPA World Awards, tüketicilerin satın alma tercihlerini etkileyen önemli bir kılavuz olma özelliğine sahip.

“ViewSonic ürünlerde yaptığı yeniliklerde her zaman yaratıcı profesyonellerin ihtiyaçlarına önem vermiş, bu amaçla tasarımcılarla, fotoğrafçılarla ve video prodüktörleriyle iş birliği yapmıştır. Bu sayede, sunduğumuz ürünlerde tasarım ve işlevsellik dengesini kurabiliyoruz.” diyen ViewSonic Monitör İş Birimi Başkanı Oscar Lin, konuyla ilgili olarak sözlerine şöyle devam ediyor: “Üyeleri arasında fotoğrafçılık sektörünün en etkili ve tanınmış yaratıcı uzmanlarının yer aldığı TIPA tarafından verilen bu ödül, ColorPro profesyonel monitörlerin renk doğruluğu konusunda sektör lideri olduğunu ve kullanıcı odaklı tasarımıyla dünya genelinde yaratıcı profesyonellerin tercihi olduğunu doğruluyor.”

Olağanüstü renk performansı

VP2768a; fotoğrafçılık, tasarım ve video düzenleme gibi yaratıcı işlerde ideal çözümler sunan ViewSonic’in ColorPro profesyonel monitör serisindeki üst düzey teknolojilere sahip monitörlerden biri olarak kullanıcılarına eşsiz özellikler sunuyor.

Olağanüstü renk performansı sunan VP2768a, bu yıl TIPA ödül başvuruları arasından kullanıcıya öncelik veren yaklaşımıyla öne çıkmayı başardı. Farklı giriş çıkış türlerinin yaratıcı iş sürecinin bir parçası olduğunu kabul eden tasarımıyla ürün, masadaki kalabalığı temizleyerek daha entegre bir iş akışı oluşturuyor.

VP2768a, Display Port çıkışı ikili monitör zinciri kurmaya olanak verirken USB Tip-C üzerinden bir bilgisayar bağlayarak tüm veriyi tek bir kabloyla aktarmak mümkün oluyor. Entegre USB 3.0 merkezi ise klavye, mouse ve flash sürücü kullanmayı sağlıyor. Tek kablolu USB Tip-C çözümü kurumsal şirketler ve tasarım stüdyoları göz önünde bulundurularak tasarlandı. Ethernet’in de dahil olduğu bu çözüm kablolu ağ bağlantılarını kablosuz ağ bağlantılarına göre daha güvenilir hale getiriyor.

TIPA ödülü, Pantone onayından sonra VP2768a’nın elde ettiği yeni bir başarı. Pantone onaylı VP2768a olağanüstü renk üretimiyle Pantone Matching System renk gereksinimlerini üst düzey doğrulukla karşılıyor. Yüzde 100 sRGB kapsama oranına ulaşan ürün donanım tabanlı kalibrasyona da destek veriyor.

VP2768a ayrıca dünyaca ünlü güvenlik ve kalite uzmanlığı kurumu TÜV SÜD’ün testlerinden de geçerek TÜV SÜD onaylı renk körlüğü modu sunan ilk monitör oldu. Tasarımcılar Simülasyon modunu kullanarak tasarımlarının renk körlüğüne ve kardiyovasküler sorunlara sahip kişilere uygun olup olmadığını görebiliyor. Renk körlüğüne sahip kullanıcılar ekrandaki ayrıntıları daha iyi görmek için Renk Filtresi modundan yararlanabiliyor.

hakkında Çağrı Karip

Genel Haber Editörü.

Ayrıca Kontrol Et

VIEWSONIC GLOBAL FOTOĞRAF YARIŞMASI COLORPRO AWARDS 2021’E BAŞVURULAR BAŞLIYOR

VIEWSONIC GLOBAL FOTOĞRAF YARIŞMASI COLORPRO AWARDS 2021’E BAŞVURULAR BAŞLIYOR

ViewSonic, Global Fotoğraf Yarışması ColorPro Awards 2021’de kadraja “Yeni Macera” temasını taşıyor. Başvuruları 14 Ağustos – 15 Eylül tarihleri arasında …