Son Dakika
Emirates SkyCargo, Pelin Korkmaz'ı Türkiye Kargo Müdürü Olarak Atadı

Emirates SkyCargo, Pelin Korkmaz’ı Türkiye Kargo Müdürü Olarak Atadı

Emirates SkyCargo, Pelin Korkmaz’ı Türkiye’ye yeni Kargo Müdürü olarak atadı. Korkmaz, Dubai’deki merkezinde modern ve geniş gövdeli uçaklardan oluşan filosu ve gelişmiş altyapısı ile dünya lideri Emirates SkyCargo’nun Türkiye’deki kargo operasyonlarını yönetecek.

 

Pelin Korkmaz, Ağustos 2004’ten beri Emirates SkyCargo’da çeşitli görevlerde yer alarak satış, operasyon ve yönetim konularında kapsamlı bir deneyime sahiptir. Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler bölümünden mezun olan Korkmaz, İstanbul Üniversitesi Sivil Havacılık ve Ulaştırma İşletmeciliği konusunda eğitimine devam etmektedir.

 

Emirates SkyCargo Türkiye Kargo Müdürü Pelin Korkmaz şunları söyledi: ‘’Diğer taşıma yöntemlerine göre en büyük farkı hız ve verimlilik avantajıyla değer katmak olan ve akşamdan sabaha değişen sektörlerin başında gelen hava kargo sektöründe 26 yılı aşkın süredir aralıksız görev yapmaktayım. Türkiye’de akademik olarak ilk mezunlarına 2004 yılında kavuşan hava kargo ve lojistik sektörü ile çok daha öncesinde tanışmış olmak ve işi mutfağında öğrenmek gerçekten paha biçilemez. 26 yılı aşkın tecrübemin 16 yılını filosunun tamamı büyük gövde, bölgesinin lideri ve Türkiye pazarında sunduğu kapasiteyle lider bir havayolu olan Emirates`te kazandım ve sorumluluklarım arttıkça da kazanmaya devam ediyorum.’’

 

 

Emirates’in Türkiye, Romanya ve Bulgaristan Bölge Müdürü Bahar Birinci ‘’Türkiye kargo operasyonları için Pelin Korkmaz’ın Kargo Müdürü olarak atanmasından mutluluk duyuyorum. Emirates SkyCargo’da uzun yıllardır farklı görevlerde yer almış biri olarak, yeni görevinde Türkiye’deki kargo operasyonlarının daha da büyümesine ve gelişmesine yardımcı olacağına eminim. Kendisine bu zamana kadar yapmış olduğu tüm katkılardan dolayı da ayrıca teşekkür ediyorum.’ dedi.

 

Emirates SkyCargo ve Türkiye

 

Emirates SkyCargo, 31 Temmuz 1987’den beri Türkiye’nin güvenilir ve lider hava kargo taşıyıcılarından biri olarak Türkiye ile dünya arasında önemli bir ticaret hacmi sağlarken, 30 yılı aşkın tecrübesi, verimli ve geniş gövdeli filosu ile Türk hava kargo pazarına çözüm odaklı hizmet ve yadsınamaz bir kargo kapasitesi sunuyor.

 

Türkiye’den ihraç edilen başlıca ürünler arasında ilaç, çabuk bozulan meyveler, hazır giyim, tekstil ve aksesuarları, kumaş, otomotiv parçaları, kimyasallar, endüstriyel ürünler, kuruyemişler ve dokumasız kumaşlar yer alıyor.

 

Özellikle Covid-19 pandemisi sırasında Türkiye’den tedarik zincirlerinin korunmasında çok önemli bir rol oynayan Emirates SkyCargo, 7-12 Mayıs tarihleri arasında Delhi ve Mumbai’ye 50 tondan fazla O2 yoğunlaştırıcısının gönderilmesi ile yakın zamanda büyük bir başarıya da imza attı. Tüm gönderiler en çok ihtiyaç duyulan zamanlarda, hayat kurtarmaya yardımcı olacak şekilde zamanında teslim edildi.

hakkında Çağrı Karip

Genel Haber Editörü.