Son Dakika
HUAWEI, amiral gemisi monitörü HUAWEI MateView'u tanıttı HUAWEI, amiral gemisi monitörü HUAWEI MateView'u tanıttı

HUAWEI, amiral gemisi monitörü HUAWEI MateView’u tanıttı

Huawei, ilk amiral gemisi monitörü HUAWEI MateView’u tanıttı. Çok çeşitli akıllı özellikleri destekleyen, Mate” lakabını taşıyan minimalist Gerçek Renkli Monitör[1] HUAWEI MateView, yeni nesil akıllı monitörler için kategoriyi yeniden tanımlıyor.

Gerçek hayattaki renkleri aslına uygun olarak yeniden üreten büyük 4K+ Ultra HD monitör[2]

HUAWEI MateView, ekranda en küçük ayrıntıların bile aslına uygun olarak yeniden üretildiği üstün bir görüntüleme deneyimi sunan 3840 × 2560 doğal çözünürlüğü destekleyen 28,2 inç 3:2 panele sahip profesyonel düzeyde bir monitör. Fabrikada profesyonel olarak kalibre edilen her monitör sRGB modunda ΔE <1 ve DCI-P3 modunda ΔE <2[3] renk doğruluğu derecesine ulaşıyor. VESA DisplayHDR 400 sertifikasına sahip HUAWEI MateView ile kullanıcılar, görüntüdeki daha koyu alanlarda gizlenen ayrıntıları fark etmekte sorun yaşamayacaklar. Kullanıcılar, DCI-P3 renk gamının yüzde 98’ini[4] ve sRGB renk gamının yüzde 100’ünü destekleyen HUAWEI MateView ile ekrandaki inanılmaz renk genişliğine bayılacak.

HUAWEI MateBook ailesindeki birçok dizüstü bilgisayar ekranı gibi HUWAEI MateView da TÜV Rheinland Düşük Mavi Işık[5] ve Flicker Free sertifikaları[6] ile zararlı ışık emisyonlarını etkili bir şekilde filtreleme ve ekran titremelerinin neden olduğu olası göz yorgunluğunu azaltma yeteneğine sahip.

Maksimum esneklik sunan kablolu ve kablosuz bağlantı seçenekleri

Huawei’nin telekomünikasyon uzmanlığından yararlanan HUAWEI MateView, yalnızca kablo bağlantılarını desteklemekle kalmaz, aynı zamanda kullanıcıların cep telefonlarını, dizüstü bilgisayarlarını ve tabletlerini monitöre kablosuz olarak bağlamalarına da olanak tanıyor. HUAWEI MateView yalnızca akıllı telefon OneHop yansıtmasını desteklemekle kalmıyor, aynı zamanda kullanıcıların Masaüstü Modunu[7] kablosuz olarak başlatmasını da destekliyor. Bu mod ile kullanıcılar, akıllı telefonlarının bilgi işlem gücünden tam olarak yararlanabiliyor ve büyük ekranda nihai üretkenlik deneyiminin keyfini çıkarabiliyorlar.

Monitörün arkasında ise iki USB-C bağlantı noktası, iki USB-A bağlantı noktası, bir HDMI bağlantı noktası, bir Mini DisplayPort ve bir 3,5 mm ses jakı var.

HUAWEI MateView’a bağlı fareler ve klavyeler, dizüstü bilgisayarlar ve akıllı telefonlar gibi bağlı cihazlar için giriş ve gezinme çevre birimleri olarak kullanılabilir ve kullanıcıların tüm çevre birimlerini yeniden takmak zorunda kalmadan birden fazla cihaz arasında esnek bir şekilde geçiş yapmalarına olanak tanır. Kullanıcıların tek yapmaları gereken ise bir USB-C bağlantı noktası üzerinden HUAWEI MateView’a yeni cihaz takmak.

 

Her ayrıntıyı vurgulayan minimalist estetik

Ünlü ressam Wassily Kandinsky’nin kompozisyonlarından ve Fütürizm kavramından ilham alan HUAWEI MateView, geleneksel monitörlerdeki hacimli arka plakaları terk ediyor ve bunun yerine geometrik bir tasarıma sahip ve ince ayrıntılarla dolu minimalist bir görünüm için yenilikçi bir manyetik arka panel sunuyor. HUAWEI MateView, kullanıcılara son derece sürükleyici bir izleme deneyimi sunmak için yüzde 94 ekran-gövde oranına[8] sahip.

 

Ek olarak, HUAWEI MateView, ilk kez yüksekliği ayarlanabilir entegre montaj aparatı ile birlikte geliyor. Monitörün ana kartı, tasarım gereği panelden ayrılarak, kullanıcıların tek parmakla yükseklik ve eğimlerini tercihlerine göre ayarlamalarına olanak tanıyor. Bu hassas mühendislik, herhangi bir masa alanını sorunsuz ve güzel bir şekilde tamamlayabilen bir monitörle sonuçlanıyor.

 

Benzersiz HUAWEI Smart Bar, yeni bir UI kontrol deneyimi sunuyor

Sezgisel olmayan bir ekran ayarları menüsü (OSD) ile gelen geleneksel monitörlerin aksine, HUAWEI MateView, kullanıcıların giriş kaynağı ve ses seviyesi gibi çeşitli ekran ayarlarını kolayca yapabilmeleri için kullanıcı dostu bir dokunmatik arayüz sunan akıllıca gizlenmiş HUAWEI Smart Bar’a sahip.

Standın içine yerleştirilmiş iki adet yüksek güçlü önden çıkışlı hoparlör, yansımadan kaynaklanan kalite kaybını en aza indiren ses kalitesi sunuyor.

Yerleşik gürültü azaltma algoritmalarını ve dört metre[9] uzaktan ses alımını destekleyen iki mikrofon da standa entegre edildi. HUAWEI MateView ile kullanıcılar ister ev ister ofiste görüntülü görüşme veya telefon konuşması yapıyor olsunlar, konuşmalarının her zaman duyulduğundan emin olabilirler.[1] Kablosuz Gerçek Renkli Monitör, kablosuz projeksiyonu ve gerçek renkli ekranı destekleyen bir monitördür. Kablolu bağlantı senaryolarında, gerçek renk, DCI-P3 renk gamının yüzde 98’i ve ΔE <2 renk doğruluğu ile gösterilir.

[2] 4K+ çözünürlüğü 3840 × 2560’tır. Standart 4K çözünürlüğü 3840 × 2160’tır.

[3] ΔE<2, DCI-P3 renk gamındaki ortalama renk standart değerini gösterir. ΔE<1, sRGB renk gamındaki ortalama renk standart değerini gösterir. Veriler Huawei laboratuvarlarından alınmıştır. Renk seviyesi, ekran kullanım süresine ve test yöntemlerine bağlı olarak değişebilir.

[4] DCI-P3 renk gamının yüzde 98’i tipik bir değerdir. Monitör ayrıca sRGB renk gamının %100’ünü destekler. Kullanıcılar ayarlar menüsünden modlar arasında geçiş yapabilir.

[5] Düşük Mavi Işık Sertifikasyonu Test Koşulları: Göz Rahatlığı modu etkinleştirildiğinde, görüntü efekti TÜV Rheinland düşük mavi ışık testlerini geçmiştir. Bu ürün tıbbi kullanım için değildir. Mavi ışık kaynağı, farklı dalga boylarında farklı enerji azaltma genliklerine sahiptir. Lütfen gerçek kullanım etkisine bakın.

[6] Monitör, ekran titremesi olmayan DC karartma moduna sahiptir.

[7] Yalnızca Kirin 980 (veya üstü) ile donatılmış ve EMUI 12.0 (veya üstü) çalıştıran belirli Huawei telefonları tarafından desteklenir. Uyumlu modellerin ayrıntıları için lütfen müşteri hizmetleri ile iletişime geçin.

[8] Veriler Huawei laboratuvarlarından alınmıştır. Ekranın görüntülenebilir alanı ile çerçeve ve ekranın görüntülenebilir alanı karşılaştırılarak hesaplanır. Gerçek ekran-gövde oranı değişebilir.

[9] Veriler Huawei laboratuvarlarından alınmıştır. Lütfen gerçek deneyime bakın.

hakkında Çağrı Karip

Genel Haber Editörü.

Ayrıca Kontrol Et

Huawei Yıllık Geliştirici Konferansı’nda HMS Ekosistemindeki Gelişmeleri Paylaştı

Huawei Yıllık Geliştirici Konferansı’nda HMS Ekosistemindeki Gelişmeleri Paylaştı

HUAWEI Mobil Servisleri (HMS), yıllık Geliştirici Konferansı’nı (HDC.Europe) Web Summit 21’de gerçekleştirdi. 300’den fazla geliştirici …