Son Dakika
GoDaddy, web sitelerinin bayram alışverişi dönemine hazırlıklı olabilmesi için ipuçları paylaştı

GoDaddy, web sitelerinin bayram alışverişi dönemine hazırlıklı olabilmesi için ipuçları paylaştı

Bayram zamanlarında alışveriş hacminin arttığına dikkat çeken GoDaddy, küçük işletme sahiplerinin ve girişimcilerin web sitelerinin tatil dönemine hazırlıklı olmasının daha fazla potansiyel müşteriye ulaşmalarına yardımcı olabileceğini belirtti. 

 

Dünyanın dört bir yanındaki girişimcilerin online dünyada başarılı olması için gerekli araç ve yardımı sunan GoDaddy (NYSE: GDDY), küçük işletme sahiplerinin ve girişimcilerin web sitelerinin yaklaşan bayrama hazırlıklı olması için ne gibi aksiyonlar alabileceğine dair ipuçları paylaştı. Geçtiğimiz yıl pandemi nedeniyle alınan önlemlerle birlikte Türkiye’de Kurban Bayramı tatilinde online alışveriş yüzde 53 arttı. GoDaddy, bu yaz karantina önlemleri de hafifletildiğinden, küçük işletme sahiplerinin ve girişimcilerin web sitelerinin bayrama hazırlıklı olmasının, henüz online satış yapmasalar bile, potansiyel müşteriler tarafından bulunmalarına yardımcı olabileceğini belirtti.

 

GoDaddy Türkiye ve MENA Kıdemli Bölge Direktörü Selina Bieber konuyla ilgili olarak şunları söyledi: “Temmuz ayının ilk günü itibariyle Türkiye’de karantina önlemlerinin kaldırılmasıyla birlikte, daha fazla insan seyahat edebilecek ve perakende işletmelerinin fiziksel mağazalarına gidebilecek. Türkiye’de e-ticaret daha aktif hale geldi ve hem tüketiciler hem de işletmeler için faydalı olduğundan gelecekte de büyümeye devam edecek.  Şimdi, küçük işletme sahiplerinin e-ticaret sitelerini güncelleyerek yaklaşan bayram alışverişi dönemine hazırlanmalarının tam zamanı olabilir. Ancak e-ticaret yapmayan işletmelerin de web sitelerini yaklaşan tatil dönemine hazır etmeleri, potansiyel müşterilerine internette daha görünür olmalarına ve dolayısıyla fiziksel mağazalarına gelen yaya trafiğini artırmalarına yardımcı olabilir. GoDaddy Web Siteleri + Pazarlama Araçları planlarının içinde bulunan online araçlar, bayrama özel içerik ve promosyonlar oluşturmaya ve online kitlelere ulaşmaya yardımcı olabilir.”

 

GoDaddy’nin küçük işletme sahiplerinin ve girişimcilerin web sitelerini Kurban Bayramı tatili alışveriş dönemi için hazırlamalarına yardımcı olmak için önerdiği ipuçları şöyle:

 

Web sitenizin performansını test edin

Amacınız bayram alışverişi yapmak isteyen daha fazla insana ulaşmak olduğundan, web sitenizin olası bir trafik artışını kaldırmaya hazır olması gerekiyor. Ayrıca, ziyaretçilerin siteyi terk etmemesi için hızlı yüklenmesi de önemli. “Web sitesi performansı nasıl test edilir” diye bir arama yaparsanız, performans testi yapmanızı sağlayacak araçlar görebilirsiniz. İstediğiniz sonuçları göremiyorsanız ya da sitenizin yavaş yüklendiğini fark ediyorsanız, bayram gelmeden hosting planınızı yükseltmeniz iyi bir fikir olabilir. Örneğin, GoDaddy Hosting farklı ihtiyaçları karşılayacak farklı barındırma türleri içeren planlar sunuyor ve gerektiğinde planınızı hesabınız üzerinden veya müşteri hizmetlerini arayarak kolayca yükseltmenize imkan sağlıyor.

 

Web sitenizin içeriklerinin güncel olduğundan emin olun

“Hakkımızda” sayfanızı kontrol ederek sizinle ve işletmenizle ilgili güncel, alakalı bilgiler içerdiğinden emin olun.  İletişim bilgilerinizi kontrol edin ve telefon numaranız ile adresiniz gibi bilgilerin güncel olduğundan emin olun. Bu özellikle fiziksel bir işletmeniz varsa ve mağazanıza daha fazla yaya trafiği çekmeye çalışıyorsanız önemli. GoDaddy Hazır Web Sitesi gibi çözümler, adresinizi girdiğinizde web sitenize otomatik olarak bir harita yerleştiriyor, böylece insanların haritaya tıklayıp konumunuzu bulmalarını kolaylaştırıyor. Benzer şekilde, bilgiler kısmına telefonunuzu girdiğinizde insanlar numaraya tıklayarak mobil telefonlarından sizi kolayca arayabiliyorlar veya dilerseniz bir WhatsApp mesajlaşma seçeneği de ekleyebiliyorsunuz. Bir e-ticaret siteniz varsa, ürün listelerinin, fiyatların ve envanterin güncel olduğundan emin olun.

 

Dijital pazarlamadan yararlanın 

Birçok işletme tatil zamanları için özel teklifler ve promosyonlar hazırlıyor ve hediye rehberleri oluşturuyor. Bu aktivitelerin bazılarını tatile yönelik pazarlama çalışmalarınıza dahil etmek, web siteniz aracılığıyla internette işletmenizi tanıtmak için daha fazla kişiye ulaşmanıza yardımcı olabilir. Bir hediye rehberi oluşturuyorsanız veya promosyon yapıyorsanız, bunları sosyal medya hesaplarınızda da duyurun ve ayrıntılı bilgi için insanları web sitenize yönlendirin. Ayrıca, GoDaddy E-posta Pazarlama gibi araçlarla bayrama özel haber bültenleri ve e-posta pazarlama mesajları oluşturarak insanların tatile yönelik kampanyalarınızdan haberdar olmalarını sağlayabilirsiniz.

 

Web sitenizin güvenlik sinyalleri olup olmadığını kontrol edin 

Web sitenizi GoDaddy Hazır Web Sitesi veya GoDaddy WordPress E-ticaret Hosting gibi bir çözümle kurduysanız, planlarınıza dahil olan SSL sertifikası web sitenizde şu an zaten çalışıyordur. Ancak böyle yapmadıysanız, Google’ın SSL sertifikası olmayan web sitelerini “güvenli değil” olarak işaretlemesi ziyaretçi sayınızı azaltabileceğinden, web siteniz için bir SSL Sertifikası almak iyi bir fikir olabilir. Ziyaretçilerinize güvenilir bir işletme olduğunuzu göstermenin başka bir yolu da, mevcut müşterilerinizin sizinle ne gibi deneyimler yaşadıklarını görebilmeleri için web sitenize müşteri görüşleri ve yorumları eklemek olabilir.

 

GoDaddy, Türkiye’deki küçük işletmeler için online varlıklarını oluşturmalarını sağlayacak, kolay kullanılabilir ve uygun maliyetli dijital araçlar sunuyor. Ürün ve hizmetleri arasında alan adı kaydı ve Hazır Web Sitesi’nin yanı sıra hosting, Yönetilebilir WordPress, online güvenlik, online pazarlama ile e-posta ve Office üretkenlik araçları yer alıyor.

hakkında Çağrı Karip

Genel Haber Editörü.

Ayrıca Kontrol Et

GoDaddy: “Microsoft® 365, üretkenliği artırmaya yardımcı oluyor”

GoDaddy: “Microsoft® 365, üretkenliği artırmaya yardımcı oluyor”

Uzaktan çalışmanın “yeni normal” haline gelmesine dikkat çeken GoDaddy, Microsoft® 365 kullanmanın küçük işletme sahiplerinin ve girişimcilerin üretkenliklerini …