Son Dakika
Mcdodo’dan kur ve çip krizine karşı sabit fiyat garantisi!

Mcdodo’dan kur ve çip krizine karşı sabit fiyat garantisi!

Salgın koşulları nedeniyle üretimin yavaşlamasına bağlı olarak yaşanan küresel çip krizi, büyümeye devam ediyor. Elektronikten otomotiv sektörüne kadar pek çok farklı sektörü etkileyen krizin kademeleri olarak fiyatlara da yansıyacağını söyleyen Mcdodo Türkiye Genel Müdürü Mehmet Uçurum, “2022’ye kadar sürmesi beklenen çip krizi, teknolojik aletlerde fiyatları artırıyor. Mcdodo ise global bir kararla, fiyatları krizden en az seviyede etkilenecek noktada tutmayı taahhüt ediyor. Biz de Mcdodo Türkiye olarak ürünlerimize 2021 sonuna kadar zam yapmayacağız” dedi.

 

Salgın döneminde sokağa çıkma kısıtlamaları evde daha fazla zaman geçiren tüketicilerin elektronik ürün talebini artırdı. Ancak sokağa çıkma kısıtlamaları aynı zamanda bilgisayarlardan cep telefonlarına, televizyonlardan otomobillere çeşitli ürünlerde kullanılan yarı iletken çip tedariğinde de sorunlara yol açtı. Çeşitli sektör gruplarından şirketlerin, milyarlarca dolar zarara uğradığı krizi, söz konusu çiplere ihtiyaç duyan 169 sektörü olumsuz etkilemeye devam ediyor.

 

‘2022’ye kadar zam yok’

 

Arz sorunu nedeniyle otomobilden bilgisayara, cep telefonundan buzdolabına günlük hayatımızda büyük yer tutan elektronik aletlerin fiyatları artmaya devam ediyor. Global mobil aksesuar üreticisi Mcdodo’nun Türkiye Genel Müdürü Mehmet Uçurum, “2022’ye kadar sürmesi beklenen çip krizi, teknolojik aletlerde fiyatları daha da artırıyor. Mcdodo global bir kararla, fiyatları krizden en az seviyede etkilenecek noktada tutmayı taahhüt ediyor. Biz de Mcdodo Türkiye olarak ürünlerimize 2021 sonuna kadar zam yapmayacağız” dedi.

 

“Dünyada fiyatlar daha da artacak”

 

Krizin fiyatları 2 yıl boyunca artıracağını hatırlatan Uçurum, “Elektronikte sıkıntılar devam edecek gibi görünüyor.  Apple, Samsung, Nintendo gibi devlerin ‘üretimim etkilenecek’ açıklamaları, fiyatlarda tüketiciyi etkileyecek artışlar olacağına işaret ediyor. Türkiye’de kur farkı da eklenince bu oran daha da artacaktır. Mcdodo olarak tüketicilerin bu fiyat artışından etkilenmemesi için elimizden geleni yapacağız” diye konuştu.

 

hakkında Çağrı Karip

Genel Haber Editörü.

Ayrıca Kontrol Et

Tüm Apple ürünleri aynı anda şarj eden ünite!

Tüm Apple ürünleri aynı anda şarj eden ünite!

Dünyanın lider mobil aksesuar üreticilerinden Mcdodo, iPhone cihazlar için özel olarak üretilen ve MagSafe ile …