Son Dakika
Sokak hayvanlarına yaşam suyu sağlayacak proje

Sokak hayvanlarına yaşam suyu sağlayacak proje

Bursa Nilüfer Belediyesi, sokak hayvanlarının su ihtiyaçlarını karşılamak için 2013 yılında gerçekleştirdiği “Bir Kap Su, Bir Dolu Hayat” projesini Eker ve Tebplast firmalarının desteği ile “Bu Kapta Dostluk Var. Can Dostlarımız İyi ki Var” adıyla yeniden hayata geçirdi. Projenin ilk ayağı olan 3.000 adet su kabı, Eker ve Tebplast tarafından Nilüfer Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü’ne teslim edilirken, sahipsiz hayvanlar için daha farklı çalışmalara yönelik görüşmeler de sağlandı.

Nilüfer Belediye Başkan Yardımcısı Engin Yener yaptığı konuşmada, “Sahipsiz hayvanların zorlu yaşam şartlarını kolaylaştırmak için Veteriner İşleri Müdürlüğümüz birçok çalışma içerisinde görev alıyor. Eker ve Tebplast firmalarına, bu sıcak havalarda sahipsiz hayvanların en temel ihtiyaçlarından olan su ihtiyaçlarının karşılanmasına yönelik desteklerinden dolayı çok teşekkür ediyoruz” dedi.

Eker Pazarlama Müdürü Özge Kiraz ise Nilüfer Belediyesi ile iş birliği içerisinde sahipsiz hayvanların ihtiyaçları doğrultusunda planlanmış anlamlı bir projede yer almaktan mutluluk duyduklarını belirterek, sosyal sorumluluk çalışmaları kapsamında sahipsiz hayvanlarının yaşam şartlarının iyileştirilmesi için benzer çalışmalarda yer almaya devam edeceklerini ifade etti.

Proje kapsamında teslimi tamamlanan kaplar, önümüzdeki günlerde sahipsiz hayvanların su ihtiyaçlarını karşılamak isteyen vatandaşlara dağıtılacak. “Bu Kapta Dostluk Var” su kaplarından temin etmek isteyen vatandaşlar, muhtarlıklar aracılığıyla veya Nilüfer Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü’ne başvuru yaparak talepte bulunabilecek.

hakkında Çağrı Karip

Genel Haber Editörü.