Son Dakika
Audi’de hedef sezonun ilk podyumu 

Audi’de hedef sezonun ilk podyumu 

Formula E sezonu İspanya- Valensiya’da düzenlenecek yarışla devam ediyor. Audi Sport ABT Schaeffler pilotları Lucas di Grassi ve René Rast, sezonunun ilk podyum finali için Cumartesi ve Pazar günleri mücadele edecek.

Audi, Formula E sezonunun üçüncü yarışı için hazırlıklarına devam ediyor. Sezonun üçüncü yarışının düzenlenecek Valensiya pisti, Formula E’nin daha önceki sezonlarında test sürüşlerinin yapıldığı pist olması nedeniyle takımların aşina olduğu bir pist. Ancak sezon öncesi yapılan yeniliklerle değişen pistte gerçekleşecek mücadele ilgi çekici olacak.

Valensiya’daki pistte, dünyadaki herhangi bir pistte olduğundan daha fazla tur tamamlayan Audi Sport ABT Schaeffler sezonun beşinci ve altıncı turları sonunda ilk podyum zaferini almak istiyor.

Hedefimiz her zaman aynı

Sezon öncesi gerçekleştirilen testlerin tam anlamıyla yarışlara hazırlığı olmadığını belirten Takım Direktörü Allan McNish, “Bu testlerde, yarışlar için gerekli teknik ayarlar, diğer hazırlıklar odağımızda değildi. Yarışlarda herşey farklı oluyor. Buna ek olarak pist de yenilendi. Yeni düzenlemeyle, start-finish düzlüğü öncesine bir şikan ve arka düzlüğün çıkışına da yeni viraj kombinasyonları eklendi. Pist daha farklı bir hal alsa da bizim hedefimiz değişmedi.“ dedi.

Roma’da kazanamadıkları için hayal kırıklığına uğradıklarını söyleyen McNish bu durumun Valensiya için kendilerine ekstra bir motivasyon kattığını takımdaki herkesin, sürücüler, mühendisler ve teknisyenlerin, ilk kupa için sabırsızlandığını söyledi.

Roma’da tek olumlu şey e-tron FE07 oldu

Roma’daki mücadelenin ilk gününde, yarış bitimine kısa bir süre kala talihsiz bir şekilde yarış liderliğini kaybeden Lucas di Grassi “Roma’nın olumlu tarafı, e-tron FE07’nin zafere götürebileceğimiz bir otomobil olduğunu gördük. Her yarışta bizim hedefimiz de zaten bu. Sezon uzun, henüz hiçbir sürücü veya takım gruptan kopmadı.” dedi

Gerçek bir pistteki ilk yarış

Takımın Roma’da şansız bir şekilde yarış dışında kalan diğer pilotu René Rast da Valensiya’yı dört gözle bekliyor. Rast, “Valensiya, Formula E için alışılmadık bir pist. Çok hızlı bölümler var, geçiş bölgeleri var. Formula E’nin, pist sınırları olarak işlev gören yapay duvarlar gibi geçici unsurlar olmaksızın “gerçek” bir yarış pistinde düzenlediği ilk yarışı.“ diye konuştu.

hakkında Özgür Karip

Ayrıca Kontrol Et

AudiStream ile zamanda yolculuk

AudiStream ile zamanda yolculuk

Audi, yeni çevrimiçi tur programıyla otomotiv tarihini sürükleyici bir deneyime dönüştürüyor.   AudiStream uygulamasıyla Audi’nin …