Son Dakika
Shell FiloPlatform müşterileri, “Sağlığım Güvende” ile sağlıklarını güvence altına alabilecek

Shell FiloPlatform müşterileri, “Sağlığım Güvende” ile sağlıklarını güvence altına alabilecek

Shell FiloPlatform müşterileri, “Sağlığım Güvende” ile sağlıklarını güvence altına alabilecek

Türkiye’yi ilk “Taşıt Tanıma Sistemi” ile tanıştıran Shell ve araç takip sistemlerinde Türkiye’nin önde gelen şirketlerinden Mobiliz, müşterilerine sundukları katma değerli hizmetleri genişletmeye ve ilklere imza atmaya devam ediyor. Shell FiloPlatform müşterileri, Mobiliz ve Medline tarafından geliştirilen ve 7 gün 24 saat tıbbi destek alınabilen “Sağlığım Güvende” uygulamasından faydalanabilecek.  

Shell Filo Çözümleri’nin yenilikçi ürünleri arasında yer alan ve 2016 yılında lansmanı yapılan Shell FiloPlatform sayesinde kurumsal firmalar, filo araçlarını takip edebilirken aynı zamanda yakıt entegrasyonu ve sürücü davranış puanlama özelliği ile uçtan uca raporlama olanağına sahip oluyor.

Shell FiloPlatform, zenginleştirilen yeni özelliğiyle artık şirket aracı kullanan çalışanların sağlığını da güvence altına alıyor. Pandemi döneminde önemini daha da çok anladığımız sağlık konusunda sürücülerin hem yolculukları sırasında hem de yolculuk dışında yaşayabilecekleri acil sağlık desteği gerektiren durumlarda ulaşabilecekleri acil sağlık hizmetleri ve tıbbi danışmanlık desteği  sağlayan ‘Sağlığım Güvende’ hizmeti Shell FiloPlatform çatısına dahil edildi.

Yeni uygulama ile Shell FiloPlatform müşterileri, 444 12 12 Medline alarm merkezi  numarasını arayarak veya mobil uygulamayı kullanarak haftanın 7 günü 24 saat görevli Medline doktorlarından tıbbi danışmanlık alabiliyor. Acil Sağlık Hizmetleri güvencesi dahilinde herhangi bir kaza durumunda veya COVID-19 belirtisi de olan yüksek ateşin (39,5 derece üzeri) de dahil olduğu 32 acil durum parametre kapsamında bulunan acil durumlardan birinin meydana gelmesi halinde Medline acil sağlık hizmetlerinden ücretsiz olarak faydalanabiliyor.

Shell & Turcas Filo Çözümleri Direktörü Hakan Burak Güner, “Türkiye’de tüm dünyaya örnek olan yenilikçi çözümlerle müşterilerimize ve iş ortaklarımıza sunduğumuz hizmetlerimizi genişletmeye ve güçlendirmeye devam ediyoruz. Topluma karşı sorumluluk bilinciyle salgın sürecini çalışanlarımız, müşterilerimiz, iş ortaklarımız ve bütün paydaşlarımız ile sağlıklı olarak geçirmek en önemli önceliğimiz. Bu kapsamda, Shell’in insan ve güvenlik odaklı bakış açısıyla pandemi döneminde önemi daha da artan böyle bir sağlık hizmetini sağlamaktan ve acil durumlarda da müşterilerimizin yanlarında olmaktan büyük mutluluk duyuyoruz.” dedi.

Mobiliz Genel Müdürü Ali Emre Sever, “En son teknolojilerle geliştirilen araç takip sisteminin yanı sıra sunduğumuz katma değerli hizmetlerle her zaman müşterilerimizin yanında olmaya devam ediyoruz. Mobiliz Sağlığım Güvende uygulaması sadece kaza anında değil, beklenmedik zamanlarda ortaya çıkabilecek tüm acil durumlarda Shell FiloPlatform müşterilerinin faydalanabileceği bir uygulama. Türkiye’de ilk kez, her ölçekteki şirketin, araç sayısına bağlı olmadan avantajlı koşullardan yararlanabileceği Shell Filo Platform ile işletmeler, gelişmiş araç takip fonksiyonlarıyla beraber, araçların yakıt tüketimine yönelik yeni raporlar ve özel ekranlardan yararlanabiliyor, sistem sayesinde aracının, sürücüsünün ve yükünün güvende olmasını sağlıyor.” dedi.

Medline Genel Müdürü R. Başar Ezer, “Acil sağlık hizmetleri alanında Türkiye’nin ilk özel şirketi olan Medline, 26 yıldır ‘insan’ odaklı faaliyetlerini sürdürerek, alanında öncü ve insan kaynağına önem veren, çalışanlarının ve müşterilerinin her koşulda yanında olduğunu hissettiren kurumsal firmalarla işbirlikleri gerçekleştirmektedir. Shell ve Mobiliz ile gerçekleştirdiğimiz, Shell FiloPlatform müşterilerine sunulan ‘Sağlığım Güvende’ uygulaması ile insan sağlığını ve yaşam kalitesini en üst seviyeye çıkarmayı hedefliyoruz.”

Hizmet, Shell FiloPlatform müşterisinin yaşayabileceği herhangi bir acil durumda 444 12 12 numaralı telefonu arayarak, “Mobiliz Sağlığım Güvende” uygulamasını kullanarak yada araç içerisinde yer alan “Acil Durum Butonu”na basarak kullanılabiliyor. Kişinin acil müdahaleye ihtiyacı olduğu acil sinyalinin, bulunduğu son lokasyon bilgisiyle birlikte Medline Alarm Merkezi’ne iletildiği veya telefonla Medline alarm merkezine ulaştığı ilk andan itibaren bulunduğu yere iletilen acil doktor ve tam yoğun bakım donanımlı ambulans ile tedavisi tamamlanınca veya en uygun hastaneye nakli ile sonuçlanıyor. Müşteriler ayrıca 7 gün 24 saat sağlıkla ilgili her türlü sorularında  Medline alarm merkezinde görev yapan doktorlardan telefonla tıbbi danışmanlık desteği  alabiliyor.  Medline Acil Sağlık hizmetlerinden trafik kazası, kalp krizi, şuur kaybı, zehirlenme, hipertansiyon, ani felç, migren, astım krizi, yüksek ateş, iş kazaları ve elektrik çarpmasının dahil olduğu 32 acil durum parametre kapsamında faydalanılabiliyor.

hakkında Çağrı Karip

Genel Haber Editörü.

Ayrıca Kontrol Et

‘Sürdürülebilir İş Ödülleri 2021’ Finale Kalan Projeler Açıklandı

‘Sürdürülebilir İş Ödülleri 2021’ Finale Kalan Projeler Açıklandı

Enerji ve karbondan atık yönetimine, su yönetiminden sürdürülebilir inovasyona, sosyal etkiden işbirliğine, kadının güçlendirilmesinden çalışan …