Son Dakika
Kadın girişimciler, kredi başvurularını artık dijital olarak yapabilecek

Kadın girişimciler, kredi başvurularını artık dijital olarak yapabilecek

Halkbank, kadın girişimcilere sağladığı destek ve kolaylıklara bir yenisini ekledi. Banka, yeni oluşturduğu Dijital Krediler Platformu’nu kadın girişimcilere açarak hizmete soktu. Kadın girişimciler, şubeye gitmeksizin kredi başvurusunda bulunabilecek ve 24 saat gibi kısa bir sürede başvuru sonucunu alma imkanına kavuşacak. Halkbank Genel Müdürü Osman Arslan, finansmana erişim sürecini hızlandıran bu hizmeti, Samsun’da gerçekleştirilen Üreten Kadınlar Toplantısı’nda açıkladı. 

 

Konuşmasına, toplumun tüm kesimlerinin üretim gücüne katılımını sağlamayı, bankacılık anlayışının önemli bir parçası olarak değerlendirdiğini ifade ederek başlayan Osman Arslan “Dünyadaki görünmeyen ve bedelsiz iş gücünün %61’ini kadınlarımız oluşturuyor. Bu dünyanın en büyük başarısının paydaşı kadınlarımızın girişimciliğini ve üretkenliğini desteklemek, Halkbank olarak bizim aile misyonumuzu güçlendirmenin temel parçasıdır” diyerek Halkbank’ın vizyonunu ortaya koydu.

 

Halkbank Üreten Kadınlar Toplantıları’nın 5’incisi; Bursa, Antalya, Gaziantep ve Trabzon’dan sonra Samsun’da gerçekleştirildi. Sunuculuğunu Meltem Acet’in üstlendiği Karadeniz Bölgesi’ndeki bu ikinci etkinlikte, başarılı girişimci kadınlar deneyimlerini aktarırken, Halkbank Genel Müdürü Osman Arslan, kadın girişimcilere yönelik yeni bir hizmeti duyurdu.

 

“Kadınlarımızın başarıları, bizleri de yeni çözümler üretmeye motive ediyor” 

“Üreten Kadınlar Toplantılarını düzenlemek üzere yola çıkarken ana hedefimiz, kadın girişimcilerimizi cesaretlendirerek onları teşvik etmekti. Ortaya çıkan güzel sonuçlar, girişimcilerimizi olduğu kadar bizi de motive etmektedir“ diyen Halkbank Genel Müdürü Osman Arslan, bu motivasyonla girişimcilere yönelik yeni hizmetler geliştirdiklerini söyledi. Arslan, bu kez dijitalleşmenin avantajlarına odaklandıklarını ifade ederek, “Dijital Krediler Platformu’muzu, kadın girişimcilerimizin hizmetine sunuyoruz. Böylece şubeye gitmeksizin halkbankkobi.com.tr üzerinden kredi başvurusunda bulunabileceklerdir. Başvurusu onaylanan kadın girişimci müşterimizin, işlemleri de otomatik olarak gerçekleştirilecek, tek tuşla belgelerine onay verilebilecektirDijital kredi sayesinde kadın girişimciler, 24 saat gibi kısa bir sürede kredi başvuru sonucunu alma imkanına kavuşacaktır” diye konuştu.

 

Kredi paketi, istihdamı geliştiriyor

Kadın Girişimci Kredi Paketi’nin ulaştığı hacmi ve oluşmasına vesile olduğu başarı hikayelerine de değinen Halkbank Genel Müdürü, “8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nden bu yana 36 binin üzerinde kadın girişimcimiz kredi paketimizden faydalanmış ve 3,3 Milyar TL’yi aşan kredi hacmi gerçekleşmiştir. Destek Paketimizin bu süreçte vesile olduğu başarı öyküleri, ne kadar doğru bir finansman modeli oluşturduğumuzu ispatlamıştır. Örneğin Samsun’dan medikal malzeme imalatçısı bir müşterimiz, Bankamızın sağladığı kadın girişimci desteğiyle iş hacmini geliştirmiş ve ilave 13 personel istihdam etmiştir. Bu girişimcimiz şu an 5 ülkeye ihracata başlamıştır” açıklamasını yaptı.

 

Karadeniz Bölgesi’nde de Kadın Girişimci Kredi Paketi’ne ilginin yoğun olduğunu vurgulayan Halkbank Genel Müdürü, “Karadeniz Bölgemizin batıya uzanan kısmında yer alan 9 ilimiz; Samsun, Çorum, Sinop, Kastamonu, Bartın, Karabük, Zonguldak, Düzce ve Bolu’dan da girişimcilerimiz kredi desteğimize geniş ilgi göstermektedir. Bu illerimizden 2.600 kadın girişimcimiz desteğimizden faydalanarak, toplamda 256 Milyon TL kredi hacmine ulaşılmıştır” dedi.

 

‘İlham Veren Kadınlar’ ve ‘Gelecek İçin Sıfır Atık’ başlıklı paneller düzenlendi

Halkbank Üreten Kadınlar Samsun Toplantısı’nda Kadın Girişimci Kredi Paketi’nden faydalanan kadınları temsilen Karadeniz Bölgesi’nden 9 kadın girişimciye üretkenliklerini desteklemek adına kredileri sembolik olarak takdim edildi. Ardından “İlham Veren Kadınlar” ve “Gelecek İçin Sıfır Atık” başlıklı paneller düzenlendi.

 

Zeynep Türkoğlu moderatörlüğünde düzenlenen ‘İlham Veren Kadınlar’ paneline konuşmacı olarak Reeder Kurucusu Müşerref Sezen Saral, Mantı-ye Kurucusu Eda Şişman, PS Mimarlık Kurucusu Pınar Erol ile Bafra Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Nur Aydıner Meral katıldı.

 

Nilüfer Batur moderatörlüğünde düzenlenen ‘Gelecek İçin Sıfır Atık’ panelinde ise konuşmacı olarak Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi Gıda Mühendisliği Bölümü’nden Prof. Dr. Gülsün Akdemir Evrendilek, Kılçak Çöl Çiftliği Kurucusu Ayten Çöl, Nebyan Doğal Et Kurucusu Nazlı Uyanık Yıldız ve Amesia Arı Kooperatifi Kurucu ve Mentörü Bingül Alış yer aldı.

hakkında Çağrı Karip

Genel Haber Editörü.

Ayrıca Kontrol Et

Halkbank Üreten Kadınlar Türkiye Zirvesi – İstanbul

Halkbank Üreten Kadınlar Türkiye Zirvesi – İstanbul

Halkbank, kadın girişimci ekosistemine somut fayda sağlayan  en büyük projelerden birini gerçekleştirdi Halkbank, 7 ayda …