Son Dakika
Kiralanan Her Araç Bir Fidan Oluyor

Kiralanan Her Araç Bir Fidan Oluyor

‘Araç Kiralamanın Yeni Yolu’ sloganıyla hizmet veren miniyol.com,  gelecek nesillere daha iyi bir dünya bırakmak adına önemli bir kampanyaya imza atıyor.  Firma, ‘Her Araç Bir Ağaç’ ismiyle başlattığı kampanya kapsamında, 15 Haziran – 30 Eylül 2021 tarihleri arasında sistem üzerinden gerçekleştirilecek kiralama işleminin ardından adınıza 1 fidan dikerek, karbon ayak izinin ve salınımın azaltılmasını amaçlıyor.

 

Artan nüfus, sanayileşme, şehirleşme, tüketim ve üretim dengesizliği gibi birçok etken giderek daha ciddi boyutlara ulaşan çevre kirliliğine yol açıyor.  Bu kirliliğin en önemli aktörü olan insanın, atmosfere yayılmasına neden olduğu karbon miktarını anlatmak üzere ise  ‘Karbon ayak izi’ kavramı kullanılıyor.  Son yıllarda ise her bireyin doğaya salmış olduğu karbon giderek artıyor. Öyle ki günümüzde kişi başına düşen karbon ayak izi ortalaması 4 tondur. Gerek bireysel gerekse kurumsal düzeyde bu duruma çözüm olarak çeşitli çalışmalar yapılıyor. Son olarak online kanallar üzerinden araç kiralama hizmeti veren miniyol.com,   ‘Her Araç Bir Ağaç’ kapmpanyasını hayata geçirerek, kiralanan her araç için kişilerin adına fidan dikimi gerçekleştirecek.

Doğaya Sağlıklı ve Kalıcı Bir Hediye Vermek İstiyoruz

Bir ağacın 40 kişinin oksijen ihtiyacını karşıladığını ve yılda 12 kg karbondioksit emilimi sağladığını belirten Miniyol.com Kurucu Ortağı Yaşar Çelik, “İnsanoğlunun varlığı, içinde bulunduğu çevreye bağımlıdır. Bu nedenle geçmişimiz ve geleceğimiz adına önemli bir köprü olan doğaya sahip çıkmak da bizim sorumluluğumuz. Biz de bu amaçla sürdürülebilir çevre ve toplum hassasiyeti ile uygulamaya koyduğumuz bu kampanya ile karbon ayak izi ve salınımını azaltmayı hedefliyoruz. Hem de her kullanıcı adına doğaya kalıcı ve sağlıklı bir hediye vermek istiyoruz” ifadelerini kullandı.

hakkında Çağrı Karip

Genel Haber Editörü.