Son Dakika
KONAMI, NEXT-GEN, OYNAMASI ÜCRETSİZ FUTBOL SİMUASYON DENEYİMİ eFootball’U SUNAR!

KONAMI, NEXT-GEN, OYNAMASI ÜCRETSİZ FUTBOL SİMUASYON DENEYİMİ eFootball’U SUNAR!

 • Önümüzdeki sonbahar piyasaya sürülecek olan eFootball™, global bir izleyici kitlesi için geliştirilmiş yepyeni, küresel bir marka
 • Oyun Unreal® oyun motoruyla baştan inşa edildi ve oyuna birçok yenilik getiriyor
 • Herkes için adil ve dengeli bir deneyim sunan, oynaması ücretsiz bir dijital oyun
 • Lansman sonrası gelecek çapraz platform eşleştirme (cross-platform matchmaking) özelliğiyle konsol, masaüstü ya da mobil cihaz göz etmeksizin her an her yerde eFootball™ keyfi

Konami Digital Entertainment B.V., bugün itibarıyla PES ve Winning Eleven’ın yapımcılarının geliştirdiği yepyeni futbol simülasyonu eFootball™‘u duyurdu. Oynaması ücretsiz ve Unreal® Engine’de tamamen yeniden inşa edilen eFootball™, önümüzdeki sonbahar tüm dünyada aynı anda yayınlanacak ve PlayStation®5, PlayStation®4, Xbox Series X|S, Xbox One, Windows® 10 ve PC Steam® üzerinden oynanabilecek. Android ve iOS sürümleri de masaüstü ve konsol sürümlerinin hemen ardından gelecek.

 

Yeni nesil konsollar ve oyuncular için yeni bir marka kimliği olan eFootball™, daha önce Pro Evolution Soccer ve Winning Eleven olarak bilinen oyuna yepyeni bir soluk getiriyor.

 

 

“Oyuncu tepkilerini büyük ölçüde elden geçirmemize izin veren Unreal® Engine’in gücünden yararlanarak, eFootball™‘ı uzun yıllar destekleyecek yepyeni bir futbol oyun motoru oluşturduk,” diyen eFootball™ serisinin yapımcısı Seitaro Kimura, sözlerine, “eFootball™, yeni nesil konsolların gücü ve dünyaca ünlü futbolcularla iş birliklerini arkasına alan, bugüne kadarki en heyecanlı ve gerçekçi oyunumuz. Gelecek ay oynanışla ilgili bazı ayrıntıları sizlerle paylaşacağız, bu nedenle bizi izlemeye devam edin,” şeklinde devam etti.

 

Neredeyse evrim geçiren oyun motoru sayesinde animasyon sistemi tamamen yenilendi. “Hareket Eşleştirme” (Motion Matching) adı verilen yeni teknoloji, oyuncuların sahada yaptığı çeşitli hareketler arasından en isabetli olanları seçerek gerçek zamanlı bir dizi animasyona dönüştürebiliyor. Sistemin öncekinden dört kat daha fazla animasyon sağlayabilmesi ortaya son derece gerçekçi hareketlerin çıkmasına yol açıyor. Hareket Eşleştirme teknolojisi son nesil konsollar, bilgisayarlar ve mobil cihazlar da dahil tüm eFootball™ platformlarında kullanılacak.

 

eFootball™ keyfini herkesle paylaşmayı hedefleyen KONAMI, bu yeni futbol oyununun konsol, PC ve mobil cihazlarda ücretsiz olacağının altını çizdi. Daha da önemlisi, eFootball™ tüm oyuncular için adil ve dengeli bir deneyim vadediyor. Oyun mekanikleri ve çevrimiçi modlar hakkında daha fazla ayrıntı ağustos ayının sonlarında açıklanacak.

 

KONAMI oyunun yalnızca dijitalde yayınlanacağını ve sonbaharda resmi olarak piyasaya sürüldükten sonra düzenli olarak yeni içerik ve oyun modlarıyla güncelleneceğini belirtti. FC Barcelona, Juventus, FC Bayern, Manchester United ve diğerlerinin yer aldığı yerel maçlar, oyunun çıkışında ücretsiz olarak sunulacak. Gelecekte belirli oyun modlarının isteğe bağlı DLC olarak satılacağı ve oyunculara kendi ilgi alanlarını takip eden bir deneyim oluşturma özgürlüğü vereceği belirtiliyor.

 

Futbolun küresel oyun topluluğunu ilk kez bir araya getiren eFootball™, gerçekçi e-spor deneyimini konsol, PC ve mobil cihazlarda sunmanın yanı sıra lansman sonrasında gelecek çapraz oynanış desteğiyle de oyuncuların platform gözetmeksizin birbirleriyle oynayabilmelerine izin veriyor. eFootball™ mobil sürümüyle ilgili detaylar da ileri bir tarihte paylaşılacak.

 

KONAMI açık ve şeffaf bir iletişim sağlamak adına, eFootball™ için ilk yol haritasını yayınladı ve hem lansman içerikleri hem de takip eden aylarda oyuna nelerin ekleneceği hakkında ilk ayrıntıları sundu.

 

 

Sonbahar Başı:

 • Unreal® Engine destekli yepyeni oynanış deneyimi
 • Farklı jenerasyon oyun konsolları arasında oynanış desteği (örn. PlayStation®5 vs. PlayStation®4, Xbox Series X|S vs. Xbox One)
 • FC Barcelona, Juventus, FC Bayern, Manchester United ve çok daha fazlasını içeren Yerel Maçlar

Sonbahar:

 • Oyun konsolları ve masaüstü bilgisayarlar arası çapraz platform desteği (örn. PlayStation®5 vs. Xbox Series X|S, PlayStation®5 vs. PC Steam®, vb.)
 • Takım Kurma Modu (resmi ismi henüz belli değil) – oyuncular alarak kendi takımını kurmaya dayalı bir mod
 • Çevrimiçi Ligler (resmi ismi henüz belli değil) – takımını alıp global, rekabetçi bir ligde top koşturma fırsatı
 • Match Pass sistemi – eFootball oynayarak çeşitli eşyalar ve oyuncular kazanabilme

Kış:

 • Mobil cihazlar için kontrol aparatı desteği
 • Uyumlu kontrol aparatı kullanılan mobil cihazlar dahil mevcut tüm platformlar arası çapraz platform eşleştirme desteği
 • Profesyonel ve amatör espor turnuvalarının başlaması

KONAMI aynı zamanda tüm zamanların en iyi iki futbolcusu olan Lionel Messi ve Neymar Jr.’ın eFootball™‘un küresel marka yüzleri olacağını duyurdu. Buna ek olarak, Andrés Iniesta ve Gerard Piqué, sırasıyla oyundaki hücum ve savunma mekaniklerinin resmi danışmanları olarak geliştirme sürecine yakından dahil oldular.

 

Yeni eFootball™ elçileri, Partner Kulüpler, lisanslama ve çok daha fazlası hakkında ayrıntılar önümüzdeki haftalarda paylaşılacak.

hakkında Çağrı Karip

Genel Haber Editörü.

Ayrıca Kontrol Et

CASTLEVANIA: GRIMOIRE OF SOULS APPLE ARCADE’E ÖZEL ÇIKTI!

CASTLEVANIA: GRIMOIRE OF SOULS APPLE ARCADE’E ÖZEL ÇIKTI!

Michiru Yamane’nin müzikleri ve Ayami Kojima’nın tasarımlarıyla bu yepyeni Castlevania deneyimi, eski oyunların unutulmaz karakterlerini …