Son Dakika
Microsoft, ‘Highway to 100 Unicorns’ konferansıyla Türkiye’deki startup ekosistemini güçlendirecek

Microsoft, ‘Highway to 100 Unicorns’ konferansıyla Türkiye’deki startup ekosistemini güçlendirecek

Microsoft, Abu Dhabi Yatırım Ofisi (ADIO) ile iş birliği içinde organize ettiği çevrimiçi “Highway to 100 Unicorns” konferansıyla Türkiye’deki startup ekosistemini güçlendirmeyi hedefliyor. 21 Haziran’da başlayacak ve 3 haftaya yayılacak bir webinar serisi şeklinde düzenlenecek etkinlik “Highway to 100 Unicorns” konferansı kapsamında yer verilecek açılış konuşmaları, sohbetler, paneller ve atölye çalışmaları ile startup’ların, yatırımcıların ve diğer hisse sahibi girişimcilerin karşılaştığı başlıca sorunlar masaya yatırılacak; yükselen trendler, iyi uygulamalar ve başarı hikayeleri paylaşılarak startup’lara mentorluk yapılacak.

 

Microsoft, Abu Dhabi Yatırım Ofisi (ADIO) ile iş birliği içinde Türkiye’deki startup’ların alanlarındaki en yetkin isimlerden rehberlik alarak kendilerini geliştirmelerine ve büyümelerine katkı sağlamak amacıyla “Highway to 100 Unicorns” adlı bir çevrimiçi konferans düzenleyeceğini duyurdu. Microsoft’un ADIO ile imzaladığı 5 senelik stratejik ortaklık kapsamında düzenlenecek konferans 21 Haziran’da başlayacak ve Türkiye’deki startup ekosisteminin yükselişine hız kazandıracak çevrimiçi etkinliklere sahne olacak.

Microsoft ve ADIO’nun yanı sıra 100’den fazla yerel ve küresel konuşmacı tarafından modere edilecek “Highway to 100 Unicorns” konferansında yer verilecek açılış konuşmaları, paneller ve atölye çalışmaları ile startup’ların, yatırımcıların ve diğer hisse sahibi girişimcilerin karşılaştığı başlıca sorunlar masaya yatırılacak. Startup’lara başarılı olmaları için ihtiyaç duydukları kaynakları sunmak amacıyla uzun süredir çalışmalarını sürdüren Abu Dhabi Yatırım Ofisi, bu konferans sayesinde hedeflerine bir adım daha yaklaşıyor.

Konuyla ilgili görüşlerini dile getiren Microsoft MEA Bölgesi Startup’lardan Sorumlu Direktör Roberto Croci, “ADIO ile birlikte, bölgesel girişimcilik ekosistemini güçlendirmeye odaklanmış durumdayız. Highway to 100 Unicorns, bölgedeki startup’ların ve inovatörlerin birbirleriyle bağlantı kurmasını, öğrenmesini ve büyümesini mümkün kılıyor” dedi. Croci sözlerine şöyle devam etti: “Startup’lar attıkları her adımda mentorluğa ihtiyaç duyuyor; “Highway to 100 Unicorns” programıyla tam olarak bu ihtiyacı karşılıyoruz. Girişimciler, sektör tecrübesine sahip liderlerden yükselen trendlerle, en iyi uygulamalarla ve öngörülerle ilgili bilgi alabildiği gibi aynı zamanda yerel girişimcilerin başarı hikayelerini de dinleyebiliyorlar. Böylece kendi endüstrilerinde büyüme yolunda daha güçlü adımlar atabiliyorlar”.  

Microsoft Türkiye Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Münir Kundakçı da “Özellikle faaliyetlerini Türkiye ile sınırlamak istemeyen; Orta Doğu ve Afrika Bölgesi’nde de varlık göstermek isteyen startup’larımızın bu etkinlik sayesinde kendilerini her anlamda geliştireceklerine ve girişimlerine değer katacak yeni iş birliklerine adım atacaklarına inanıyorum” dedi.

Startup’ların büyümesine destek olan geniş kapsamlı içerik

“Highway to 100 Unicorns” konferansının 3 haftaya yayılan bir seri şeklinde gerçekleştirilmesi planlanıyor, konuşmacılar ise şöyle sıralanıyor: ADIO Genel Direktörü Dr. Tariq Bin Hendi, Microsoft UAE Genel Müdürü Sayed Hashish, Microsoft MEA Bölgesi Startup’lardan Sorumlu Direktör Roberto Croci yanı sıra Microsoft for Start Ups’dan üst düzey yöneticilerin yanı sıra  500 Startups COO’su Maria Paula Oliveira, Ernst & Young MENA Bölgesi CIO’su Asad ur Rehman, Unilever MENA Bölgesi Medya ve Dijital Dönüşüm Direktörü Kai Ling Ting, ve Etihad Grup İnovasyon Yöneticisi Iba Masood etkinliğe katılacak.

Etkinlik öncesinde startup ekosistemiyle ilgili görüşlerini paylaşan bir diğer isim ADIO Genel Direktörü Dr. Tariq Bin Hendi ise, “Birleşik Arap Emirlikleri, startup’ların güvenle büyümesi için gerekli şartları sunan başkenti Abu Dhabi ile bölgede iş yapmak için en doğru yerlerden biri. Biz de ADIO olarak inovatif fikirlere değer verilmesi için çalışıyoruz. Microsoft ile girişimcilere odaklandığımız iş birliğimiz, Abu Dhabi’nin yetenek havuzunu geliştirmeye ne derece önem verdiğimizi de kanıtlıyor. Startup’lara işin başında geniş bir yelpazede destek sunmak ve kolayca dönüşebilecek işletmeler haline gelmelerine katkı sağlamak için çalışıyoruz” dedi.

“Highway to 100 Unicorns” aynı zamanda yüksek potansiyele sahip startup’ların, bölgedeki B2B teknoloji startup’ları ve kurumsal şirketler arasında köprü kurmaya yarayan GrowthX Accelerator gibi diğer Microsoft – ADIO ortaklıklarına dahil olmalarına da zemin hazırlayacak. “Highway to 100 Unicorns” konferansına katılmak veya daha fazla bilgi edinmek için Microsoft | startups – H100 Web Series linkine tıklayabilirsiniz.

hakkında Çağrı Karip

Genel Haber Editörü.

Ayrıca Kontrol Et

Rolls-Royce Sürdürülebilirlik Yolunda Dijital Dönüşüme Odaklanıyor

Rolls-Royce Sürdürülebilirlik Yolunda Dijital Dönüşüme Odaklanıyor

Rolls-Royce, 2030 yılına kadar kendi faaliyetleri ve tesislerinden kaynaklanan emisyonları net sıfıra indirmeyi ve faaliyet …