Son Dakika
ENDÜSTRİYEL TURİZM: EVİNİZDEN BOURG-EN-BRESSE'DEKİ RENAULT TRUCKS FABRİKASINI GEZİN…

ENDÜSTRİYEL TURİZM: EVİNİZDEN BOURG-EN-BRESSE’DEKİ RENAULT TRUCKS FABRİKASINI GEZİN…

Yüzyılı aşkın kamyon ve çekici bilgi birikimine sahip Renault Trucks, Fransız otomotiv mirasının bir parçası. Bu doğrultuda Renault Trucks, kamyon üretim süreçlerini halkla paylaşmaya karar vererek, kurumsal web sitesinde Bourg-en-Bresse’deki montaj fabrikasının rehberli sanal turunu sunuyor.

1894’ten bu yana Renault Trucks’ın genel merkezi ve fabrikaları, tüm orta ve ağır hizmet tipi kamyon ve çekicilerinin tasarlanıp üretildiği Fransa’da bulunuyor. Berliet’in varisi olan Renault Trucks, Fransa’da Lyon, Blainville-sur-Orne, Limoges ve Bourg-en-Bresse’de yer alan dört ayrı üretim tesisinde faaliyetlerini sürdürüyor.

Renault Trucks, şimdi bir kamyonun nasıl üretildiğini merak edenleri üretim tesisinde sanal turlar ile ağırlamaya hazırlanıyor. Renault Trucks, Fransız endüstrisinin amiral gemisi olan, uzun yol taşımacılığı ve inşaat alanı için kamyon montajlarının yapıldığı Bourg-en-Bresse fabrikasının kapılarını açıyıor.

Bu tura, Renault Trucks kurumsal web sitesinden ücretsiz olarak katılınabiliyor.

https://www.renault-trucks.com/en/about-renault-trucks/factory-tours

Montaj hattında 360 derece tur 

Bu tur, merak eden herkese bir kamyonun montajıyla ilgili farklı aşamaları interaktif olarak deneyimleme fırsatı veriyor. Ziyaretçiler, operatörlerin ergonomik araçlar ve cihazlar kullanarak manuel olarak çalıştığını izleyebilecekleri hareket halindeki hattın 360 derecelik görünümü ile etkileyici bir tura katılıyor. Her kamyon, müşteri gereksinimlerini karşılamak üzere özel olarak üretildiğinden benzersiz bir uzmanlık izleniyor.

Ziyaretçilere, bir kamyonun üretimindeki 13 önemli aşamanın her biri hakkında Fransızca veya İngilizce dil seçenekleriyle sesli anlatımlar yapılıyor. Üretim hattında çalışan operatörler ve teknisyenlerle yapılan görüşmeler dahil olmak üzere tesisi daha fazla incelemek için ek içerikler de bulunuyor.

Rakamlarla Bourg-en-Bresse fabrikası

– Bir kamyonun montajı, 4,5 saat sürer.

– Her 8 dakikada bir kamyon hattan çıkar.

– Bir kamyonu monte etmek için 3 kilometre hortum ve elektrik kablosu ve 6.500 vida gerekir.

– Bourg-en-Bresse tesisindeki montaj hattı, 500 metre uzunluğundadır.

– 117 hektarlık alanda kurulu olan Bourg-en-Bresse tesisinde 1.350 kişi çalışmaktadır.

hakkında Çağrı Karip

Genel Haber Editörü.

Ayrıca Kontrol Et

100 ADET RENAULT TRUCKS D KAMYON, MURAT LOJİSTİK İLE TÜRKİYE’NİN TÜM ŞEHİRLERİNDE

100 ADET RENAULT TRUCKS D KAMYON, MURAT LOJİSTİK İLE TÜRKİYE’NİN TÜM ŞEHİRLERİNDE

Murat Lojistik, 100 adet şehirlerarası ve şehir içi dağıtım operasyonları için üretilen Renault Trucks D …