Son Dakika
GROHE, dijital deneyim merkezi “GROHE X”i hayata geçirdi

GROHE, dijital deneyim merkezi “GROHE X”i hayata geçirdi

LIXIL EMENA, GROHE markasına dair içgörülerin ve ürün haberlerinin ilk elden deneyimlenebileceği ve sektörde bir ilk olan dijital platformu 16 Mart’ta hayata geçirecek.

Tesisatçılar, toptan satıcılar, mimarlar ve tasarımcılar gibi GROHE müşterilerinin yanı sıra, program tüketicilerin de ihtiyaçlarına göre şekillendirilen bilgilendirici ve ilham verici içeriklere sahip.

GROHE X, etkileşim kurmanın yeni yollarını sunuyor. Ziyaretçiler, özel destek almak için, GROHE marka uzmanları ile çevrimiçinde temasa geçebiliyorlar.

LIXIL EMENA, GROHE X ile önde gelen global sıhhi tesisat ürünleri markası GROHE için sektörde bir ilk olma özelliğini taşıyan dijital platformunu hayata geçiriyor. Sitenin ziyaretçileri, profesyonel iş ortakları ve tüketicilerin ihtiyacına göre şekillendirilmiş bilgilendirici ve ilham verici multimedya içerikler sayesinde, kendi bireysel GROHE marka deneyimlerini yaratma fırsatına sahip olacak. İster hangi global trendlerin sıhhi tesisat sektörünü etkilediğini bilmek isteyen sektörden müşteriler olsun, ister günlük işlerini kolaylaştıracak videolar arayışında bir tesisatçı, ister en son trendlerden ilham arayan bir mimar, isterse de rüyalarındaki banyoyu gerçeğe dönüştürmek için en son teknolojiye sahip ürün inovasyonları peşindeki bir tüketici, GROHE X, herkesin GROHE dünyasında keşfe çıkmasına ve diledikleri yer ve zamanda daha iyi bir yaşam tarzı için ufkunu geliştirmesine imkân veriyor.

Başlangıçta dünyanın önde gelen su fuarı ISH bienali ve GROHE’nin Covid-19 pandemisi yüzünden çekildiği HVAC’a alternatif olarak getirilen GROHE X, bugün artık bir ticaret fuarını ikame etmenin ötesine geçiyor: GROHE X, merak uyandırıcı ve eğlenceli hikâyeleri tek bir yerde toplamanın yanı sıra, aynı zamanda markanın uzmanları ile güçlü fikir alışverişleri gerçekleştirmek ve uzmanların desteğini kazanmak üzere bir platform olarak dünyayı birbirine daha da yaklaştırıyor. GROHE X, yüzyüze toplantı fırsatlarının kısıtlandığı günümüzde, işbirliği yapmak ve fikir paylaşımı için mükemmel bir ortam sağlayarak buluşulacak yeni mekan haline geliyor. Platform, mevcut kapsamlı ücretsiz editöryal içeriklere ek olarak, aynı zamanda GROHE’nin profesyonel iş ortaklarına göre düzenlenmiş, özel etkinlik formatları ile 16 Mart’ta hayata geçiyor.

LIXIL EMENA Lideri ve Grohe AG Eş CEO’su Jonas Brennwald, GROHE X’in global marka açısından oynadığı merkezi rolü, “GROHE X, yıkıcı düşünce biçimimizin bir sonucu. Yeni normali kucakladık ve zorlukları yeni fırsatlar olarak gördük,” şeklinde tanımlıyor. “Benim için, GROHE X, özellikle bu gibi zamanlarda ‘ama’ kelimesini ‘ya şöyle olsa’ ile değiştirmeniz gerektiğinin bir kanıtı ve GROHE’deki herkesin cesaretle bu açık fikirliliği sergilemiş olmasından büyük bir gurur duyuyorum. GROHE X ile, müşterilerimize hem ilham alacakları hem de bulundukları her yerden bize ihtiyaç duydukları her zaman, bizimle etkileşim kurabilecekleri ve daima ellerinin altında olacak temel bir marka merkezi sunuyoruz. Yine gelecekte, GROHE X ile yeni yollar açmayı da hedefliyoruz. Dijital platform, önümüzdeki yıllarda müşterilerimiz ile temasımıza güç verecek kendi deneyim ekosistemimizin sadece başlangıcını oluşturuyor. Yeniden mümkün hale gelir gelmez, GROHE X, hibrit veya tır turu etkinlikleri ile de tamamlanacak,” diye ekliyor.

“Her ne kadar bugünlerde fiziksel mesafe kilit bir rol oynasa da, müşterilerimize halen inovasyonlarımızı deneyimleyebilecekleri ve bizimle doğrudan etkileşime girebilecekleri eşsiz bir ortam sunmak istiyoruz,” diyen LIXIL International Bataryalardan sorumlu Lideri ve Grohe AG Eş CEO’su Thomas Fuhr, “GROHE X, herkese GROHE’nin çeşitlilik içeren dünyasına dalma imkânını veriyor ve size ait marka deneyimini yaratmanızı sağlayacak yapı taşlarını sağlıyor. Tesislerimize ve müşteri merkezli tedarik zincirimizin bunları global pazarlara nasıl bağladığına dair özel, perde arkası içgörüler kazanacak, Almanya’nın Hemer şehrinde bulunan şirket içi ARGE departmanımızda geliştirilen en son teknolojilerimiz hakkında daha fazla bilgi edinecek ve bizimle birlikte, yeni bir kilometre taşı ekleyeceğimiz sürdürülebilirlik yolculuğumuzda bize eşlik edebileceksiniz. Ekiplerimizin bu kadar kısa bir süre içinde neleri hayata geçirebildiğini görmek hayranlık verici,” diye devam ediyor.

Müşteri odaklılığı merkeze koymak

GROHE X, her bir hedef grup için dikkatlice düzenlenmiş özel içerikler ile, aynı zamanda GROHE’nin geçen yılın Temmuz ayında hayata geçirilen yeni ticari stratejisini de yansıtıyor. GROHE’nin iş ortaklarından alınan, markadan neler beklediklerine dair kapsamlı geribildirim bazında, yönetim ekibi, son tüketicilerin yanı sıra, toptancılar ve tesisatçılar, mimarlar, tasarımcılar ve planlayıcılardan oluşan hedef grupların her birine farklılaştırılmış bir ürün portföyü ve adanmış hizmetler sunan bir pazara açılma yaklaşımı geliştirdi.

Müşterilerin ihtiyaç ve arzularına yönelik odak, aynı zamanda GROHE’nin GROHE X’te sunacağı yeni ürünler açısından da merkezi öneme sahip olacaktır: Tüketicilerin yaşamlarını iyileştiren ilgili ürün çözümleri geliştirilmesi, tüketicilerin yaşam alanlarından neler beklediğine dair derin bir anlayışa sahip olunmasını da gerektirir. GROHE de işte bu yüzden ifade edilmemiş tüketici ihtiyaçlarını dahi gelişim sürecinin erken bir aşamasında önceden tahmin ediyor. Markanın hangi tüketici içgörülerini temel aldığını, gelecekte hangi çözümlerin banyo ve mutfakta tüketicilere katma değer sağlayacağını ve iki 2021 Alman Sürdürülebilirlik Ödülü sahibi olarak sürdürülebilirlik dönüşümünü nasıl daha da ileri taşımayı planladığını öğrenmek için, 16 Mart’tan itibaren, grohe-x.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

hakkında Özgür Karip