Son Dakika
OPET’se Fark Eder” Reklam Kampanyasına Effie’den Bronz Ödül

OPET’se Fark Eder” Reklam Kampanyasına Effie’den Bronz Ödül

Dünya çapında pazarlama ve iletişim profesyonelleri tarafından sektörünün en prestijli ödülü olarak kabul edilen, en etkili reklam ve pazarlama iletişimi kampanyalarının ödüllendirildiği Effie Türkiye 2021’de OPET, rakiplerinden ayrılan güçlü ve farklı özelliklerini vurguladığı reklam kampanyası ‘OPET’se Fark Eder’ ile “Bronz” ödüle layık görüldü.  OPET organizasyonda ödül alan tek akaryakıt markası oldu. 

Reklamcılar Derneği ve Reklamverenler Derneği’nin Effie Worldwide Inc. İşbirliğiyle bu yıl 13’üncüsünü düzenlediği Effie Türkiye Reklam Etkinliği Ödülleri’nde OPET, ‘OPET’se Fark Eder’ reklam kampanyası ile “Bronz” ödülün sahibi oldu. Organizasyonda ödül alan tek akaryakıt markası olan OPET, pazarlama ve iletişim dünyasının en zorlu ve itibarlı yarışması olarak kabul edilen Effie Türkiye 2021’de geçen yıl başlattığı kampanya ile “Otomotiv Ürün ve Hizmetleri, Satış Sonrası Ürün ve Hizmetler” kategorisinde ödüle layık görüldü. Effie Türkiye Reklam Etkinliği Ödülleri; Reklamcılar Derneği ve Reklamverenler Derneği’nin Effie Worldwide Inc. işbirliğiyle düzenleniyor. Projenin iş sonuçlarına ölçümünü yaratıcılık ekseninde değerlendiren Effie ödülleri, dünya çapında sektör profesyonellerinin kanaatiyle iletişim ve pazarlama alanının en prestijli ödüllerinden biri olarak biliniyor.

Cem Yılmaz‘ın başrolünde yer aldığı reklam filmi serisinde OPET’in, sektörde rakiplerinden ayrılan güçlü ve farklı özellikleri ‘OPET’se fark eder’ sloganıyla tüketicinin karşısına çıkıyor. Reklam filminde, şirketin 21 yıldır devam eden ‘Temiz Tuvalet Kampanyası’ kapsamındaki temiz ve hijyenik tuvaletleri, zengin ürün çeşitliliği sunan ve tüketici ihtiyaçlarına göre oluşturulan Ultramarket’leri, kadın akaryakıt satış görevlisi istihdamı yaratan “Kadın Gücü Projesi” gibi öne çıkan özelliklerine vurgu yapılıyor.

 

“Reklam filmi ile sektörümüze yıllardır getirdiğimiz yenilikleri vurguladık”

OPET Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Murat Zengin, ödüle ilişkin değerlendirmesinde “Effie Türkiye 2021’de ödüle layık görülmekten büyük mutluluk duyuyoruz. OPET, akaryakıt istasyonlarında araçların her türlü ihtiyacını karşılamanın yanı sıra müşterilerine sunduğu alternatif hizmetler ve toplumsal ihtiyaçlardan yola çıkarak oluşturduğu sosyal sorumluluk projeleriyle müşteri memnuniyetinin zirvesindeki yerini koruyor. Sektörümüze yıllardır getirdiğimiz yenilikleri 15 yıl sonra yeniden yolumuzun kesiştiği Cem Yılmaz’la hazırladığımız reklam kampanyası ile vurguladık. OPET, kurulduğu günden bu yana ülkemiz akaryakıt sektörünü dönüştürüyor, çünkü OPET gerçekten insan odaklı ve sosyal bir marka. OPET’in bu misyonunu tüketicilerimize “Opet’se Fark Eder” kampanyası ile bir kez daha hatırlatmak istedik. Serinin bundan sonra yayınlanacak reklam filmlerinde üstün hizmet anlayışımız kapsamında sunduğumuz ürün ve hizmetlere odaklanacağız.” ifadelerini kullandı.

 

Reklam filmlerinin senaristliğini ve yönetmenliğini Cem Yılmaz yaptı

Reklam filminde, OPET’in marka yüzü olan Cem Yılmaz, OPET olmaya öykünen ve bir taraftan da OPET’i kendine rakip gören Farketmez Petrol’ün sahibi Faruk Etmez rolünde izleyicinin karşısına çıkıyor. Faruk Etmez ve istasyonundaki yegane çalışanı Necmi, OPET’in diğer akaryakıt markalarından farkını izleyiciyle birlikte keşfediyor. OPET’teki tüm gelişmeleri ilgiyle ve hatta teleskopla takip eden ikili, Farketmez Petrol’ün hizmet anlayışı ve tüm eksikliklerine rağmen sektörde değişim ve yeniliğin öncüsü olan OPET’e meydan okumayı da ihmal etmiyor. Farketmez Petrol’ün sahibi Faruk Etmez ve Necmi’nin maceralarını sektöre gönderme yaparak esprili bir dille anlatan reklam filmlerinin senaristliğini ve yönetmenliğini Cem Yılmaz gerçekleştirdi. Serinin ilk filmleri Happy People Project imzasını taşıyor.

 

Toplam 42 kategoride başvuru aldı

Yaratım, yönetim ve marka oluşturmada ajansla reklam verenin, reklamın etkililiğine yönelik işbirliği yapmalarını sağlamak amacıyla düzenlenen Effie yarışması, ticari etkinliği yüksek, sonuç getiren kampanyaları seçerek ödüllendiriyor. İlk kez 1968 yılında New York Amerika Pazarlama Birliği (AMA) tarafından düzenlenen Effie yarışması, günümüzde 30 ülkede etkili reklam için global bir referans oluşturuyor. Pandemi nedeniyle bu yıl ilk kez online olarak gerçekleşen ödül töreni, 26 Mayıs’ta Effie Studio Youtube kanalından canlı olarak yayınlandı. Ödüllerin açıklandığı Effie Studio, reklamverenlerin, reklam, medya ajanslarının, araştırma şirketlerinin, PR ajanslarının Effie Ödülü kazanmış kampanyalarını masaya yatırıldığı, tüm bir yıl boyunca aktif olacak bir platform. Effie Ödülleri’nin Türkiye ayağında bu yıl 27’si sektörel, 15’i özel olmak üzere, toplam 42 kategoride başvuru kabul etti.

hakkında Özgür Karip

Ayrıca Kontrol Et

Yandex ile Araçtan İnmeden Ödeme sadece OPET’te

Yandex ile Araçtan İnmeden Ödeme sadece OPET’te

  Akaryakıt sektörünün müşteri memnuniyeti lideri OPET, Yandex işbirliği ile Türkiye’de bir ilke imza attı. …