Son Dakika
Bir dakikadan uzun videolarla 5 milyar görüntüleme!!

Bir dakikadan uzun videolarla 5 milyar görüntüleme!!

#DünyamıKeşfet kampanyasıyla TikTok, videonun gücünü ortaya koyuyor 

 

Popüler kısa video platformu TikTok, içerik üreticilerine genişletilmiş bir formatta daha uzun süreli videolar yayınlama imkanı sunmaya başladı. Eğlendiren, eğiten ve ilham veren içeriklere yer veren TikTok, bir dakikadan uzun videolarla dünya çapında 5 milyardan fazla günlük görüntülemeye ulaştı.

TikTok kullanıcıları; viral olan yeşil ekran ve renk efektlerinin yanı sıra, heyecan verici içerikleriyle daha uzun videolar çekebiliyor. Üretilen videoların ortalama uzunluğu ise 2.14 dakika.

Vlog veya günlük çekilen videoların dünya çapında TikTok’ta uzun video için en uygun içerik olduğu dikkat çekiyor. Bu durum, insanların birbirleri hakkında daha geniş bilgi edinmesine olanak sağlıyor.

Vlog aracılığıyla #DünyamıKeşfet

Yaratıcılığı ve eğlenceyi ortaya çıkarmak için videonun gücünden yararlanan TikTok, eğlenceyi yeniden tanımlayan #DünyamıKeşfet kampanyasını başlattı.

Dünyamı Keşfet, daha uzun videolar aracılığıyla hikayelerini anlatan ve yaratıcılıklarını sergileyen popüler içerik üreticilerini ön plana çıkarıyor.  Bir Dakikada İngilizce (@1dakikadaingilizce), Selin Red (@selinred),  Beyza Doğuç (@beyzadoguc), Gökçe Özgül (@gokceozgulofficial) ve Melis Fis (@melisfis) gibi pek çok içerik üreticisi, vloglarını uzun video şeklinde paylaşıyor.

Dünyamı Keşfet kampanyasıyla TikTok, izledikçe öğreten ve eğlendiren, aynı zamanda da ilgi alanlarını genişleten videolar sunuyor. Bu şekilde büyüyerek ivme kazanan platform, daha uzun süren keyif alanları oluşturmaya devam ediyor.

New York Buffalo Üniversitesi’nden Sosyal Psikoloji Uzmanı Doç.Dr. Shira Gabriel, uzun videoların özellikle tercih edilme sebebinin insanların başkaları hakkındaki öngörüleri olduğunu vurguladı. Gabriel sözlerine şöyle devam etti:

“Eğlence çok kişisel bir kavram. Bir kişinin ilginç ve ilham verici bulduğu detaylar, arkadaş veya ailesininkinden çok farklı olabilir. Yine de vlog içeriği dünya çapında popüler görünüyor. Bunun nedeni popüler kişilerin, ünlülerin veya içerik üreticilerinin vloglarını izlediğimizde; günlük yaşamlarına bir göz atıyoruz. Onlara daha bağlı olduğumuzu hissediyoruz. Vloglar gerçek hayatla bağlantı kurmamızı sağlayan içerikler oldu. Bizlere daha ait olduğumuzu hissettiriyor.

Bu ifade ve bağlantı hissi; refah ve öz saygı duygusunu öğrenme fırsatı, farklı insanlar hakkında daha fazla bilgi edinmenin farklı yolları gibi bir dizi fayda sağlıyor. Araştırmalar gösteriyor ki bu tarz içerikler özellikle insanları dünyayla daha bağlantılı ve etkileşimli hissettirebiliyor. Bunu çoğu zaman fark etmesek de vloglar, bizi bu mecralara geri getiren şeylerden biri.”

TikTok, topluluğu için kullanıcı deneyimini zenginleştirmeye odaklanırken gerçek geri bildirimlerle de kendini yönlendirmeye devam ediyor. Hem içerik üreticileri hem de izleyiciler için değer katan bir deneyim oluşturan platform; daha uzun videoları geliştirirken TikTok topluluğunu da dinlemeye devam edecek.

hakkında Çağrı Karip

Genel Haber Editörü.

Ayrıca Kontrol Et

1 milyar kez teşekkürler!

1 milyar kez teşekkürler!

TikTok olarak misyonumuz yaratıcılığa ilham vermek ve eğlendirmek. Bugün bu misyonu ve topluluğumuzun dünya çapında …