Son Dakika
Sanko Park Türkiye'de Yerinde Aşı Uygulaması Gerçekleştiren İlk AVM Oldu!

Sanko Park Türkiye’de Yerinde Aşı Uygulaması Gerçekleştiren İlk AVM Oldu!

-SANKO PARK, TÜRKİYE’DE BİR İLKE İMZA ATTI 

-AYD YÖNETİM KURULU BAŞKANI PROF. DR. ALTAŞ: “SANKO PARK, YERİNDE AŞI UYGULAMASINA EV SAHİPLİĞİ YAPAN İLK AVM OLDU”

-ESAS GAYRİMENKUL VARLIK YÖNETİM LİDERİ  NEVZAT YAVAN: “BU UYGULAMA SEKTÖRÜMÜZ İÇİN İLK OLMA ÖZELLİĞİNİ TAŞIYOR”

 

“Gaziantep’in alışveriş merkezi” Sanko Park, yine bir ilke imza attı ve Türkiye’de yerinde aşı uygulaması gerçekleştirilen ilk AVM oldu.

 

Esas Gayrimenkul’ün yönetimini üstlendiği Sanko Park AVM, Gaziantep İl Sağlık Müdürlüğü ile yapılan  görüşmeler sonucunda, “yerinde aşı” istasyonu kabul edildi ve uygulamaya ev sahipliği yaparak sektörde bir  ilki gerçekleştirdi.

 

Perakende sektörü ve AVM’lerin üstlendikleri rol açısından çok önemli olan bu karar sonrası Sanko Park içerisinde belirlenen alanda bakanlık protokolüne uygun olarak aşılama çalışmaları başlatıldı. İlk aşı Sanko Park Genel Müdürü Niyazi Büyükaksu’ya yapıldı.

 

PROF. DR. HÜSEYİN ALTAŞ

Alışveriş Merkezleri ve Yatırımcıları Derneği (AYD) Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Hüseyin Altaş, konuya ilişkin açıklamasında “AYD çatısı altındaki AVM’ler, Sağlık Müdürlükleri ile görüşerek, Sağlık Bakanlığı ve Sayın Bakan Fahrettin Koca önderliğinde başlatılan Covid-19 aşılama kampanyasına lokasyon göstererek her türlü desteği vermeye hazır olduklarını ifade etmişlerdir” dedi.

 

Bu kapsamda İl Sağlık Müdürlüğünün izni ile Gaziantep Sanko Park AVM’nin, aşı istasyonlarından biri haline geldiğini belirten Prof. Dr. Altaş, “Sırada Van ve ardından diğer kentlerde yine Sağlık Müdürlüklerinin izniyle AVM’lerin aşılama merkezleri olarak da halkımıza hizmet vermelerini arzu ediyoruz” ifadelerini kullandı.

 

NEVZAT YAVAN

Esas Gayrimenkul Varlık Yönetim Lideri  Nevzat Yavan ise pandemiye karşı verilen her türlü mücadelede yer aldıklarını anlatarak, “Burda Sağlığınız Esas uygulamamız doğrultusunda, aşılama sürecine katkı sunma amacıyla, AVM’leri sürece dahil ediyoruz” diye konuştu.

 

Yönetimini gerçekleştirdikleri Sanko Park’ın, Gaziantep’teki aşılama istasyonları arasına katıldığına vurgu yapan Yavan, “Sektörümüz için ilk olma özelliğini taşıyan bu uygulama sayesinde Sanko Park’a gelen Gaziantepliler, AVM içerisindeki aşı istasyonunda aşılarını olabilecek. Sahip olduğumuz emek ve birikimi toplumsal yarar doğrultusunda kullanmaktan mutluluk duyuyoruz. AVM ekiplerimiz ile birlikte, faaliyet gösterdiğimiz şehirlere değer katma konusundaki çabalarımızı sürdürüyoruz.”

hakkında Çağrı Karip

Genel Haber Editörü.