Son Dakika

Neka Orman Ürünleri makina parkını 5 adet Komatsu PC210 ile güçlendirdi

Neka Orman Ürünleri, sınıfının en nitelikli ve kompakt ürünlerinden biri olan Komatsu PC210-10M0 paletli ekskavatörü makine parkına ekledi. Komatsu’nun hem şehir içi hem de arazi koşulları için geliştirdiği kompakt ekskavatörü PC210, düşük yakıt tüketiminden yürüyüş performansına, operatör konforundan yüksek üretkenliğe birçok üstün özelliği ile tercih ediliyor.

Komatsu’nun 1983 yılından beri Türkiye, Azerbaycan, Gürcistan distribütörlüğünü yürüten Temsa İş Makinaları, biyokütle enerji santrallerine hammadde tedariği yapan, lojistik ve orman sektörü taahhüt işleri alanlarında faaliyet gösteren Neka Orman Ürünleri’ne 5 adet Komatsu PC210-10M0 paletli ekskavatör teslimatı gerçekleştirdi. Komatsu’nun 20 ton segmentindeki paletli ekskavatörü PC210, kompakt boyutları ve yüksek gücü ile hem şehir içi hem de şehir dışında kolay kullanım imkanı ve düşük yakıt tüketimi ile ön plana çıkıyor.

Komatsu’nun orta ekskavatör sınıfı için ürettiği en nitelikli ve kompakt ürünlerinden biri olan PC210 paletli ekskavatör, boyutları sayesinde her türlü sahada kolaylıkla hareket ediyor ve dayanıklı yürüyüş takımı zorlu zeminlerde bile en iyi performans ile çalışıyor. Daha güçlü motora ve daha yüksek kapasiteye sahip makina zorlanmadan, uyum içinde çalışan komponentleri ve üstün Komatsu teknolojisi sayesinde bir önceki modeli PC200’e göre %26 daha az yakıt tüketiyor. Yapılan çalışmaya göre seçilebilen 5 farklı ekonomik mod sayesinde optimum yakıtla en yüksek performansı sunuyor. Önceki modele göre %5 daha yüksek kaldırma kapasitesine sahip PC210, sağlam yapılı ve büyük kapasiteli kovasıyla üretkenliği arttırıyor. Konforlu ve güvenli ROPS kabin, süspansiyonlu koltuk, otomatik klima, arka görüş kamerası gibi özellikleri ile operatöre rahat ve güvenli bir çalışma ortamı sunuyor.

Makine parkında toplamda 6 adet Komatsu marka iş makinası bulunan Neka Orman Ürünleri Yöneticisi Özhan Zel, Komatsu PC210 hidrolik ekskavatörü tercih etmelerinde bu makinanın her sahada yüksek performansta çalışması, saha koşullarına dayanıklılığı ve düşük yakıt tüketimi gibi ürün özellikleri ile Komatsu’nun sağladığı finansman kolaylığı, Kompetan avantajları dahilinde sunulan uzatılmış garanti koşulları ve satış sonrası hizmetlerinin etkili olduğunu dile getirdi.

Komatsu Kompetan Ayrıcalıkları

Kompetan avantajları ile sunulan Komatsu PC210 için 6.000 saat boyunca (ataşmanlı kullanımdan kaynaklı ilave parça değişimleri hariç) tüm periyodik bakımlar, orijinal Komatsu yedek parça ve yağlarla, Komatsu yetkili servisleri tarafından ücretsiz olarak yapılıyor. KOMTRAX uydu takip sistemi raporları ve makinanın durumunu gösteren yağ analizleri de belirli periyodlarla ücretsiz olarak paylaşılıyor. 3 yıl veya 6.000 saat komponent garantisi, ücretsiz operatör eğitimleri ve VIP destek hattı da Komatsu PC210’da sunulan Kompetan avantajları arasında. Kompetan avantajları dahilinde tüm periyodik bakımları orijinal yedek parça ve Komatsu Yetkili Servisleri uzmanlığı ile yapılan Komatsu PC210’lar Temsa İş Makinaları güvencesiyle ikinci elde en yüksek değeri elde ediyor.

hakkında Özgür Karip