Son Dakika
BEŞİKTAŞLI YILDIZ JOSEF DE SOUZA: “1 HAFTAYA KALMAZ EN İYİ OYUNCU OLURUM”

BEŞİKTAŞLI YILDIZ JOSEF DE SOUZA: “1 HAFTAYA KALMAZ EN İYİ OYUNCU OLURUM”

ŞAMPİYON OYUN DÜNYASINDA DA İDDİALI

 

BEŞİKTAŞLI YILDIZ JOSEF DE SOUZA: “1 HAFTAYA KALMAZ EN İYİ OYUNCU OLURUM”

Süper Lig ve Türkiye Kupası’nın son şampiyonu Beşiktaş’ın Brezilyalı yıldız futbolcusu Josef de Souza, Casper Excalibur’un daveti ile YouTube içerik üreticisi Enis Kirazoğlu’nun konuğu oldu. Yeşil sahadaki rekabetten Türkiye’deki yaşamına ve video oyunlara olan ilgisine kadar pek çok samimi açıklamada bulunan Souza, futbolda olduğu gibi video oyunlarda da iddialı olduğunu izleyicilere gösterdi.

Futbolseverlerin yakından takip ettiği ünlü futbolcu Josef de Souza, şampiyonluk sonrası hayatına, yeşil sahadaki mücadelelere ve ilgi gösterdiği video oyunlara dair önemli açıklamalarda bulundu. Excalibur davetlisi olarak YouTube içerik üreticisi Enis Kirazoğlu’nun sorularını yanıtlayan Josef de Souza, bugüne kadar onu en çok zorlayan futbolcunun dünyaca ünlü yıldız Lionel Messi olduğunu da açıkladı. Futbol dünyasındaki rekabeti oyun dünyasında da yaşayan Souza, biraz pratikten sonra en iyi oyuncu olabileceğini de belirtti.

“Messi işimi çok zorlaştırdı’’

Casper üretim merkezini Enis Kirazoğlu ile gezen ünlü futbolcu, kendisi için üretilen Excalibur oyun bilgisayarını deneyimlemeden önce gerçekleştirdiği röportajda “Mücadele ederken çok zorlandığın oyuncu var mı?” sorusuna; “Bir Süper Kupa finalinde Barcelona’ya karşı oynadım. Messi’ye karşı oynadım. Yani… Formasını da aldım. Ama bir daha ona karşı oynamak istemiyorum. 2-0 kaybettik ve o, işimi çok zorlaştırdı. Onu televizyondan izlemeyi seviyorum ama ona karşı… Bir daha asla.” cevabını verdi.

“Neymar, Cristiano Gerçek Ama Ben…”

Video oyunlara ilgisi olduğunu aktaran Josef, üçüncü çocuğundan sonra eskiden merakı olan oyunlara ancak vakit bulabildiğini ve Beşiktaş’ta kamp dönemlerinde oynamaya başladığı FIFA ve Call of Duty oyunlarının bağımlısı olduğunu dile getirdi. FIFA’da favori takımının Bayern Münih olduğunu da belirten Souza oyunla ilgili benzerliklere de atıfta bulunarak; “Neymar, Cristiano, Messi, gerçektekiyle aynı gibi gözüküyorlar ama ben…” diyerek pek de benzemediğine yönelik eğlenceli bir tepki gösterirken “Ama eminim ki birkaç yıl içinde en iyisi ben olacağım. Yine de gerçekçi olduğunu düşünüyorum. Her yıl oyunu biraz daha geliştiriyorlar. Gelecekte ne olacağını bilmiyorum, çünkü çok daha gerçekçi hale geliyor.” ifadelerinde bulundu.

“Uzun Yıllar Türkiye’de Kalmayı Umuyoruz”

Türkiye’yi sevdiğini ve uzun yıllar kalmayı umduğunu da dile getiren Josef de Souza, “Türkiye’yi seviyorum. Geçen yıl hiçbir şey yapamadık, çünkü pandemi vardı. Ev, antrenman ve maç arasında gidip geldim. Ama daha önce buradayken 2-3 gün boş günümüz olduğunda Bodrum’a gittim. Çok kez Antalya’ya gittim. Sonuçta Brezilyalıyız, sahilleri seviyoruz. Kapadokya’ya da gittik, kültürü ve tarihi öğrenmek istiyoruz. Türkiye’yi seviyoruz ve uzun yıllar burada kalmayı umuyoruz.”

“1 Haftaya Kalmaz En İyi Oyuncu Olurum”

Hayatta kalmanın ve saklanmanın Warzone oyunlarındaki stratejisi olduğunu aktaran Josef de Souza, FPS türündeki oyunlarda rakip oyuncuların kendisini yenmelerinin sebebini de kendisine özel konfigüre edilen Excalibur E600 ile oyun deneyimine kavuşunca anladı. Güçlü bilgisayara sahip olduğu andan itibaren oyun hızının ve etki alanının daha gerçekçi daha iyi olduğunu fark eden oyunsever Souza, Excalibur ile deneyimleri sonrası “1 haftaya kalmaz en iyi oyuncu olurum. Sadece biraz pratik yapmam lazım. Excalibur gibi bir bilgisiyarda oyun oynamayı çok sevdim. Çünkü hareketler hızlı ve ayrıca çok gerçekçi.” ifadelerinde de bulunarak Excalibur E600’e de hayranlığını dile getirdi.

“Oyunda güç budur!” söylemi ile tüm futbol ve oyunseverlere sevgilerini ileten Josef de Souza’nın videosuna https://www.youtube.com/watch?v=CI1lb0u1cUk linkinden ulaşabilirsiniz.

 

hakkında Çağrı Karip

Genel Haber Editörü.

Ayrıca Kontrol Et

EXCALIBUR FIFA 21 TURNUVASI’NDA GÖZLER BÜYÜK FİNALDE!

EXCALIBUR FIFA 21 TURNUVASI’NDA GÖZLER BÜYÜK FİNALDE!

  Oynayan herkesi ekran başına kilitleyen futbol oyunu FIFA 21 özelinde gerçekleştirilen Excalibur FIFA 21 …