Son Dakika
Lincoln Electric Türkiye’den yeni kaynak eğitim simülatörü: VRTEX® 360 Compact

Lincoln Electric Türkiye’den yeni kaynak eğitim simülatörü: VRTEX® 360 Compact

Kaynak sektörünün lider şirketlerinden Lincoln Electric Türkiye; kaynak eğitimi uygulamaları için tasarlanmış; kompakt ve mobil kaynak eğitim simülatörü VRTEX® 360 Compact’ı piyasaya sürüyor. Operatör hareketlerine yanıt olarak kaynak havuzunun görünümünü son derece gerçekçi bir şekilde sağlayan ve gerçek dünyadaki kaynak seslerini simüle edebilen VRTEX® 360 Compact; geri çekilebilir örtülü elektrod pensesi, gazaltı, özlü tel ve TIG torcu ile kaynak torçlarının görünümünü, hissini ve hareketini de gerçekçi bir şekilde simüle ediyor. Yeni VRTEX® 360 Compact ile sanal kaynak eğitimi gerçek dünyaya yani uygulamalı kaynak eğitimine sorunsuz bir şekilde aktarılabiliyor. Kaynak öğrencileri, kaynak eğitmenleri ve endüstri için ideal olarak geliştirilen simülatör 3 yıllık parça ve işçilik garantisine sahip. VRTEX® 360 Compact ve Lincoln Electric Türkiye’nin yenilikçi ürünleri www.askaynak.com.tr adresinden incelenebiliyor.

Lincoln Electric Türkiye’nin güçlü ve son teknolojiye sahip kaynak eğitim simülatörü VRTEX® 360 Compact, kaynak becerisini hızlı bir şekilde geliştirirken uygun maliyeti, küçük boyutuyla da dikkat çekiyor. Simülatörün mevcut en gerçekçi ve hassas kaynak dolgusunu oluşturan üstün grafikleri doğru ses ve hareketlerle inandırıcı bir simülasyon deneyimi sunuyor. İsteğe bağlı kesme modu bulunan ilk sanal kaynak eğitmeni olma özelliğine de sahip olan VRTEX® 360 Compact, öğrencilerin sanal ortamda torçla kesme işlemini deneyimlemelerine olanak sağlıyor. Lincoln Electric Türkiye’nin yeni eğitim simülatörü, torcun kurulumundan kesimi gerçekleştirmeye kadar gerçek dünyadaki tüm kesme uygulamalarını ele alacak şekilde tasarlanana termal oksigaz kesme özelliği sayesinde kaynak eğitimine önemli katkılar sunuyor.  VRTEX® 360 Compact, yeni başlayanlar için temel becerilerden profesyoneller için gelişmiş becerilere kadar farklı düzeylerde öğrenimi destekliyor. Eğitim ve endüstri arasındaki beceri eksikliğini doldurmaya yardımcı olan simülatör eğitim süresiyle arıza oranını azaltarak verimliliği artırıyor ve endüstri şirketlerindeki kaynakçıların becerilerini geliştirmelerine yardımcı oluyor.

Lincoln Electric Türkiye’nin yeni kaynak eğitim simülatörü VRTEX® 360 Compact ile ekipmandan, malzemeden, sarf malzemelerinden ve enerjiden tasarruf sağlanabiliyor. Uygun maliyetli ve kompakt bir cihaz olan VRTEX® 360 Compact, kaynak eğitiminde gerçek kaynak makinelerinden daha kısa sürede daha verimli sonuçlar alınmasına katkı sunarken gerçek makinelerdeki klasik kaynak eğitimine kıyasla daha fazla kaynakçıya beceri kazandırma ve eğitim verme avantajına sahip. Sanal bükme gibi test sonuçlarını anında gösterirken bir kaynağın başarılı veya başarısız olmasının nedenlerini de ortaya çıkarabiliyor.

Güvenli bir kaynak ortamı yaratan simülatör plaka tutturma ve hurda atmak için zaman harcamadan tekrar kaynak yapmaya olanak sağlıyor. Bütün bir sınıfın öğretim ve eğitim deneyimini optimum hale getirmek amacıyla tasarlanan VRTEX® 360 Compact; kask görünümü, puanlama ekranı ve eğitmen görünümleri olmak üzere 3 ekrana sahip. Malzeme israfını ve çevresel ayak izinizi en aza indiren, koruyucu gaz, kaynak elektrotları, kaynak kuponlarından tasarruf sağlayan ve kaynak dumanı giderme işlemine gerek kalmadan çalışmasıyla klasik bir kaynak makinesi, tel besleyici ve bir kaynak dumanı kontrol sistemi ile tüketilenden daha az enerji tüketiyor. VRTEX® 360 Compact ve Lincoln Electric Türkiye’nin yenilikçi ürünleri www.askaynak.com.tr adresinden incelenebiliyor.

hakkında Çağrı Karip

Genel Haber Editörü.

Ayrıca Kontrol Et

Lincoln Electric Türkiye’den üçüncü nesil multi-proses kaynak makineleri SPEEDTEC® 400SP ve 500SP

Lincoln Electric Türkiye’den üçüncü nesil multi-proses kaynak makineleri SPEEDTEC® 400SP ve 500SP

Kaynak sektörünün lider kuruluşlarından Lincoln Electric Türkiye; profesyonel kaynağın geleceğinde bir sonraki adım olan üstün …