Son Dakika
SAPPHIRE NOW’da SAP, Endüstriye Özel Sunduğu Yeni Çözümleri ile Daha İyi ve Sürdürülebilir İş Performansı için Çarpıcı Bir Vizyon Sundu

SAPPHIRE NOW’da SAP, Endüstriye Özel Sunduğu Yeni Çözümleri ile Daha İyi ve Sürdürülebilir İş Performansı için Çarpıcı Bir Vizyon Sundu

SAP müşterilerini daha da güçlendirecek inovasyonlarını SAPPHIRE NOW etkinliğinde duyurdu. 

 

SAPPHIRE NOW’da SAP, Endüstriye Özel Sunduğu Yeni Çözümleri ile 

Daha İyi ve Sürdürülebilir İş Performansı için 

Çarpıcı Bir Vizyon Sundu

 

SAP SE sahip olduğu dünyanın en büyük iş ağını ve daha da fazlasını düzenlediği küresel SAPPHIRE NOW konferansında duyurdu. SAP kurumların elde ettiği sonuçları iyileştirebilmesi, değişen ekonomik ve jeopolitik koşullarda hareket kabiliyetini artırması ve sürdürülebilirliğe daha fazla katkı sağlayabilmesine yardımcı olmak üzere tasarlanan güçlü vizyonunu duyurdu. Etkinlikte ayrıca SAP, müşterilerinin iş süreçlerini dönüştürmesine yardımcı olacak son inovasyonlarını paylaştı.

 

Konuyla ilgili açıklama yapan SAP SE CEO’su ve Yönetim Kurulu Üyesi Christian Klein şunları söyledi: “Herkes için eşi benzeri görülmemiş bir yıl olan 2020’de, bir parçası olduğumuz topluluklar daha da önem kazandı. Yeni vizyonumuz; sektörler arasında ağ ekonomileri oluşturacak ve müşterilerimizin tedarik zincirlerindeki diğer şirketlerle kolaylıkla bağlantı kurmasını sağlayacak dünyanın en büyük iş topluluğunu oluşturmak.”

 

SAP, oluşturacağı dünyanın en büyük işletme ağının ilk adımı olarak, Ariba® NetworkSAP Logistics Business Network ve SAP Asset Intelligence Network’ü bir araya getiren SAP Business Network’ü tanıttı. 5,5 milyonun üzerinde kurum bu ağın sunduğu fırsatlardan yararlanacak.

Bu çok önemli duyuruya ek olarak SAP, şirketlerin iş süreçlerini modernize etmelerini ve dijitalleştirmelerini sağlayarak onları akıllı işletmelere dönüştürecek yeniliklerini de açıkladı. Müşteriler aynı zamanda, tedarik zincirinin tüm aşamlarında yüksek şeffaflık ve ölçümleme sunan sürdürülebilirlik temelli yeni iş uygulamaları portföyünden yararlanabilecek.

 

Sürdürülebilirlik için Özel Ürünler

Son bir yıl içinde karbon emisyonlarındaki kısa bir düşüşe rağmen, bu yıl emisyonlarda tarihin en büyük ikinci artışı kaydediliyor. Günümüzde sürdürülebilirlik konusu en az gelir, karlılık gibi iş başarı kriterleri kadar önem kazandı. İçinde bulunduğumuz bu 10 yılda şirketlerin mutlaka harekete geçmesi gerekmektedir. SAP’nin amacı; iklim korumayı ölçülebilir, çeşitlilik ve kapsayacılığı görünür kılma ve etik sorumlulukları şeffaf hale getirmektir. Bu amacı hayata geçirmek ve ana iş süreçlerinden biri olarak sürdürülebilirliği operasyonun bir parçası haline getirebilmek için SAP, yeni sürdürülebilir odaklı ürün portföyünü açıkladı.

  • SAP Responsible Design and Production çözümü ürün tasarımcılarının ilk ürün konseptlerinden üretime uzanan süreçte sürdürülebilir tercihlerde bulunabilmelerini sağlıyor.
  • SAP Product Footprint Management (Ürün Ayak İzi Yönetimi), ürün yaşam döngüsü boyunca sürdürülebilirliğin izlenmesini sağlıyor.
  • SAP Sustainability Control Tower (Sürdürülebilirlik Denetim Merkezi) uçtan uca görünürlüğü sağlıyor.

 

 

SAP Business Network

Her birimiz kişisel yaşamlarımızda bağlantılı ağların bir parçası olmanın gücünü deneyimledik. Kurumların birlikte iş yapabildiği bu bağlantılı ekosistem son derece eşsiz bir platform sunuyor. Yeni oluşturulan SAP Business Network adlı bu iş ağının üyeleri tek ve birleşik bir portal üzerinden, tedarik zinciri eksosistemi içinde lojistik ve takip edilebilirliği, ekipman yönetimi ve bakımını bütüncül olarak görüntüleyebilecek.

 

 

RISE with SAP for Industries

Pandemide en dayanıklı şirketler, teknolojiyi kullanarak iş süreçlerini dönüştüren şirketler oldu. Tüm süreçlerini dijitalleştirmesiler bile buluta geçen kurumlar da ayakta kalmayı başardı. SAP olarak tüm şirketlerin akıllı işletmeye dönüşmesi için belirli sektörlerde RISE with SAP dönüşüm paketin duyurduk. Bu paket öncelikli olarak Perakende, Tüketici Ürünleri, Otomotiv, Kamu Hizmetleri ve Endüstriyel Makine ve Bileşenler olmak üzere bu 5 endüstriye özel tasarlanmış bulut çözümleri ile birlikte iş dönüşümü hizmeti sağlar.

 

SAP ayrıca, müşterilerin işletme dönüşümünü desteklemek, daha iyi performans göstermelerini sağlamak ve en iyi şekilde çalışmalarına destek olmak amacıyla birçok yeniliğin duyurusunu gerçekleştirdi.

Bu yenilikler arasında aşağıdakiler bulunuyor:

Akıllı İş Süreçleri (Business Process Intelligence) Çözümlerinde artık SAP Süreç Öngörüsü’nde (SAP Process Insights) yer alıyor

Akıllı iş süreçleri (BPI) portföyünün bir parçası olarak, SAP Süreç Öngörüsü (Process Insights) çözümü kurumların gerçek dünyadaki iş süreçlerini analiz edip iyileştirmesini sağlıyor. EY, Deloitte ve Infosys Limited, SAP’nin kurumların dönüşümünü destekleyen BPI portföyü ile çalışan ilk stratejik iş ortakları oldu.

 

 

  • SAP Process Insights kurumların gerçek dünyadaki iş süreçlerini keşfetmeleri, kıyaslamaları ve iyileştirmelerini sağlıyor.

 

  • Yeni SAP Concur® özelliği Verify, gider denetiminin sadeleştirilmesi için yapay zeka ve makine öğrenimi kullanıyor.

SAP Concur® çözümlerinin bir parçası olan Verify hizmeti, gider raporlarıyla ilgili ortaya çıkabilecek sorun ve beklenmeyen durumları teşhis etmek için yapay zeka ve makine öğrenimi kullanıyor. Yapay zeka modelleri, 1 trilyon ABD dolarını aşan gider hacminin, on milyonlarca makbuzun analizi üzerinden oluşturuldu. Verify hizmeti, herhangi bir sorun oluşturmayan gider raporlarını onaylarken, beklenmedik durum oluşturan kalemleri denetçilerin incelemesi için işaretliyor. Yapay zekaya dayanan bu deneyim, denetçilerin hatasız gider raporlarını inceleyerek vakit kaybetmesini engellerken, hata veya hileleri tespit edebiliyor.

 

 

  • SAP Upscale Commerce, doğrudan tüketici etkileşimi sağlayan Kodsuz bir çözüm 

SAP Upscale Commerce çözümü, küçük ve orta ölçekli işletmeler (midmarket) perakendecilerin dakikalar içinde çok kanallı alışveriş deneyimi oluşturmasını sağlayan kodsuz bir çevrimiçi ticaret çözümüdür.

 

 

  • Üçlü yeni SAP Business Technology Platform yetenekleri, veriden içgörüler elde edilmesini sağlıyor 

SAP Analytics Cloud çözümü artık operasyonel iş gücü analitiği ve planlama yetenekleri ve SAP SuccessFactors® çözümleriyle entegrasyon sunuyor. Bu  yetenekler; operasyonel, finansal ve beşeri veri ile birleşerek kurumların işgücüyle ilgili daha kapsamlı içgörüler ortaya koymasını sağlıyor.

 

hakkında Çağrı Karip

Genel Haber Editörü.