Son Dakika
OPPO, Sürdürülebilir Ekosistemde Açık Kaynağı Teşvik Etmek İçin LF AI & Data Foundation'a Katıldı

OPPO, Sürdürülebilir Ekosistemde Açık Kaynağı Teşvik Etmek İçin LF AI & Data Foundation’a Katıldı

OPPO, sağlam ve sağlıklı yapay zeka ekosistemleri oluştururken bu teknolojileri herkes için daha erişilebilir hale getirme çabalarını hızlandırıyor.

Dünyanın önde gelen lider akıllı ürün markası OPPO, yapay zeka, makine öğrenimi, derin öğrenme ve veri alanı içindeki açık kaynak projelerini destekleyen LF AI & Data Foundation’ın yönetim kuruluna birincil üye olarak katıldığını duyurdu. Farklı sektörlerden 49 üyenin yer aldığı ve 2018 yılının mart ayında Linux Vakfı tarafından kurulan LF AI & Data Foundation, açık bir yapay zeka ve veri topluluğu oluşturmak, desteklemek, iş birliğini sağlayarak ve topluluğun tüm üyeleri için yeni fırsatlar yaratarak yapay zeka, makine öğrenimi ve veri dahil pek çok alanda açık kaynak inovasyonunu teşvik etmeyi amaçlıyor. OPPO ve diğer önde gelen üyeler, yapay zeka teknolojisinin inovasyonunu ve benimsenmesini hızlandırmak için açık kaynaklı yapay zeka ve veri topluluklarını teşvik ederek buna önemli katkılarda bulunacaklar.

 

‘İnsanlık için Teknoloji, Dünya için İyilik’ misyonuna doğru ilerleyen OPPO, deneyim interneti çağında geliştiricilerin ve ortakların birbirlerini zenginleştirdiği açık bir ekosistem yaratmaya çalışıyor. Uzun yıllardır yapay zeka ve veri teknolojisine yatırım yapan OPPO’nun yapay zeka ve veri mühendisliği sistemi, konuşma tabanlı yapay zeka, makine öğrenimi, kişiselleştirilmiş öneri algoritmaları, bulut&veri hizmetleri, gizlilik ve güvenlik gibi temel teknolojilerde dünyanın dört bir yanındaki kullanıcılara ve geliştiricilere daha iyi hizmetler sunuyor. OPPO’nun LF AI & Data Foundation’a katılmasıyla deneyimli teknoloji uzmanları Liam Zheng ve Dr. Jia Jimin yönetim kurulu ve teknik danışma kurulunun temsilcileri olarak hizmet verecekler. Vakfın diğer üyeleriyle yakın iş birliği içerisinde olacak Liam Zheng ve Dr. Jia Jimin üretimdeki açık kaynak araçlarını kullanmak için en iyi uygulamaları birlikte keşfedecekler.

 

LF AI & Data Foundation İcra Direktörü Dr. İbrahim Haddad, konuyla ilgili şu açıklamalarda bulundu: “Vakıf düzeyindeki tüm komitelerimizde oy kullanma hakkına sahip olacak OPPO’nun yönetim kurulumuza katılmasından büyük mutluluk duyuyoruz. Açık kaynak gelişimini ve açık kaynaklı yapay zeka ile veri teknolojilerinin entegrasyonunu daha güvenilir hale getiren sürdürülebilir bir ekosistemin oluşturulmasını destekliyoruz. Bu çabanın farkında olan OPPO, sağlıklı bir ekosistemin oluşturulmasını teşvik etmek için fazlasıyla çalışıyor.”

 

Herkes için teknolojik gelişmeleri daha da ileriye taşıyan OPPO, geçtiğimiz yılın haziran ayında Linux Vakfı’nın bir projesi olan OpenChain’in ilk platin üyesi oldu. Ekim ayında ise ColorOS arayüzü, açık ve iş birliğine dayalı bir ekosistem oluşturma umuduyla kaynak açarak kullanıcı deneyimini daha da iyileştirdi. Bu yılın mart ayında ise OPPO Breeno, Çin’de aylık yüz milyondan fazla aktif kullanıcıyı kapsayan ilk akıllı telefon sesli asistanı oldu. Haziran ayında ise OPPO Breeno ekibi, endüstri lideri üniversiteler ve araştırma enstitüleri ile birlikte en kapsamlı Çin konuşma yapay zekası veri setini yayınladı.

 

Bir ekosistem şirketi olmayı hedefleyen OPPO, gelecekte sürdürülebilir kalkınma ve en son teknolojilerin toplu olarak benimsenmesi konusunda küresel açık kaynak topluluğuyla daha derin bir ilişki kurmaya devam edecek.

 

hakkında Çağrı Karip

Genel Haber Editörü.

Ayrıca Kontrol Et

OPPO A16 ve OPPO Enco Air Fırsat Garajı Kampanyasında İndirimli Fiyatlarıyla Turkcell Mağazalarında

OPPO A16 ve OPPO Enco Air Fırsat Garajı Kampanyasında İndirimli Fiyatlarıyla Turkcell Mağazalarında

OPPO’nun 5000mAh uzun ömürlü pil, HD+ Göz Koruyucu Ekran ve Yapay Zeka Üçlü Kameraya sahip …