Son Dakika
IDC Türkiye’den Aksigorta’ya 7 Kategoride 8 Ödül

IDC Türkiye’den Aksigorta’ya 7 Kategoride 8 Ödül

IDC Türkiye’den Aksigorta’ya 7 Kategoride 8 Ödül

 

Yeni nesil sigortacılık anlayışıyla hayata geçirdiği projelerde ödül kazanmaya devam eden Aksigorta, IDC Türkiye Finans Teknoloji Ödülleri’nde 7 farklı kategoride 8 ödüle layık görüldü. Ödül kapsamında, Aksigorta Genel Müdür Yardımcısı Metin Demirel, yılın Finansal Servisler Sigorta CIO’su seçildi.

 

Müşteri odaklı yaklaşımlarla ürün ve hizmetlerini geliştiren Aksigorta, bu anlayışla hayata geçirdiği projeleri ödüllerle taçlandırmaya devam ediyor. Son olarak bilgi teknolojileri liderlerinin fark yaratan yenilikçi dijital uygulamalarını ödüllendiren ve 27 kurumdan 88 proje finans sektörünün üst düzey yöneticileri ve akademisyenlerden oluşan 17 kişilik jüri oylarıyla değerlendirilen IDC Türkiye Finans Teknoloji Ödülleri’nde yarışan Aksigorta, 7 kategoride 8 farklı ödül kazandı.

IDC Türkiye Finans Teknoloji Ödülleri 2021 kapsamında Aksigorta Genel Müdür Yardımcısı Metin Demirel, yılın Finansal Servisler Sigorta CIO’su seçildi. Aynı zamanda Aksigorta; Müşteri Deneyimi kategorisinde Dijital Mirror Intelligent IVR projesiyle birincilik, Mobille Bitir projesiyle ise ikincilik elde etti. Veri Altyapısı kategorisinde Yapay Zekâ ile Risk Fiyatlandırma projesi birinciliğe, Dijital Kanallar kategorisinde Yapay Zekâ Destekli WhatsApp Push Notification projesi ve Kurumsal Dönüşüm kategorisinde Çevik Dönüşüm projesi üçüncülüğe, FSI-İş birlikleri kategorisinde Fiat Connect Akıllı Kasko projesi ikinciliğe, Güvenlik ve Suistimal Yönetimi kategorisinde ise Motor Dışı Suistimal Projesi birinciliğe layık görüldü.

Yılın Finansal Servisler Sigorta CIO’su olarak seçilmekten dolayı gurur duyduğunu ifade eden Aksigorta Genel Müdür Yardımcısı Metin Demirel, “Dijitalleşmeden aldığımız güçle hayata geçirdiğimiz müşteri odaklı projelerimizin ödülle taçlanmasından memnuniyet duyuyoruz. Aksigorta olarak, uzun yıllardır dijital dönüşüme yönelik büyük yatırımlar yapıyoruz. Özellikle pandemi döneminde ivme kazanan dijital dönüşüm sürecinde hızlı aksiyonlar alarak müşterilerimizin yanında olmaya ve memnuniyet puanlarımızı artırmaya devam ettik. Dijitalleşme sınırı olmayan, her geçen gün üzerine koyarak ilerlediğimiz bir alan. Bu anlamda, müşterilerimizin hayatını kolaylaştıran ve iş süreçlerini sadeleştiren uygulamaları hayata geçirmeye devam edeceğiz’’ diye konuştu.

hakkında Çağrı Karip

Genel Haber Editörü.

Ayrıca Kontrol Et

Aksigorta’nın Bambaşka Sigortacılık Akademisi’nde 3.500 Saati Aşkın Eğitim Verildi

Aksigorta’nın Bambaşka Sigortacılık Akademisi’nde 3.500 Saati Aşkın Eğitim Verildi

Aksigorta, sektörün gelişimini desteklemek ve daha ileriye taşımak amacıyla mayıs ayında hayata geçirdiği ‘Bambaşka Sigortacılık …