Son Dakika
Porsche 911 GT3’ün Lastik Tercihi: Michelin Pilot Sport Cup

Porsche 911 GT3’ün Lastik Tercihi: Michelin Pilot Sport Cup

Yedinci kuşak Porsche 911 GT3 (992), orijinal ekipman donanımlarından biri olarak Michelin Pilot Sport Cup lastiklerini tercih etti. Ayrıca, Michelin Pilot Sport Cup 2 R Connect lastikleri, pist performansını sonuna kadar zorlamak isteyenler için de bir alternatif olarak sunuluyor.

Dünyanın en büyük lastik üreticisi Michelin, dev otomotiv şirketleri ile yaptığı iş birliklerine yenilerini eklemeye devam ediyor. Bu kapsamda Yedinci kuşak Porsche 911 GT3 (992) ile anlaşmaya varan Michelin, Pilot Sport Cup lastikleri ile yollarda olacak. Ayrıca, Michelin Pilot Sport Cup 2 R Connect lastikleri, pist performansını sonuna kadar zorlamak isteyenler için de bir alternatif olarak sunuluyor.

20,8 kilometrelik Almanya Nürburgring Nordschleife pistindeki test sırasında Pilot Sport Cup 2 R Connect lastikleriyle donatılmış otomobil 6 dakika 59,927 saniyelik bir tur süresi vaat etti. Vaat edilen bu süreye karşın, sıkça kullanılan 20,6 kilometrelik referans tur mesafesi eşit derecede etkileyici bir 6 dakika 55,2 saniyelik süreyle tamamlandı.

En iyi pist performansını sağlıyor

Porsche test sürücüsü Lars Kern tarafından kullanılan 911 GT3 modelinde ön tarafta 255/35 ZR 20 ev arka tarafta 315/30 ZR 21 MICHELIN Pilot Sport Cup 2 R Connect lastikleri takılıydı ve imalat aşamasında da aynı ebatlardaki MICHELIN Pilot Sport Cup 2 lastikleri takılacak.

Nürburgring testleri esnasında, Porsche Hockenheim yarış pistinde üç farklı üreticiden lastikler denedi ve en iyi pist performansını sergileyen MICHELIN Pilot Sport Cup 2 R Connect lastiklerini seçti. Pistte geçirdikleri günlerde en iyi performansı isteyen sürücüler için geliştirilen Pilot Sport Cup 2 R Connect lastikleri Pilot Sport Cup 2 lastiklerinin karkas tasarımını motor sporları kauçuk bileşenleriyle birleştiriyor. Ayrıca, bu lastiklere MICHELIN Track Connect akıllı telefon uygulaması ile kullanılabilecek MICHELIN Track Connect sensörlerini takmak da mümkün. Bu uygulama sürücülerin lastik basınçlarını sürekli gerçek zamanlı olarak izlemesini sağlayarak tur sürüşü sırasında optimum performansı yakalayacak şekilde ayarlamalarına olanak tanıyor.

hakkında Özgür Karip

Ayrıca Kontrol Et

Daha güçlü, daha keskin, daha sportif: Yeni Porsche Macan

Daha güçlü, daha keskin, daha sportif: Yeni Porsche Macan

Porsche’nin ilk olarak 2014 yılında pazara sunduğu kompakt sınıf SUV model ailesi Macan; tasarım özellikleri, …