Son Dakika
Bridgestone, Maserati için Potenza lastikleri geliştiriyor

Bridgestone, Maserati için Potenza lastikleri geliştiriyor

Bridgestone, Maserati MC20’nin özel lastik tedarikçisi olarak seçildi. Bridgestone, Maserati için Potenza lastikleri geliştiriyor. İki endüstri lideri arasındaki bu iş birliği, Bridgestone’un Maserati için özel olarak tasarlanmış üst sınıf Potenza lastiklerinin geliştirmesiyle, Maserati’nin yeni MC20 aracının inanılmaz yeteneklerini artırmasına olanak sağlayarak yeni bir çığır açtı.

Performansın sınırlarını zorluyor

Yeni MC20’nin geliştirme aşamasında, Maserati, olağanüstü performans sağlayabilecek birinci sınıf bir spor lastiğe ihtiyaç duyuyordu. Maserati’nin uzun vadeli ortağı olarak Bridgestone, Maserati’nin talebine karşılık, isteğe özel tasarlanan Potenza lastikleriyle Maserati’nin bu isteğini gerçeğe dönüştürdü.

MC20, Maserati’nin en son teknik ve mühendislik yeniliklerini sergiliyor. Markanın önceki modellerine göre performans anlamında nesiller arası bir değişime işaret ediyor.

Bridgestone, Maserati’nin özel talebi üzerine direksiyon hareketlerine lastik tarafından verilecek tepkiyi ve viraj alma dengesini asimetrik desen tasarımı sayesinde iyileştiriyor. Yeni geliştirilen sırt karışımı ile yol tutuşunu artıran ve viraj alma sırasında lastiğin ayak izi basıncını eşit olarak dağıtabilecek içsel taç yapısı özellikleriyle tasarladığı Potenza lastikleriyle MC20’nin yüksek performans kapasitesini etkileyici bir biçimde geliştirecek belirleyici bir rol üstlendi. Süper otomobilin genel performansını artıran optimum kontrol, hız ve denge karışımı sunan yüksek performanslı bir lastik ortaya çıktı.

İtalya’da doğan motor sporları zaferleri

Bridgestone ve Maserati arasındaki uzun vadeli ortaklık, motor sporları yarışları tarihinde bulunan köklere sahip. Bridgestone’un Potenza lastikleri, Formula 1 yarışlarıyla uzun süre devam eden bir ilişkiden doğdu. MC20, Maserati’nin yarış kökenlerine bir dönüşü işaret ediyor. Hem pistte hem de pist dışında inanılmaz sonuçlar elde etti. Her iki şirketin de öncülük karakteri taşıyan DNA’larının bir parçası olarak dikkat çekiyor.

Bu ortaklık çerçevesinde hem Bridgestone hem de Maserati, yeni MC20’yi ve Maserati için özel tasarlanan Potenza lastiklerini geliştirmek ve test etmek için kurum içi Ar-Ge merkezlerini ve çığır açan sanal geliştirme teknolojilerini kullandı. Bridgestone, tescilli sanal lastik modelleme teknolojisi sayesinde geliştirme sürecinin aldığı zamanı kısalttı. Daha az kaynak kullanarak ve projenin pazara sunulma süresini daraltarak projenin genel anlamda çevreye yapmış olduğu etkiyi sınırladı. Bridgestone’un kullanmış olduğu bu teknolojiler, yaklaşık 24 ayda üretilen MC20 modelinin daha verimli bir süreç ile tasarlanmasına katkıda bulundu. Her iki endüstri lideri için de yenilikçi, sürdürülebilir teknolojileri bir araya getirmek en önemli önceliktir ve bu bağlamda MC20’nin elektrikli bir versiyonunun yakın bir gelecekte piyasaya sürülmesi planlanıyor.

hakkında admin

Ayrıca Kontrol Et

Bridgestone ve Lassa kış lastiklerinde peşin veya taksitli alışverişlerde 500 TL’ye 100 TL indirim

Bridgestone ve Lassa kış lastiklerinde peşin veya taksitli alışverişlerde 500 TL’ye 100 TL indirim

Brisa, güvenli bir sürüş için kış koşullarında daha iyi yol tutuşu ve daha kısa fren …