Son Dakika
godaddy-kucuk-isletme-sahiplerinin-babalar-gununde-daha-genis-kitlelere-ulasmasina-yardimci-olacak-dijital-ipuclari-paylasti

GoDaddy, küçük işletme sahiplerinin Babalar Günü’nde daha geniş kitlelere ulaşmasına yardımcı olacak dijital ipuçları paylaştı

Babalar Günü’ne yaklaşan haftalarda alışveriş hacminin arttığını belirten GoDaddy, küçük işletmelerin ve girişimcilerin bu özel günü en iyi şekilde değerlendirmelerine yardımcı olacak bazı dijital pazarlama ipuçları paylaştı.    

 

Dünyanın dört bir yanındaki girişimcilerin online dünyada başarılı olması için gerekli araç ve yardımı sunan GoDaddy (NYSE: GDDY), küçük işletme sahiplerinin ve girişimcilerin daha geniş kitlelere ulaşmalarına yardımcı olmak için Babalar Günü’ne yönelik dijital ipuçları paylaştı. Türkiye’de geçtiğimiz yıl Babalar Günü’ne yaklaşan haftada internet alışverişine harcanan para yüzde 192 arttı.[1] GoDaddy, insanlar, Babalar Günü hediyeleri için arama yaparken, günümüzde mevcut olan dijital araçları kullanmanın küçük işletme sahipleri ve girişimcilerin tüketicilere oldukları yerde ulaşmalarına yardımcı olabileceğini belirtti. Geçtiğimiz yılın aynı verilerine göre insanlar hafta boyunca alışverişe devam ettiği için GoDaddy’ye göre dijital araçlar alışverişi son dakikaya bırakanlara ulaşma konusunda da fayda sağlayabilir.

 

GoDaddy Türkiye ve MENA Kıdemli Bölge Direktörü Selina Bieber konuyla ilgili olarak şunları söyledi: “Babalar Günü gibi özel günler, birçok insanın aile üyeleri için hediye alışverişi yaptığı zamanlar. PayTR’nin verilerine göre, küresel pandemi nedeniyle alınan önlemlerin etkisiyle, Babalar Günü haftasında yapılan internet alışverişi hacmi geçtiğimiz yılın aynı dönemine kıyasla üç kat arttı.[2] İnsanlar bu sene de Babalar Günü için özel hediyeler arayışında olacaklar. Bu zamanlarda, halihazırda bir online mağazası olan küçük işletmeler, daha geniş kitlelere ve alışverişi son dakikaya bırakanlara ulaşmak için dijital pazarlama faaliyetlerinin avantajlarından yararlanabilir. Diğer yandan, henüz online satış yapmayan işletmeler, ürünlerini ve hizmetlerini tanıtmak ve pandemi kısıtlamalarının yavaş yavaş kaldırılmasıyla birlikte fiziksel dükkanlarına daha fazla müşteri çekmek için dijital pazarlama araçlarını kullanabilirler.”

 

GoDaddy’nin küçük işletmelerin ve girişimcilerin Babalar Günü için daha geniş kitlelere ulaşmalarına yardımcı olacak ipuçları şöyle:

 

Web sitenizi Babalar Günü için hazırlayın 

Babalar Günü gibi özel günlere yönelik promosyonlar, indirimler ve fırsatlar sunmak tüketicilerin dikkatini çekmenin etkili bir yolu olabilir. Bazı ürünleriniz veya hizmetleriniz için yüzde üzerinden indirim, “bir alana bir bedava” fırsatları, ücretsiz kargo teklifleri gibi promosyonlarınızı web sitenizde öne çıkardığınızdan ve kolayca görünecek şekilde yerleştirdiğinizden emin olun. Promosyonlarınızı duyuran banner’lar oluşturmak ve bunları web sitenizin en üstüne yerleştirmek görünürlüklerini artırmanıza yardımcı olabilir. Ayrıca farklı hediye seçenekleri sunmak için ürünlerinizden birkaçını bir araya getirerek “babalar için hediye setleri” hazırlayabilir ve bunlar için ayrı bir açılış sayfası yapabilirsiniz. Diğer yandan hediye fikirleri arayan insanlar için web sitenizde bir hediye rehberi oluşturabilirsiniz. Daha sonra açılış sayfanızın ya da hediye rehberinizin bağlantısını sosyal medya kanallarınızda ya da e-posta mesajlarınızda paylaşarak insanları web sitenize yönlendirebilirsiniz.

 

İşletmenizin online mağazası yoksa, web sitenizi ve dijital pazarlama araçlarını insanları işletmeniz hakkında bilgilendirmek ve fiziksel dükkanınıza trafik çekmek için kullanabilirsiniz. GoDaddy Web Siteleri + Pazarlama Araçları, Google Benim İşletmem gibi online işletme rehberlerine entegre olan, kullanımı kolay bir web sitesi kurulum aracına sahip. Bu entegrasyon, işletmenizin konumunu harita üzerinde işaretlemenizi kolaylaştırarak, ürünlerinizi veya hizmetlerinizi internette arayan kişilerin sizi daha kolay bulabilmelerine yardımcı oluyor.

 

Dijital pazarlamanın gücünden faydalanın 

İşletmenizin sosyal medya hesaplarını Babalar Günü özelindeki kampanyalarınızı duyurmaya ek olarak, daha geniş kitlelere erişmek üzere yarışma veya çekiliş düzenlemek için de kullanabilirsiniz. Bu aynı zamanda sosyal medya takipçilerinizi artırmanıza ve web sitenize daha fazla trafik çekmenize yardımcı olabilir. GoDaddy Web Siteleri + Pazarlama Araçları, Instagram gibi sosyal platformlarla da entegre oluyor ve kullanıcıların tek bir pano üzerinden gönderi oluşturmasına, planlamasına ve yayınlamasına olanak tanıyarak daha fazla görünürlük ve yönetim kolaylığı sağlıyor. E-posta pazarlama ise hedef kitlenizle bağlantıda kalmanın ve onları işiniz hakkında bilgilendirmenin başka bir etkili yolu. Araştırmalar, bir mesajın e-posta yoluyla görülme olasılığının sosyal medyada görülme olasılığından beş kat fazla olduğunu gösteriyor[3]. Bu nedenle hedef kitlenizi Babalar Günü fırsatlarınızdan haberdar etmek için tanıtım e-postaları gönderin. GoDaddy E-posta Pazarlama ile web sitenizle entegre olan e-posta mesajlarını kolayca oluşturabilir ve özel raporlar ile performanslarını takip edebilirsiniz.

 

Alışverişi son dakikaya bırakanları unutmayın

Bazı insanlar hediye alışverişini son dakikaya bırakıyor, bu nedenle asıl gün çok yaklaştığı için pazarlama çalışmalarınızı sonlandırmanız gerektiğini düşünmeyin. Bu müşterilere ulaşmaya ve Babalar Günü’nün yaklaştığını hatırlatarak onları harekete geçirmeye çalışın. Aciliyet duygusunu artırmak için sosyal medya gönderilerinize veya e-posta mesajlarınıza geri sayım sayaçları ekleyebilirsiniz. Ayrıca, son dakika özel kampanyalar düzenleyerek, hızlı teslimat veya fiziksel bir dükkanınız varsa mağazadan teslim alma gibi seçenekler sunarak son dakikacıların dikkatini çekmeyi deneyebilirsiniz. Fiziksel teslimat gerektirmeyen pratik bir hediye olduğundan e-hediye kartları sunmayı da düşünebilirsiniz.

 

GoDaddy, Türkiye’deki küçük işletmeler için online varlıklarını oluşturmalarını sağlayacak, kolay kullanılabilir ve uygun maliyetli dijital araçlar sunuyor. Ürün ve hizmetleri arasında alan adı kaydı ve Hazır Web Sitesi’nin yanı sıra hosting, Yönetilebilir WordPress, online güvenlik, online pazarlama ile e-posta ve Office üretkenlik araçları yer alıyor. Daha fazla bilgi için https://tr.godaddy.com/ adresini ziyaret edebilirsiniz.

 

Küçük işletme sahipleri ve girişimciler pandemi sürecinde “yeni normal”e alışmaya çalışırken GoDaddy telefon ve canlı sohbet üzerinden Destek Ekibi ile kişisel destek sunmaya devam ediyor. Bu zorlu zamanlara nasıl adapte olabileceğinize ve GoDaddy’nin size nasıl destek sağlayabileceğine dair bilgilere ulaşmak için https://tr.godaddy.com/open-we-stand/what-godaddy-is-doing ve https://tr.godaddy.com/open-we-stand adreslerini ziyaret edebilirsiniz.

 

hakkında Çağrı Karip

Genel Haber Editörü.

Ayrıca Kontrol Et

GoDaddy: “Microsoft® 365, üretkenliği artırmaya yardımcı oluyor”

GoDaddy: “Microsoft® 365, üretkenliği artırmaya yardımcı oluyor”

Uzaktan çalışmanın “yeni normal” haline gelmesine dikkat çeken GoDaddy, Microsoft® 365 kullanmanın küçük işletme sahiplerinin ve girişimcilerin üretkenliklerini …