Son Dakika
KAVURUCU SICAKLARA ÖZEL BALLI KARIŞIMLAR

KAVURUCU SICAKLARA ÖZEL BALLI KARIŞIMLAR

Kurban Bayramı’nın bitişiyle birlikte serin sulara yakın tatil beldelerinden kentlere dönüş gerçekleşti. Bal Uzmanı Ahmet Bağran Aksoy, kavurucu sıcakların etkisinden biraz olsun uzaklaşmak isteyenler için doğal ham ballı smoothie ve geleneksel ballı yoğurdun tarifini paylaştı.

 

İş hayatına dönüşün de başlamasıyla yoğun tempoya giren insanlar sıcak havalarda ham ballı smoothieler sayesinde düşük kalorilerle serinliyor. Etabal Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Bağran Aksoy, “Ham bal içerisinde çok sayıda vitamin ve mineral barındırıyor. Smoothielerinizde şeker yerine ham bal kullanabilirsiniz. Babaannelerimizden kalma ballı yoğurt ise ferahlamak için bir numaralı besininiz olmalı. Bu sayede tamamen doğal ürünlerle ferahlayabilirsiniz.” dedi.

 

“Ballı Yoğurt Hem Lezzetli Hem Serin Hem Doğal”

Ballı yoğurdun özellikle; Avrupa, Orta Doğu ve Uzak Doğu ülkeleri tarafından ilgi gördüğünü söyleyen Bal Uzmanı Ahmet Bağran Aksoy, “Sade bal sevmeyenler ya da bal yerken ferahlamak isteyenler balı yoğurt ile yiyebilirler. Ballı yoğurdu, üç yemek kaşığı yoğurt ve üzerine koyacağınız iki tatlı kaşığı bal ile hazırlayabilirsiniz. Doğal ve besleyici bir tatlı tüketmiş olursunuz” ifadelerini kullandı.

 

“Ham Bal ve Muz İkilisiyle Kilo Almadan Ferahlayabilirsiniz”

Ahmet Bağran Aksoy, “Katkı maddeleri içeren şekerler, yapay tatlandırcılar yerine ham bal iyi bir seçenek. Ham bal ve muz sayesinde hem uzun süre yeme ihtiyacı hissetmeyiz, hem de kalori yakımı sağlarız.” dedi.

Ballı Muzlu Smoothie için malzemeler; ham bal, kişi sayısı kadar muz, kişi sayısı kadar su bardağı süt, isteğe bağlı buz.

hakkında Çağrı Karip

Genel Haber Editörü.

Ayrıca Kontrol Et

ARICILARA TOPYEKÜN DESTEK ÇAĞRISI

ARICILARA TOPYEKÜN DESTEK ÇAĞRISI

Marmaris’te yanan 13 bin hektarlık alanda 3 bine yakın arı kovanı heba oldu. Arıların ekosistemimiz …