Son Dakika
Sigorta Sektörünün Geleceği “DEĞER KATANLAR”a Emanet!

Sigorta Sektörünün Geleceği “DEĞER KATANLAR”a Emanet!

Pandemiyi yönetmek sadece ekonomik süreçler ile başetmek anlamında değil, bir çok sektör için algı ve itibar açısından da bir kriz yönetimi konusu haline dönüştü. Sigorta sektörünün anlık gelişen ihtiyaçlara uygun dinamik, çevik ve çözüm odaklı tavrı ise, bu süreçte tüketicisindeki algısını oldukça olumlu yönde etkiledi.

Hızlı, esnek ve uzman çözümleri ile tanınan Monopoli Sigorta da sektörün itibarının pozitif ivmesinin de desteği ile proaktif iletişim yaklaşımını derinleştirme kararı aldı. Monopoli, tüm paydaşlarının birbirleri ile fikir ve tecrübe paylaşımında bulunabileceği, Türkiye’de risk yönetim danışmanlığının geleceğinin sektörün güç birliği ile tasarlanacağı yeni bir inisyatif; bir iletişim platformu kurmaya hazırlanıyor.

 

 

Covid-19 salgını ile birlikte sigortalı olmanın önemi iyiden iyiye belirginleşti. Bu süreç, sektörde kar değil, önce sürdürülebilir yaşam; kısaca insan odaklı yaklaşımı hakim kıldı. Salgın sonrası risklerin artması ile sigorta talebi ciddi bir ivme kazandı.

Son dönemde yaşanan belirsizlik sigortacılığın ilkelerini dönüşüme zorlarken, poliçe sahipleri ile karşılıklı güvene önem veren, sigortalıların lehine ve oluşan yeni koşullara uygun dinamik çözümler üreten, daha da önemlisi risk ihtimallerini öngören yaklaşıma olan ihtiyaç da yükselen talebe endeksli iyice belirginleşti. Son dönemde yapılan bir araştırmaya göre ise Covid-19 sonrası tüketiciler, kapsamı esnek, ihtiyaca anında cevap veren ve kişiselleştirilmiş ürünler sunan dolayısıyla uzun vadede güvenilir markaları tercih etmeye başladı.

 

Monopoli Sigorta’dan Sektörün Geleceğini Şekillendirecek Bir İletişim Platformu

Her geçen gün yeni risklerin dahil olduğu yeni dünya düzeninde sigortalı olmanın lüksten ziyade temel ve insani bir ihtiyaç halini alması, sektöre olan ilgide kaldıraç etkisi yarattı. Bu noktada yenilikçi ve uzman vizyonu ile talep ve ihtiyaçlara uygun kişiye özel hizmet sunan Monopoli Sigorta, 20 yıllık deneyimi ve insan odaklı tavrını yeni dönemde de öncü olacağı yeni uygulamalar ile geliştirme kararı aldı. Tüketicilerin talep, beklenti ve değişimini önden tespit eden Monopoli Sigorta sektörün trendlerinin dönüşümünde önemli rol oynamaya da bu yolla devam etmek istiyor; bundan tam 20 Yıl önce,  tüm sigortaları ‘MonoPoliçe’ adını verdiği bir poliçe altında topladığı yenilikçi ürünü ile tanınan ve sektöre girdiği günden bu yana yenilik ve fark yaratmayı kendine misyon edinen Monopoli, bu kez de sektörün tüm paydaşlarının birbirleri ile iletişim içinde sigortacılığın geleceğini şekillendireceği yenilikçi bir iletişim platformu kuruyor.

 

“Monopoli İle Değer Katanlar Platformu” Risk Yönetim Danışmanlığını Yeni Dünya Düzenine Entegre Etmeyi Misyon Edinecek

Kısa bir süre önce satış sonrası süreç yönetimini iyileştirmek üzere müşteri ile proaktif iletişim kurmak adına ‘Müşteri Memnuniyeti Merkezi’ni hayata geçiren Monopoli Sigorta, alınan verimli geri bildirimleri takiben bu yaklaşımını tüm paydaşları ile gerçekleştirebileceğini tespit etti. “Neden olmasın dedik?” diyen kurucu ortaklardan CEO Erol Esentürk, “Sektörümüzü iyi tanıyoruz, sürekli analiz ediyoruz.Türkiye’nin en büyük 26 sigorta şirketi bizim yol arkadaşımız. Acenteleri iyi tanıyoruz, sektörümüzün dertlerini de, bazı dertlerinin çözümlerini de biliyoruz. Tıpkı müşterimizin ihtiyaçlarını bildiğimiz gibi. O zaman paydaşlarımıza da aynen müşterilerimizde olduğu gibi proaktif bir yaklaşımla seslenelim, elimizi uzatalım dedik. Birlikten doğacak yeni bir güç ile, yeni dünya düzenine hep birlikte adapte olmanın yollarını bulalım ve herkesi birarada ağarlayabileceğimiz, hepimizin birbirinden öğreneceği, sektörümüzü bu düzene kolaylıkla entegre etmeyi misyon edinecek bir tecrübe paylaşım ve iletişim platformu kuralım diye kolları sıvadık” diye de ekledi.

 

Sigorta Sektörüne ‘Değer Katanlar’ Geleceği İnşa Edecek!

CEO Erol Esentürk, Monopoli markasının 2021 vizyonuna dair yaptığı açıklamada ayrıca; kendi ekosistemleri içinde hayatına dokundukları herkese ve her yere “değer katan” marka olma misyonu ile hareket edeceklerini, söz konusu misyonu yansıtmak üzere kurulan iletişim platformunun etkinliklerine katılarak tecrübe ve bilgi birikimini sektörün kullanımına ve dolaşıma açan; sigorta sektörüne “Değer Katan” herkesin, sektörün geleceğini inşa eden öncüler olarak anılacağını da sözlerine ekledi. “Bilgi, Büyük Veri, Teknoloji,Dijital Multipleks Sistemler, Yapay Zeka Entegrasyonlu Platformlar…Bu çağın altın değerindeki olguları bunlar. Biz artık daha tepe bir bakışla herkesin kendi sektörünün geleceği için ortak değer yaratan projeler üretmesi gerektiğine inanıyoruz. Çünkü dünyanın da hayatlarımızın da sürdürülebilirliğinin birbirimize kattığımız değerde saklı olduğuna inanıyoruz.” diye Esentürk “Monopoli İle Değer Katanlar Platformu”nun etkinliklerinin hibrit bir yöntemle; yarı online, yarı yüzyüze bir şekilde bu yılın son çeyreğinde başlayacağını, 2022 için hedeflerinin ise artık yıl boyunca yüzyüze gelinebilecek buluşmalar düzenleyerek,  paydaşları ile biraraya gelmek olduğunu belirtti.

 

hakkında Çağrı Karip

Genel Haber Editörü.