Son Dakika
CUMHURBAŞKANI BAŞDANIŞMANI TURGUT ASLAN GÖLBAŞI BELEDİYESİ’NİN KONUĞU OLDU

CUMHURBAŞKANI BAŞDANIŞMANI TURGUT ASLAN GÖLBAŞI BELEDİYESİ’NİN KONUĞU OLDU

15 Temmuz Gazisi, Emniyet Genel Müdürlüğü Terörle Mücadele Eski (TEM) Daire Başkanı, Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Turgut Aslan, Gölbaşı Belediye Başkanı Ramazan Şimşek ev sahipliğinde gerçekleşen Gölbaşı Belediye Meclisi toplantısına katıldı.

2014 yılında Emniyet Genel Müdürlüğü TEM Daire Başkanı olarak atanarak görevi süresince terör örgütlerine karşı başarılı operasyonlar yürüten, meslek hayatı süresince çeşitli başarı belgeleriyle ödüllendirilen, Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016’daki darbe girişimine kadar bu görevini başarıyla yürüten Turgut Aslan Gölbaşı Belediye Meclisi toplantısının konuğu oldu.  Başkan Ramazan Şimşek ev sahipliğinde gerçekleşen toplantıya; Gölbaşı MHP İlçe Başkanı Serdar Tekin’de katıldı.  15 Temmuz’da hain darbeciler tarafından Jandarma Genel Komutanlığında rehin alınıp ağır yaralanan, Devlet Övünç Madalyası takdim edilen Turgut Aslan’ın yaşadıklarını anlatan video ile başlayan törende video sonrası açılış konuşmasını yapan Turgut Aslan “Sizler sadece bu meclisin üyeleri değil, 15 Temmuz 2016 günü hain darbe kalkışmasında bu ilçe sınırları içinde işgal edilen TRT binası ve Türksat binası ile acımasızca uçaklarla bombalanan Özel Harekat Binası’na tereddüt etmeden koşarak giden ve çıplak elleriyle, silahlı hainlere direnip, gerek şehit, gerek gazi olmayı göze alarak hainleri etkisiz hale getiren Kahraman Gölbaşı halkının birer temsilcilerisiniz. Gölbaşı halkının feraseti ile ilk kurtarılan kurum olan TRT binası, mücadele eden tüm birimlere büyük bir moral ve inanç aşılamıştır. Bu nedenledir ki tarih Gölbaşı halkını altın harflerle yazacaktır. Ben de kalkışmanın sinyallerini aldığımda, derhal hainlerin üs olarak kullandığı Jandarma Genel Komutanlığına geçtim. Kapıda derdest edildim. Korumamı şehit ettiler. Benim de kafama iki el ateş ederek öldü diye bıraktılar. Beni bulduklarında Kelime-i Şehadet getiriyormuşum. İşte şimdi dimdik huzurunuzda, milletimin devletimin emrindeyim. Ancak ve ancak Allah’ın dediği olur.

Beni buraya davet edip bu fırsatı verdiğiniz için başta Sayın Başkanım ve değerli yardımcıları olmak üzere hepinize şükranlarımı sunuyor, Meclisinizi saygıyla selamlıyorum” dedi.

Gölbaşı Belediye Başkanı Ramazan Şimşek “Hoş geldiniz şeref verdiniz. Bizi onurlandırdınız. Kısa ve öz konuşacağım. Bu vatanda sizin gibi yiğit evlatlar olduğu sürece ne bu bayrağı indirecekler ne bu ezanı dindirecekler ne bu vatanı kimse bölemeyecekler” ifadelerinin kullandı.

Tören, Ramazan Şimşek ve Gölbaşı Belediyesi Meclisi Grup Başkanvekillerinin Turgut Aslan’a Bayrak ve Kuran-ı Kerim takdimi ile son buldu.

hakkında Çağrı Karip

Genel Haber Editörü.

Ayrıca Kontrol Et

Gölbaşı Belediyesi Paylaşım Noktası ile Kalplere Dokunuyor…

Gölbaşı Belediyesi Paylaşım Noktası ile Kalplere Dokunuyor…

BAŞKAN RAMAZAN ŞİMŞEK’TEN ATMA PAYLAŞ ÇAĞRISI Her fırsatta “Atma, paylaş” vurgusu yapan Gölbaşı Belediye Başkanı …